جلوگیری از بارداری اورژانسی

جلوگیری از بارداری اورژانسی
جلوگیری اورژانسی، شانس بارداری بعد از رابطه جنسی محافظت نشده را کاهش می‌دهد. پاره شدن کاندوم و فراموش کردن قرص‌های جلوگیری جزو شرایطی هستند که نیاز به روش‌های جلوگیری اورژانس را ایجاد می‌کنند. از این روش‌ها بعد از تجاوز هم استفاده می‌شوند تا جلوی بارداری را بگیرد.
استفاده از جلوگیری اورژانسی باعث سقط نمی‌شود، یعنی اگر باردار باشید دیگر کمک کننده نخواهد بود بلکه از ایجاد بارداری جلوگیری می‌کند لذا باید بلافاصله بعد از ارتباط استفاده شود تا بیشترین اثر را داشته باشد.

روش‌ها
۱- استفاده از دستگاه داخل رحمی (IUD): استفاده از IUD مسی، موثرترین روش جلوگیری اورژانسی بوده و طی ۵ روز بعد از ارتباط محافظت نشده باید استفاده شود. مزیت این روش این است که بعد از آن هم به عنوان یک روش جلوگیری طولانی مدت (تا ۱۰ سال) قابل استفاده است و هر زمان تمایل به بارداری داشتید اقدام به خارج کردن دستگاه می‌کنید، هرچند که ممکن است در چند ماه اول استفاده، خونریزی و درد ماهیانه شما زیاد شود که معمولا بعد از یک سال بهبود پیدا می‌کنید.

۲- قرص: یولی پریستال یا ellaOne که در دسته قرص‌ها بیشترین اثر جلوگیری از بارداری را به وسیله ممانعت از تخمک گذاری دارد؛ تا ۵ روز بعد از رابطه قابل استفاده است بدون اینکه تاثیرش کمتر شود اما فقط با تجویز پزشک قابل دسترسی است و به شکل تک قرص ۳۰ میلی گرم عرضه می‌شود.

قرص ellaOne تک قرص ۳۰ میلی گرم
قرص‌های پروژسترونی خالص مثل لوونورژسترول که هر چه زودتر استفاده شوند اثر بهتری داشته و جلوی تخمک گذاری را می‌گیرند. بیشترین اثر را وقتی دارد که در ۷۲ ساعت اول رابطه استفاده شود و بعد از این مدت تا روز پنجم اثر متوسطی دارد؛ بدون نسخه هم قابل تهیه است.
لوونورژسترول ۱.۵ میلی گرمی بسته یک عددی است؛ انواع ۰.۷۵ میلی گرمی هم دوتایی است که به فاصله ۱۲ ساعت از هم استفاده می‌شوند.

جلوگیری از بارداری اورژانسی
قرص‌های استروژن-پروژسترونی ترکیبی مثل LD و HD برای اینکه بیشترین اثر را داشته باشند باید هر چه زودتر پس از رابطه مصرف شوند تا تخمک گذاری را به تعویق بیاندازند. بهتر است با نسخه پزشک یا مشاوره با داروساز مصرف شوند تا نحوه استفاده درست آموزش داده شود. این قرص‌ها بیشتر از موارد عادی باید مصرف شود تا اثر جلوگیری اورژانسی داشته باشد. قرص HD دو عدد در اولین فرصت و دو عدد هم ۱۲ ساعت بعد مصرف می‌شود؛ قرص LD نیز چهار عدد ابتدا و ۴ عدد دیگر به فاصله ۱۲ ساعت مصرف می‌شود.
قرص‌های اورژانسی را بیشتر از یکبار در طی یک سیکل قاعدگی می‌توانید استفاده کنید ولی توجه داشته باشید که نباید به عنوان یک روش جلوگیری از بارداری طولانی مدت مورد استفاده قرار گیرند چون تاثیر یک روش منظم و مداوم را ندارند و باعث بهم خوردن نظم خونریزی‌های ماهیانه می‌شوند.

