جلوگیری از بارداری اورژانسی

جلوگیری از بارداری اورژانسی
جلوگیری اورژانسی، شانس بارداری بعد از رابطه جنسی محافظت نشده را کاهش می‌دهد. پاره شدن کاندوم و فراموش کردن قرص‌های جلوگیری جزو شرایطی هستند که نیاز به روش‌های جلوگیری اورژانس را ایجاد می‌کنند. از این روش‌ها بعد از تجاوز هم استفاده می‌شوند تا جلوی بارداری را بگیرد.
استفاده از جلوگیری اورژانسی باعث سقط نمی‌شود، یعنی اگر باردار باشید دیگر کمک کننده نخواهد بود بلکه از ایجاد بارداری جلوگیری می‌کند لذا باید بلافاصله بعد از ارتباط استفاده شود تا بیشترین اثر را داشته باشد.

روش‌ها
۱- استفاده از دستگاه داخل رحمی (IUD): استفاده از IUD مسی، موثرترین روش جلوگیری اورژانسی بوده و طی ۵ روز بعد از ارتباط محافظت نشده باید استفاده شود. مزیت این روش این است که بعد از آن هم به عنوان یک روش جلوگیری طولانی مدت (تا ۱۰ سال) قابل استفاده است و هر زمان تمایل به بارداری داشتید اقدام به خارج کردن دستگاه می‌کنید، هرچند که ممکن است در چند ماه اول استفاده، خونریزی و درد ماهیانه شما زیاد شود که معمولا بعد از یک سال بهبود پیدا می‌کنید.

۲- قرص: یولی پریستال یا ellaOne که در دسته قرص‌ها بیشترین اثر جلوگیری از بارداری را به وسیله ممانعت از تخمک گذاری دارد؛ تا ۵ روز بعد از رابطه قابل استفاده است بدون اینکه تاثیرش کمتر شود اما فقط با تجویز پزشک قابل دسترسی است و به شکل تک قرص ۳۰ میلی گرم عرضه می‌شود.

قرص ellaOne تک قرص ۳۰ میلی گرم
قرص‌های پروژسترونی خالص مثل لوونورژسترول که هر چه زودتر استفاده شوند اثر بهتری داشته و جلوی تخمک گذاری را می‌گیرند. بیشترین اثر را وقتی دارد که در ۷۲ ساعت اول رابطه استفاده شود و بعد از این مدت تا روز پنجم اثر متوسطی دارد؛ بدون نسخه هم قابل تهیه است.
لوونورژسترول ۱.۵ میلی گرمی بسته یک عددی است؛ انواع ۰.۷۵ میلی گرمی هم دوتایی است که به فاصله ۱۲ ساعت از هم استفاده می‌شوند.

جلوگیری از بارداری اورژانسی
قرص‌های استروژن-پروژسترونی ترکیبی مثل LD و HD برای اینکه بیشترین اثر را داشته باشند باید هر چه زودتر پس از رابطه مصرف شوند تا تخمک گذاری را به تعویق بیاندازند. بهتر است با نسخه پزشک یا مشاوره با داروساز مصرف شوند تا نحوه استفاده درست آموزش داده شود. این قرص‌ها بیشتر از موارد عادی باید مصرف شود تا اثر جلوگیری اورژانسی داشته باشد. قرص HD دو عدد در اولین فرصت و دو عدد هم ۱۲ ساعت بعد مصرف می‌شود؛ قرص LD نیز چهار عدد ابتدا و ۴ عدد دیگر به فاصله ۱۲ ساعت مصرف می‌شود.
قرص‌های اورژانسی را بیشتر از یکبار در طی یک سیکل قاعدگی می‌توانید استفاده کنید ولی توجه داشته باشید که نباید به عنوان یک روش جلوگیری از بارداری طولانی مدت مورد استفاده قرار گیرند چون تاثیر یک روش منظم و مداوم را ندارند و باعث بهم خوردن نظم خونریزی‌های ماهیانه می‌شوند.

عوارض جانبی قرص‌ها
لکه بینی یا خونریزی نامنظم در طی یک هفته تا یک ماه بعد از مصرف قرص‌ها ایجاد می‌شود و ممکن است عادت ماهیانه بعدی در تاریخ مشخصی که می‌دانید اتفاق نیفتد. اگر بیشتر از یک هفته تاخیر در خونریزی ماهیانه داشتید تست بارداری انجام دهید. سردرد، تهوع و استفراغ، دردناکی پستان‌ها، احساس خستگی و درد شکم از دیگر عوارض این داروهاست. چاقی یا اضافه وزن باعث کمتر شدن اثر این داروها می‌شود.

روش جلوگیری بعدی
اگر می‌خواهید بعد از استفاده از قرص‌های اورژانسی، از قرص‌های جلوگیری به عنوان یک روش مداوم پیشگیری از بارداری استفاده کنید، موارد زیر را بخاطر بسپارید:
۱- اگر از قرص پروژسترونی مثل لوونورژسترول یا قرص‌های ترکیبی مثل HD یا LD استفاده کرده‌اید، می‌توانید بلافاصله قرص‌های جلوگیری را شروع کنید ولی در یک هفته اول حتما از کاندوم همزمان استفاده کنید.
۲- اگر از قرص ellaOne استفاده کرده‌اید، تا ۵ روز بعد از مصرف قرص، از قرص‌های جلوگیری استفاده نکنید زیرا تاثیر دارو را کم می‌کند و تا عادت ماهیانه بعدی هم باید از کاندوم استفاده کنید.

در صورتی که موقع استفاده از قرص‌های اورژانسی باردار بوده‌اید و نمی‌دانستید، نگران سلامت جنین خود نباشید. همچنین این قرص‌ها فقط برای جلوگیری از بارداری بود و جلوی ابتلا به بیماری‌های عفونی مقاربتی را نمی‌گیرد.
نقش همسران در دوران بارداری و زایمان ورزش در بارداری

نظر خود را بنویسید

نظرات (662 نظر)

ناشناس

سلام من ۲۵ مرداد رابطه داشتم ولی دخول کامل صورت نگرفت و منی روی واژن ریخته شد قبل از رابطه دوساعت قبل یک قرص اورژانسی خوردم و نیم ساعت بعد از رابطه هم قرص اورژانسی خوردم ده روز بعد خون ریزی کم و خفیف داشتم ک مقدارش کمتر ازهمیشه بود باید ۵مهرپریود میشدم هنوز ۱۵روزه نشدم سه بار بی بی چک زدم منفی بود یکبار ازمایش بارداری دادم ۴۰روز از رابطه گذشته منفی بود ایا امکان بارداری هست یا از عوارض قرصه اورژانسیع؟نیاز به ازمایش مجدد هست؟

۲۲ مهر ۰۰ - ۲۰:۳۳

ناشناس

سلام من باهمسرم نزدیکی داشتم احتمال دادیم آب اولیه اش واردبدنم شد تقریبا 6ساعت بعدش قرص اورژانسی دوتایی خوردم دیگه استفاده نکردم خونریزیم نکردم احتمال بارداری هست یانه

۲۲ مهر ۰۰ - ۱۷:۱۶

سمانه

من رابطه داشتم و آب هم داخل نریخت ولی از پیشاب ترسیدم و 4 قرص اورژانسی 75 خوردم کمتر از 24 ساعت سر موعد هم پریود شدم 18 روز بعد مصرف قرص چند بار هم بی بی زدم منفی بوده اما درد معده و سنگینی معده دارم بنظر شما حاملم

۲۲ مهر ۰۰ - ۱۷:۰۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ خیر، ارتباطی با بارداری ندارد.

شیما

سلام ایا ممکنه واکسن سینوفار اثر قرص رو از بین ببره؟

۲۲ مهر ۰۰ - ۰۷:۴۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ خیر، ارتباطی ندارد.