عوارض جانبی قرص‌ها
لکه بینی یا خونریزی نامنظم در طی یک هفته تا یک ماه بعد از مصرف قرص‌ها ایجاد می‌شود و ممکن است عادت ماهیانه بعدی در تاریخ مشخصی که می‌دانید اتفاق نیفتد. اگر بیشتر از یک هفته تاخیر در خونریزی ماهیانه داشتید تست بارداری انجام دهید. سردرد، تهوع و استفراغ، دردناکی پستان‌ها، احساس خستگی و درد شکم از دیگر عوارض این داروهاست. چاقی یا اضافه وزن باعث کمتر شدن اثر این داروها می‌شود.

روش جلوگیری بعدی
اگر می‌خواهید بعد از استفاده از قرص‌های اورژانسی، از قرص‌های جلوگیری به عنوان یک روش مداوم پیشگیری از بارداری استفاده کنید، موارد زیر را بخاطر بسپارید:
۱- اگر از قرص پروژسترونی مثل لوونورژسترول یا قرص‌های ترکیبی مثل HD یا LD استفاده کرده‌اید، می‌توانید بلافاصله قرص‌های جلوگیری را شروع کنید ولی در یک هفته اول حتما از کاندوم همزمان استفاده کنید.
۲- اگر از قرص ellaOne استفاده کرده‌اید، تا ۵ روز بعد از مصرف قرص، از قرص‌های جلوگیری استفاده نکنید زیرا تاثیر دارو را کم می‌کند و تا عادت ماهیانه بعدی هم باید از کاندوم استفاده کنید.

در صورتی که موقع استفاده از قرص‌های اورژانسی باردار بوده‌اید و نمی‌دانستید، نگران سلامت جنین خود نباشید. همچنین این قرص‌ها فقط برای جلوگیری از بارداری بود و جلوی ابتلا به بیماری‌های عفونی مقاربتی را نمی‌گیرد.
نقش همسران در دوران بارداری و زایمان ورزش در بارداری

پرسش خود را بنویسید

پرسش و پاسخ‌ها (1951 پرسش)

ناشناس

سلام اگر بعداز مقاربت به قرص اورژانسی دسترسی نداشته باشیم آیا قرص دیگه ای هست ؟

۲ مهر ۰۲ - ۱۱:۰۴

پاسخ پزشک

با سلام؛ می‌تونین طی ۷۲ ساعت قرص اورژانسی یا قرص LD استفاده کنین.

ناشناس

سلام خداقوت من رابطه آنال محافظت نشده داشتم و هیچ قرصی مصرف نکردم و این دوره از پریودیم سر تایم پریود شدم اما رنگ خون متفاوت بود و یکمم زیر دلم هنوز درد میکنه و حالت تهوع دارم آیا امکان بارداری هست؟

۲۲ شهریور ۰۲ - ۱۶:۵۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ خیر، ارتباطی به بارداری نداره.

ساناز

سلام خانوم دکتر وقتتون بخیر باشه ، روز اول بعد از اتمام پریودم با همسرم (توی دوران عقد هستم و باکره ) معاشقه داشتم و بیشتر مایع منی ایشون رو مقعد و واژن من ریخت ، بلافاصله نواحی رو شستم و تمیز کردم میخواستم بدونم ایا نیاز هست قرص اورژانسی بخورم؟و اینکه احتمال بارداری وجود داره؟

۲۱ شهریور ۰۲ - ۱۶:۳۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ با توضیحاتی که دادین احتمال بارداری مطرح نیست اما می‌تونین جهت اطمینان قرص اروژانسی مصرف کنین.

ناشناس

سلام من قرص اورژانسی مصرف کردم و عادت شدم بعد ی هفته بعد حالا عادت ک تموم شده یه هفته ای هست زیر شکمم و واژنم خیلی تیر میکش و درد میکن نکنه حاملم خیلی نگرانم

۱۸ شهریور ۰۲ - ۲۱:۵۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ با توضیحاتی که دادین بارداری منتفی است. اگر دردتون ادامه داشت برای معاینه به پزشک مراجعه کنین.

ناشناس

سلام خسته نباشید .من با همسرم پنج شنبه و جمعه رابطه داشته دخول صورت گرفته. شنبه عادت ماهانه شدم میخواستم بدونم نیازی هست قرص اورژانسی بخورم. لطفا بگید خیلی استرس دارم

۱۸ شهریور ۰۲ - ۱۳:۲۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ خیر نیازی نیست.

ناشناس

سلام بیست دقیقه بدنزدیکی مشکوک قرص یک ونیم لونژیلو۱۲ساعت بد تکرار کردم خیلی نگرانم کمکم کنید

۱۴ شهریور ۰۲ - ۰۸:۵۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص رو درست مصرف کردین و تا بیش از ۹۰ درصد جلوگیری می‌کنه، نگران نباشید.

ناشناس

سلام خسته نباشید من دیروز رابطه داشتم و از دیروز تا الان یه سره شکم درد دارم و میترسم حامله باشم ایا این احتمال هست

۱۴ شهریور ۰۲ - ۰۱:۳۶

پاسخ پزشک

با سلام؛ علائم بارداری در عرض ۱ روز مشخص نمی‌شه.

ناشناس

سلام ۶ روز مونده ب پریودم منی روی واژنم ریخته شده چهار روز پیش قرص اورژانسی خوردم الان موعد پریودمه ولی نشدم امکان بارداری هست؟

۱۳ شهریور ۰۲ - ۱۲:۳۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا بیش از ۹۰ درصد جلوگیری می‌کنه و می‌تونه باعث بهم خوردن نظم پریود هم بشه. اگه بیش از ۱۰ روز تاخیر داشتین جهت اطمینان تست بارداری بدین.

ناشناس

سلام اگه دختری نزدیکای دوره پریودی که علائم اش رو داره و چندوقت دیگه پریود بشه رابطه بدون دخول داشته بوده باشه برای جلوگیری از بارداری بازم میتونه از روش جلوگیری اورژانسی با قرص ال دی استفاده کنه یانه؟

۱۲ شهریور ۰۲ - ۱۸:۱۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ احتمال بارداری به شکلی که گفتین خیلی کمه ولی می‌تونین جهت اطمینان قرص اورژانسی مصرف کنین.

احمدی

سلام وقت بخیر من ۲روز قبل از پریودی با همسرم رابطه داشتم که باعث وارد شدن منی شد وبلا فاصله بعداز نیم ساعت قرص اورژانسی خوردم آیا احتمال بارداری وجود داره ۴روزه پریود نشدم ممنونم پاسخ بدید

۱۲ شهریور ۰۲ - ۰۲:۱۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص می‌تونه باعث بهم خوردن نظم قاعدگی بشه. اگه بیش از ۱۰ روز طول کشید جهت اطمینان تست بارداری بدین.

مینا

سلام وقت بخیر من ماه پیش رابطه داشتم محافظت شده و دخول صورت نکرفته بود سرموعد پریود شدم و بعدشم رابطه نداشتم اما این ماه پریودیم سبک بوده امکان بارداری هس؟؟؟؟

۱۰ شهریور ۰۲ - ۱۵:۲۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ خیر امکان بارداری نیست.

ناشناس

سلام من ی هفته هس ک قرض اورژانسی خوردم و هنوز پریود نشدم چکار کنم اگه الان تست بگیرم درست جواب میده

۱۰ شهریور ۰۲ - ۱۳:۵۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ بله می‌تونین تست بارداری بدین.