مریم

با سلام و خسته نباشید. خانم دکتر ایا خوردن قرص اورژانسی در روز ۹ام از چرخه،بلافاصله در رابطه ی بدون دخول و بدون تماس مایع با دستگاه تناسلی ، در حالی که ماه پیش هم قرص دوبار مصرف شده ، تاثیر دارد؟

۲۲ مهر ۰۰ - ۰۷:۴۶

پاسخ پزشک

با سلام؛ با توضیحاتی که دادید نیازی به مصرف قرص نیست اما بله، تاثیرگذار است.

یسنا

سلام من با همسرم رابطه داشتم و فراموش کردم قرص اورژانسی بخورم بعد ۷۲ ساعت متوجه شدم که فراموش کردم و بلافاصله بعد ۷۲ ساعت دو تا اورژانسی خوردم و زعفران خالص هم دم کردم خوردم چند بار و یه هفته قرص ال دی مصرف کردم و بعد قطع قرص الان خونریزی دارم ولی درحد چند قطره در روزه و لک قهوه ای رنگه آیا ممکنه باردار باشم؟

۲۱ مهر ۰۰ - ۲۲:۴۴

تينا

سلام ممنون از سايت خوبتون ، من بكارت دارم و ٥ روز بعد از پريودی رابطه بدون دخول داشتم که یه لحظه خیلی کوتاه الت با واژنم برخورد داشت، من بلافاصله یه قرص یک و نیم اورژانسی خوردم، ایا بازم جای نگرانی وجود داره، ممنون

۲۱ مهر ۰۰ - ۱۹:۲۲

پاسخ پزشک

با سلام؛ خیر.

ناشناس

سلام من ۳مهرپروید شدم و۱۰پاک شدم فردای پاکی رابطه ازمقعدی داشتم وکمی اب منی داخله داهنه واژن ریخته شده ۱۲ قرص ارژانسی ۱/۵ پنسی استفاده کردم و ۱۸ پروید شدم امکان حاملگی هست یاخیر؟؟

۲۰ مهر ۰۰ - ۱۸:۲۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ خیر.

ناشناس

سلام من و نامزدم رابطه ی کامل داشتیم بدون محافظت ولی منی داخل نریخت بعدش بلا فاصله قرص اورژانسی تکی خوردم الان 5 روز از پریودی میگذره و دو هفته ام از روی خوردن قرص گذشته هنوزم پریود نشدم آیا امکان بارداری هست؟؟

۲۰ مهر ۰۰ - ۱۷:۰۰

پگاه۶۶

سلام من ۲۵ مرداد رابطه داشتم ولی دخول کامل صورت نگرفت و منی روی واژن ریخته شد قبل از رابطه دوساعت قبل یک قرص اورژانسی خوردم و نیم ساعت بعد از رابطه هم قرص اورژانسی خوردم ده روز بعد خون ریزی کم و خفیف داشتم ک مقدارش کمتر ازهمیشه بود باید ۵مهرپریود میشدم هنوز ۱۵روزه نشدم دوبار بی بی چک زدم منفی بود یکبار ازمایش بارداری دادم منفی بود ایا امکان بارداری هست یا از عوارض قرصه اورژانسیع؟نیاز به ازمایش مجدد هست؟

۲۰ مهر ۰۰ - ۱۶:۴۳

Sh

سلام من با شوهرم رابطه داشتم احساس کردم ک ی قطره داخل واژنم ریخته باشه ولی بعد چند ساعت ی قرص اورژانسی خوردم آیا احتمال باردار شدن هست؟

۲۰ مهر ۰۰ - ۱۲:۴۷

ناشناس

سلام روز بخیر بعد از مصرف دو عدد قرص اورژانسی برای رابطه محافظت نشده تا چه روز بعد مصرف باز میشه رابطه محافظت نشده داشت و نیاز به خوردن مجدد قرص نیست. ممنون از پاسختون