ناشناس

سلام من با همسرم رابطه داشتم و همسرم بعد از یکبار ارضا شدن که داخل نریخت بلافاصله ادامه دادن به رابطه...آیا امکان بارداری هست؟

۱۰ شهریور ۰۲ - ۰۰:۳۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ بله تا حدی احتمال وجود داره، می‌تونین قبل از ۷۲ ساعت قرص اورژانسی مصرف کنین.

shirin

سلام وقت بخیریک روزبعدازتموم شدن پریودم رابطه بدون دخول داشتم که کاندوم پاره شدودوساعت بعدقرص۱.۵تنسی خوردم و۵روزبعدپریودشدم به مدت۷روزوماه هم سروقت پریودشدم احتمال بارداری هست؟

۹ شهریور ۰۲ - ۱۸:۱۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ خیر، با توضیحاتی که دادین بارداری منتفی است.

ناشناس

سلام خانم دکتر ببخشید من تو دوران عقد هستم باکره هستم و با شوهرم نزدیکی داشتم اما ‌دخولی صورت نگرفته اما ممکنه روز اهر پریودیم(ششم)مایع منی روی واژنم ریخته شده باشه الان بعد دو سه روز همش سرگیجه دارم و همچنان ترشحم رنگ قهوه ای داره ایا نیاز هست قرصی چیزی بخورم؟ امکان بارداری که نداره؟

۹ شهریور ۰۲ - ۱۳:۴۴

پاسخ پزشک

با سلام؛ بارداری به شکلی که توضیح دادین و در روز ششم قاعدگی احتمالش خیلی خیلی کمه. ضمن اینکه چون ۳ روز گذشته دیگه مصرف قرص تاثیری نداره.

دریا

سلام روزشیشم پریودی رابطه محافظت نشده داشتم نیم ساعت بعدش قرص اورژانسی مصرف کردم احتمال بارداری هست؟

۹ شهریور ۰۲ - ۱۱:۳۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا بیش از ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کنه.

ناشناس

من دوتا قرص اورشانسی صبح خوردم وشب دوتا نزدیکپریودیم بود هنوز پریود نشدم خیلی نگرانم

۹ شهریور ۰۲ - ۰۵:۴۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص رو درست استفاده کردین، نگران نباشید. مصرف قرص می‌تونه باعث بهم خوردن زمان پریود بشه.

بهناز امیری نیا

سلام ، ببخشید من با شوهرم رابطه داشتم و و خیلی عذر میخوام روی آلت همسرم نشستم و یهو آب منیش اومد و سریع بلند شدم آیا امکان داره آب منیش وارد رحمم شده باشه یا نه ؟

۶ شهریور ۰۲ - ۰۶:۱۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ جهت اطمینان برای جلوگیری یک عدد قرص اورژانسی ۱.۵ یا ۲ عدد قرص ۰.۷۵ با فاصله ۱۲ ساعت مصرف کنین.

لیلا

سلام من شوهرم به‌ام نزدیکی کرد ابش ریخته تو بدنم بعد ساعت پنج قرص خوردم اورژانسی پنج تا امکان داره حامله بشم

۳ شهریور ۰۲ - ۱۳:۲۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا بیش از ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کنه.

دلارام

سلام دکتر من چندروز بعد پریودیم(دوران امن) رابطه محافظت نشده داشتم و 19ساعت بعد قرص اورژانسی مصرف کردم و 3روز بعد دوباره پریود شدم الان 1ماه گذشته موقع پریودمم گذشته نشدم ولی الان زیرشکمم درد شدید دارم ممکنه باردار باشم یا کمونده پریود شم اینطوریه؟

۲ شهریور ۰۲ - ۲۱:۲۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی می‌تونه باعث بهم خوردن نظم قاعدگی بشه، اگه بیش از ۱۰ روز تاخیر داشتین می‌تونین جهت اطمینان تست بارداری بدین.

ناشناس

سلام، من امروز رابطه آنال محافظت نشده داشتم ولی مایع منی داخل خالی نشد تا جایی که متوجه شدم آیا امکان بارداری هست؟ لازمه قرص اورژانسی مصرف کنم؟

۱ شهریور ۰۲ - ۲۳:۱۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ خیر، بارداری به این شکل اتفاق نمی‌افتد.

ناشناس

سلام من دیروز وامروز رابطه محافظت نشده داشتم، ولی امروز قرص اورژانسی خوردم اثر میکنه؟؟

۳۰ مرداد ۰۲ - ۱۲:۴۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ بله دیر نشده و به موقع مصرف کردین.

ناشناس

سلام من حدود ۷ روز پیش قرص اورژانسی مصرف کردم الان ۷ روز گذشته و پریود شدم اما خونریزی کمی دارم طبیعیه؟؟

۱۷ مرداد ۰۲ - ۲۲:۳۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ بله مشکلی نیست.

ناشناس

سلام خانم دکتر من ۲۴ساعت پیش رابطه محافظت نشده داشتم فردا تایم پریودیم هستش یعنی ماه پیش هشتم پریود شده بودم الان نیاز هست قرص استفاده کنم؟

۸ مرداد ۰۲ - ۲۲:۳۴

پاسخ پزشک

با سلام؛ خیر نیازی نیست.

احسانی

من روز ششم پریودیم رابطه بدون محافظت داشتم بلافاصله 4 تا ال دی خوردم...12 ساعت بعد هم 4 تا دیگه... الان لازمه بازم قرص اورژانسی بخورم؟

۲ مرداد ۰۲ - ۲۱:۰۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ خیر نیازی نیست، LD رو درست مصرف کردین و کفایت می‌کنه.

نگین

سلام ببخشید من با همسرم رابطه محافظت نشوده داشتم ک آب منی کامل داخل واژن ریخت چند تا قرص اورژانسی بخورم تا اثر کنه

۳۱ تیر ۰۲ - ۰۴:۱۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ می‌تونین قرص اورژانسی مصرف کنین که در همین مطلب کامل و دقیق توضیح داده شده، لطفا مطالعه بفرمایید.

پری

با سلام دیروز صبح قرص ضد بارداری ۱.۵ خورده بودم امروز در حین رابطه کاندوم پاره شد باید چیکار کنم ؟ سه روز مونده تا پریود

۱۶ تیر ۰۲ - ۱۵:۵۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ نیازی به مصرف مجدد قرص نیست.

م.ق

سلام وقت بخیر من بعد از رابطه بلافاصله ۲ عددقرص ال دی مصرف کردم.دوز بعدی را چه زمانی و چه تعداد باید بخورم؟ ممنون میشم پاسخ بدین

۱۳ تیر ۰۲ - ۰۶:۱۶

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا مطلب رو مطالعه بفرمایید، دقیق توضیح داده شده.

ناشناس

عرض ادب و احترام من در زمان تخمک‌گذاری رابطه محافظت نشده داشتم دو ساعت بعد قرص اورژانسی خوردم ممکنه بارداری صورت بگیره؟

۲۳ خرداد ۰۲ - ۰۰:۴۲

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص رو درست و به موقع مصرف کردین و تا بیش از ۹۰ درصد جلوگیری می‌کنه.

ناشناس

ناشناس با سلام رابطه محافظت نشونده داشتم از مقعد دو بار بعد دو روز قرص ال دی چهار عدد ۱۲ ساعت بعد چهار عدد دیگه خوردم امکان بارداری هست

۱۴ خرداد ۰۲ - ۲۳:۲۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ بارداری به شکلی که گفتین اتفاق نمیوفته و قرص رو هم درست مصرف کردین و تا بیش از ۹۰ درصد از جلوگیری می‌کنه. نگران نباشید.

ناشناس

ببخشید باید بعد از مصرف اورژانسی حتما باید پریود شد یا باید تا موعدقائدگی صبر کرد؟؟ تا چند وقت بعد باید پریود شد؟؟

۱۴ خرداد ۰۲ - ۱۹:۳۲

پاسخ پزشک

با سلام؛ معمولا یک هفته تا ۱۰ روز بعد پریود می‌شید.