۲۰ مهر ۰۰ - ۱۰:۲۲

ناشناس

سلام من ۳روزی هست که رابطه داشتم اب ریخت داخل بعداز۲ساعت قرص اورژانسی خوردم امکان بارددری هست وقت پریودیم هم هست ولی هنوزپریودنشدم میترسم

۲۰ مهر ۰۰ - ۰۰:۳۴

پگاه۶۶

سلام من ۲۵ مرداد رابطه داشتم ولی دخول کامل صورت نگرفت و منی روی واژن ریخته شد قبل از رابطه دوساعت قبل یک قرص اورژانسی خوردم و نیم ساعت بعد از رابطه هم قرص اورژانسی خوردم ده روز بعد خون ریزی کم و خفیف داشتم ک مقدارش کمتر ازهمیشه بود باید ۵مهرپریود میشدم هنوز نشدم دوبار بی بی چک زدم منفی بود یکبار ازمایش بارداری دادم منفی بود ایا امکان بارداری هست یا از عوارض قرصه اورژانسیع؟نیاز به ازمایش مجدد هست؟

۲۰ مهر ۰۰ - ۰۰:۰۷

ناشناس

سلام من ۲ الی ۳ ساعت بعد از خوردن قرص اورژانسی دوباره رابطه بدون جلوگیری داشتم باید دوباره قرص اورژانسی بخورم یا نه؟

۱۹ مهر ۰۰ - ۲۲:۴۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ خیر، نیازی به مصرف مجدد قرص نیست.

ناشناس

سلام خانوم دکتر اگه رابطه نداشته باشی و قرص اژوانسی بخوری ضرر داره یا باردار میشوی تورو خدا کمکم کنین خیلی استرس دارم ممنون

۱۹ مهر ۰۰ - ۱۰:۳۴

پاسخ پزشک

با سلام؛ مشکل خاصی ایجاد نمی‌شود.

Hasti

سلام من تو يه روز به فاصله سه ساعت دوبار رابطه داشتم که بعد از رابطه اول همون لحظه هشت تا قرص ال دي خوردم و ده ساعت بعد چار تا ديگ خوردم آيا امکان بارداري وجود داره؟

۱۹ مهر ۰۰ - ۰۹:۰۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ مصرف قرص تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

ارزو

سلام من سه روز پیش با همسرم رابطه داشتم همسرم همه مایع منی رو ریخت داخل واژنم من ۱۳ ساعت بعدش از قرص اورژانسی استفاده کردم ایا تاثیر میذاره ؟

۱۹ مهر ۰۰ - ۰۷:۳۶

پاسخ پزشک

با سلام؛ بله.

ژاله

ببخشید من قرص اورژانسی یه دونه رو خوردم یکی دیگه رو باید ۱۲ ساعت بعد میخوردم یادم رفت حالا چیکار کنم ؟

۱۹ مهر ۰۰ - ۰۷:۰۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ اگر مدت زیادی از مصرف قرص اول گذشته باید قرص رو تکرار کنید.

..

سلام روزتون بخیر من ۲۹ مرداد رابطه داشتم بعد قرص اورژانسی خوردم و ۸ شهریور پریود شدم ولی این ماه پریود نشدم تا این ماه هم نزدیکی نداشتم احتمال بارداری وجود داره ممنون میشم راهنماییم کنید

۱۷ مهر ۰۰ - ۰۶:۴۶

پاسخ پزشک

با سلام؛ خیر.

پ

باسلام من قرص ال‌دی مصرف می‌کنم دیروز هم رابطه داشتم احتمال بارداری چه قدر است

۱۵ مهر ۰۰ - ۱۲:۵۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ چنانچه بطور منظم استفاده می‌کنید از بارداری جلوگیری می‌کند.

ناشناس

سلام . من در حین رابطه کاندوم پاره شد بلافاصله دوتا قرص اورژانسی خوردم یعنی دویقه هم نکشید یعنی تاثیری میزاره ‌‌ دوتا ۰٫۷۵ درصد خوردم

۱۴ مهر ۰۰ - ۲۲:۰۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ بله، در بهترین حالت تا ۹۵ درصد تاثیرگذار است.