ناشناس

باسلام ببخشید من 60ساعت بعد از رابطه اورژانسی خوردم ده روزه گذشته وپریود نشودم امکان بارداری وجود داره؟؟

۱۴ خرداد ۰۲ - ۱۸:۳۲

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص رو به موقع مصرف کردین. اگه نسبت به زمان ماه قبلتون بیش از ۱۰ روز تاخیر داشتین جهت اطمینان تست بارداری انجام بدین.

ناشناس

جلوگیری اورژانسی بد از رابطه چند درصد جلوگیری میکنه

۱۴ خرداد ۰۲ - ۱۴:۴۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ درصورتی که قرص رو درست و به موقع استفاده کنین تا بیش از ۹۰ درصد جلوگیری می‌کنه.

ناشناس

باسلام رابطه محافظت نشوده داشتم. چند ساعت بعد از رابطه 2قرص ال دی و به ترتیب دوازده ساعت 2قرص ال دی دیگه تا شش قرص ال دی خوردم و تا قبل از 72ساعت اورژانسی استفاده کردم والعان ده روزه از مصرف قرص گذشته ولی پریود نشودم امکان بارداری وجود داره؟؟؟

۱۴ خرداد ۰۲ - ۰۱:۰۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ ممکنه گاهی کمتر یا بیشتر طول بکشه، ولی با توجه به مصرف قرص نیاز به کار دیگه‌ای ندارین.

ناشناس

سلام آیا با وجود اینکه پریود شدم احتمال حاملگی وجود داره؟ این نوبت پریودیم عقب افتاده

۱۳ خرداد ۰۲ - ۰۷:۲۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ اگه پریود شدین بارداری منتفیه.

ناشناس

بعد از رابطه اورژانسی خوردم و چند روز بعد خون ریزی شدید داشتم ، ماه بعدش با تاخیر پریود شدم ، باردار نیستم؟

۸ خرداد ۰۲ - ۲۲:۰۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ خیر بارداری نیست. میزان خونریزی و تاخیر هم به دلیل مصرف قرص بوده.

ناشناس

سلام خانم دکتر ایا بعد رابطه بدون دخول دو نوبت پریود شیم بارداری منتفیه؟

۸ خرداد ۰۲ - ۲۱:۵۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ بله منتفیه.

سحر

سلام خانم دکتر کدوم آزمایش حاملگی رو نشان میده به جز آزمایش خون؟ سونو رفتم حامله نبودم ولی رو شکمم سفت شده و زیر شکمم به خارش افتاده شک دارم آزمایش خون دادم حامله نبودم

۸ خرداد ۰۲ - ۰۰:۴۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ با توضیحاتی که دادین بارداری منتفیه. جهت بررسی علت به پزشک مراجعه کنین تا مشکل رو تشخیص بدن.

ناشناس

سلام بعد از نزدیکی جلوگیری نکردیم و من پریود شدم ایا لازمه قرص بخورم ؟؟؟

۵ خرداد ۰۲ - ۱۲:۵۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ خیر نیازی نیست.

زینب

سلام من حدود سه روز بعد پریودیم رابطه داشتم و منی کامل داخل واژنم ریخت اما قرص اورژانسی نخوردم الان پنج روزی هست میگذره پشیمون شدم و میگم کاش میخوردم. اگر الان بخورم تاثیر داره اگه نداره چی باید مصرف کنم ک حامله نشم

۲۵ اردیبهشت ۰۲ - ۲۰:۵۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ متاسفانه قرص اورژانسی با گذشت این مدت دیگه تاثیری نداره. چیز خاصی الان برای مصرف نیست.

ناشناس

سلام من ۴۱ سالمه .بعداز رابطه محافظت نشده قرص اورژانسی رو درست مصرف کردم و شش روز بعد به مدت هفت روز خون ریزی داشتم اما الان ۴۰ روزه پریود نشدم دوبار هم بی بی چک زدم منفی بود احتمال حاملگی هست؟ ؟

۲۵ اردیبهشت ۰۲ - ۲۰:۴۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ با توضیحاتی که دادین خیر. بی‌نظمی می‌تونه به دلیل مصرف قرص باشه.