Shahla

باسلام خسته نباشید میخواستم بدونم من یک سالو نیم هردفع ک رابطه داشتم باشوهرم قرص ارژانسی خورد،الان حامله نمیشم ایا امکان بار داری هست یانه چند بار امتهان کردم قرص نخوردم باز حامله نشدم چکار باید بکنم ممنون میشم جواب بدید

۱۴ مهر ۰۰ - ۰۳:۴۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ مصرف قرص اورژانسی بیش از یک بار در هر سیکل و بیش از چند بار در سال توصیه نمی‌شود. چنانچه شش ماه اقدام به بارداری داشتید و موفق نشدید، به مراکز ناباروری مراجعه نمایید.

Shahla

بعداز مصرف قرصهای زد بارداری با مصرف طوللنی ایا بعداز قطع این قرص ها حامل میشم یانه ممنون میشم ج بدین

۱۳ مهر ۰۰ - ۰۱:۵۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ بله، امکان بارداری وجود دارد اما مصرف قرص اورژانسی بیش از یک بار در هر سیکل توصیه نمی‌شود.

نرگس

من روزپنجم پریودیم رابطه داشتم احساس کردم اتفاقی رخ داد ولی برای خاطرجمعی خودم دوتاقرصریکونیم خوردم ایابرای حاملگی جلوگیری مکند یاخیر خیلی استرس دارم کمکم کنیدممنونم

۱۳ مهر ۰۰ - ۰۱:۱۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ یک عدد قرص ۱.۵ کفایت کرده و تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

ناشناس

باسلام . دو روز پیش من با نامزدم رابطع جنسی داشتم همون روز هم باکره بودنم از بین رفته و ناخاسته آب همسرم داخل واژنم ریخته شد ، ولی فردای همون روز از طریق اطلاعات گوگل ۴ تا قرص ال دی ک نوشته بود خوردم و دوباره بعد از ۱۲ ساعت ۴ تا دیگه هم خوردم، امکان بارداری وجود داره؟

۱۳ مهر ۰۰ - ۰۱:۱۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص ال‌دی را به درستی مصرف کردید و تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

ناشناس

سلام من ۴ روز پیش ینی جمعه رابطه داشتم و همسرم کاندوم داشت و ۹۰ درصد احتمال میدم نریخته داخل واژنم ولی من الان ۴ تا ال دی خوردم احتمال بارداری هس؟

۱۲ مهر ۰۰ - ۱۹:۴۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ ال‌دی را صحیح مصرف نکردید، باید ۱۲ ساعت بعد ۴ عدد دیگر هم مصرف می‌کردید،‌ یعنی مجموعا ۸ عدد.

ناشناس

سلام. روز 10 رابطه از معقد داشتم و در حین رابطه آلت تناسلی ب‌ واژنم چند بار برخورد کرده، و بعد از رابطه واژن رو با آب شستم چند بار. بعد از رابطه دو عدد قرص اورژانسی 75 درصد یک جا خوردم و 15 ساعت بعد دوتا 75درصد خوردم آیا امکان بارداری هست؟ لطفا جواب بدید استرس دارم

۱۱ مهر ۰۰ - ۲۱:۴۴

پاسخ پزشک

با سلام؛ بارداری نامحتمل است و مصرف قرص نیز تا ۹۰ درصد جلوگیری می‌کند.

ناشناس

سلام خسته نباشید من رابطه داشتم چند روز بعد از پریودی بود شک دارم که آب داخل واژنم شده یا نه فردای رابطه قرص اورژانسی خوردم ولی الان ۸ روز گذشته من خونریزی نکردم آیا قرص تاثیر نداشته یعنی حامله میشم ؟

۱۱ مهر ۰۰ - ۱۵:۳۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص تا ۹۰ درصد جلوگیری می‌کند. ممکن است خونریزی دیرتر اتفاق بیافتد، درصورت تاخیر بیش از یک هفته طبق تاریخ پریود دوره قبل، آزمایش بارداری انجام دهید.