ناشناس

سلام من شب ۱۲ م دوره م رابطه داشتم فردا صبحش ۴ عدد ال دی هر ۱۲ ساعت استفاده کردم الان ۱۲ روز گذشته هنوز پریود نشدم احتمال بارداری هست؟

۲۱ اردیبهشت ۰۲ - ۱۷:۵۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ ممکنه به دلیل مصرف قرص نظم قاعدگی بهم ریخته باشه. اگه طولانی شد جهت اطمینان تست بارداری انجام بدین.

ناشناس

سلام آیا قرص اورژانسی بعد از یک رابطه و جلوگیری نکردن جواب میدهد که خانم باردار نشود؟

۲۱ اردیبهشت ۰۲ - ۱۲:۵۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی باید حداکثر طی ۷۲ ساعت بعد از رابطه مصرف بشه. غیر از این کاربرد و تاثیری نداره.

ناشناس

سلام دکتر عزیز،من ماه پیش رابطه ای داشتم که منی کامل توی واژن خالی شد من ۱۲ساعت بعد دوتا قرص اورژانسی خوردم و ۲هفته بعد پریود شدیدی شدم،اما این ماه هنوز پریود نشدم و ۳روز از وقتش گذشته باید چه کار کنم؟

۱۶ اردیبهشت ۰۲ - ۲۳:۰۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ به خاطره مصرف قرص کمی بی‌نظم شدین، نگران نباشین، طبیعی است.

ناشناس

سلام خسته نباشید رابطه سطحی با پیشاب داخل واژن میتونه باعث بارداری بشه؟ قرص مصرف کنم؟

۱۶ اردیبهشت ۰۲ - ۲۱:۰۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ تا حد کمی احتمال داره. می‌تونین جهت اطمینان قرص اورژانسی مصرف کنین.

ناشناس

سلام من مایع منی ریخته داخلم یکساعت نشده قرص اورژانسی خوردم ایا احتمال بارداری هست یانه

۱۶ اردیبهشت ۰۲ - ۰۵:۴۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا بیش از ۹۰ درصد جلوگیری می‌کنه، نگران نباشین.

رویا

سلام وقتتون بخیر من تو دوران تخمک گذاری ارتباط داشتم و به صورت مالشی بود یعنی منی روی واژن ریخته شد نه داخلش و بعد ۲۴ ساعت دوتا قرص اورژانسی 0.75 مصرف کردم آیا امکان بارداری وجود دارد؟

۱۶ اردیبهشت ۰۲ - ۰۰:۵۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ بارداری به شکلی که گفتین اتفاق نمیوفته و قرص هم بیش از ۹۰ درصد جلوگیری می‌کنه.

FATM

سلام احتمال بارداری در پریودی هست؟ البته من بازم قرص اورژانسی خوردم چی میشه تورو خدا بگین🥲💔

۱۶ اردیبهشت ۰۲ - ۰۰:۳۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ خیر.

ناشناس

سلام خسته نباشید هفت روز پیش رابطه داشتم بعداز17 ساعت دوتا قرص اورژانسی خوردم ابشم داخل نریخت ولی من دوتاقرص اروژانسب خوردم بعد از 17ساعت

۱۵ اردیبهشت ۰۲ - ۰۹:۳۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص رو درست و به موقع مصرف کردین و تا بیش از ۹۵ درصد از بارداری جلوگیری می‌کنه. نگران نباشید.

الهام

سلام خانم دکتر میشه درمورد حاملگی خارج از رحم ی صحبتی بکنید پریودی هم داره یا ن؟

۴ اردیبهشت ۰۲ - ۰۰:۱۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ مطلبی در این رابطه در سایت موجود هست که پیشنهاد می‌کنم مطالعه بفرمایید. لینک مطلب: https://www.pooralimd.com/p/ohCv

نیاز به راهنمایی دارید؟

بصورت آنلاین با دکتر رقیه پورعلی، جراح و متخصص بیماری‌های زنان‌، زایمان و نازایی گفتگو کنید.