شبنم

سلام‌بعد از رابطه بلافاصله قرص مصرف کردم برای جلوگیری اما بعد پشیمون شدم، ۷ روزی میگذره و خون ریزی داشتم. ایا راهی هست که جلوگیری اتفاق نیوفته؟ یا نه دیگه قرص اثر کرده و لقاح غیر ممکن شده؟

۱۱ مهر ۰۰ - ۱۵:۰۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ خیر، امکان جلوگیری از اثر قرص وجود ندارد.

بهاره

سلام ببخشید ممکنه عوارض مصرف قرص مزمن بشه و برای چندین هفته باهامون بمونه؟ من سیکل قبلیم دوبار قرص مصرف کردم. یک هفته بعد خونریزی داشتم اما الان یه هفته ست که معده درد هستم و حالت تهوع دارم

۱۱ مهر ۰۰ - ۱۰:۰۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ بله امکان دارد، چون دوبار قرص مصرف کردید.

سارا

سلام ببخشید تاریخ پریود بعدیم رو‌ از خونریزی بعد از مصرف قرص حساب کنم؟

۱۱ مهر ۰۰ - ۱۰:۰۲

پاسخ پزشک

با سلام؛ بله.

روژان

سلام، پس اینطور که از مقاله و نظرات فهمیدم اگر بین ۷ تا ۱۴ روز بعد از مصرف قرص خونریزی داشتیم، یعنی مشکلی پیش نیومده ، و اگر خونریزی نداشتیم احتمال بارداری هست. درسته؟

۱۱ مهر ۰۰ - ۱۰:۰۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ بله، معمولا به همین شکل است اما اگر خونریزی اتفاق نیافتد می‌بایست بعد از تاخیر ۷ تا ۱۰ روزه جهت اطمینان آزمایش بارداری انجام شود.

کمند

با سلام ایا خونریزی یک هفته بعد از مصرف قرص اورژانسی به معنی تاثیر مثبت قرص میباشد؟

۱۱ مهر ۰۰ - ۰۰:۲۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ بله.

ناشناس

سلام من نزدیک ۲ هفته پیش رابطه از پشت داشتم بد از رابطم خدمو کامل شستم پریودم ۱۰ روز عقب افتاده امروز قرص اظطراری خوردن احتمال حاملگی است ؟

۱۰ مهر ۰۰ - ۲۱:۰۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی طی ۷۲ ساعت ابتدایی بعد از رابطه بیشترین تاثیر را دارد. با توجه به اینکه ۱۰ روز تاخیر داشتید می‌توانید جهت اطمینان آزمایش بارداری انجام دهید.

شهرزاد

سلام وقت بخیر من باکره ام و پری روز رابطه یچند دیقه ایی داشتم خیلی کم و اب منی روم اصلا نریخت داخل معقدم بود و ابی ک روم بود برای خودم بود الانم نمیدونم یکم ریخته یا نه شاید لیز خورده ولی مستقیم نبوده درست همون لحظه خودمو چند بار شستم ک کلا پاک شدم بعد بیس دیقه ام دوتا قرص اورژانسی خوردم 12ساعت بعد هم دوتا دیگ خوردم احتمال بارداری هست؟

۱۰ مهر ۰۰ - ۱۷:۴۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ بارداری نامحتمل است.

لیلا

سلام‌خانم دکتر من در‌ روزهای تخمک‌گذاریم‌رابطه بدون دخول داشتم که ابی‌ هم‌‌روی واژنم ریخته نشد، قرص اورژانسی خوردم و ۶ روز بعد خونریزی‌داشتم، البته که بکارتم دارم الان میخواستم بپرسم با این خونریزی خیالم راحت باشه؟

۱۰ مهر ۰۰ - ۱۲:۲۲

پاسخ پزشک

با سلام؛ بله.

فف

سلام وقت بخیر من با همسرم رابطه داشتم و دو روز مونده به تخمک گذاریم الان قرص لوونورژسترول بهتره استفاده کنم یا ال دی

۱۰ مهر ۰۰ - ۰۸:۲۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ هر دو رو می‌توانید مصرف کنید اما روش مصرف متفاوت است. لطفا سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه نمایید، چندین بار پاسخ داده شده است.

نسرین

واقعا ممنون از بابت این سایت خوب

۱۰ مهر ۰۰ - ۰۰:۲۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ سپاس از همراهیتون.

ناشناس

سلام خسته نباشین خانم دکتر2روز پاک بودن بعد از بریودی و8مین روز پاک بودنم رابطه داشتم وبعداز چندسال جلوگیری منی داخل واژن ریخته شد ایا درصد بارداری زیاده قرص اورژانسی 5ساعت بعد از اخرین نزدیکی استفاده کردم امکان بارداری هستش چیکارکنم

۹ مهر ۰۰ - ۰۵:۴۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه نمایید، چندین بار پاسخ داده شده است.

ناشناس

سلام وقت بخیر من ماه پیش رابطه محافظت نشده داشتم و قرص خوردم و بعد پریود شدم الان هم رابطه داشتم و متاسفانه کاندوم پاره شد ۶ روز هم مانده به تخمک گزاری الان دوباره بخام قرص اورژانسی بخورم تاثیری داره؟ در واقع میشه دوماه پشت هم که قرص میخورم

۹ مهر ۰۰ - ۰۲:۲۶

پاسخ پزشک

با سلام؛ بله، مصرف کنید.

ناشناس

سلام من امشب با همسرم نزدیکی داشتیم کاندوم پاره شده بود وحدودا نصف کمتر منی ریخته بود من باید چه قرصی بخورم که حامله نشم لطفا راهنمایی کنید اسم کامل ودقیق قرص بگین لطفا

۹ مهر ۰۰ - ۰۰:۵۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه نمایید، چندین بار پاسخ داده شده است.

ناشناس

سلام خانم دکتر من شب ۲۷ شهریور رابطه داشتم و منی کاملا داخلم ریخت و ظهرش قرص ۱/۵ خوردم دقیقا روز تخمک گذاریم بود ۸ زمان مهر موقع پریودم بود یعنی امروز ک نشدم ۷ مهر تست دادم منفی بود آیا امکان داره باردار بشم یا ممکن بخاطر قرص پریودم دیرتر بیاد مگه نمیگن تا یک هفته بعد از قرص باید پریود بشی چرا من نشدم وقتم امروز بود که گذشت ممنون میشم جوابم بدین با تشکر

۸ مهر ۰۰ - ۲۳:۳۶

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا بیش از ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند و ممکن است باعث بهم خوردن نظم قاعدگی شود. درصورت تاخیر بیش از یک هفته آزمایش بارداری انجام دهید.

ناشناس

سلام رابطه بدون دخول داشتم و قرص خوردم.۷ روز بعد از خوردن قرص دچار‌خونریزی شدم در حالی که۱۷ روز قبلش هم پریود بودم، ایا این خون ریزی نشونه خوبیه؟ یعنی قرص اثر کرده و جلوگیری ایجاد شده؟

۸ مهر ۰۰ - ۲۳:۲۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ از عوارض مصرف قرص اورژانسی است، نگران نباشید.

ناشناس

سلام،منی روی واژن ریخته شد و داخل دیخته نشد،باکره هستم،ایا احتمال بارداری هست؟

۸ مهر ۰۰ - ۲۱:۰۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ بارداری نامحتمل است.

سلین

من با همسرم تقریبا دوهفته پیش رابطه داشتم که کامل منی رو ریخت تو واژن من من فرداش قرص اورژانسی خوردم اینم بگم که منم بعد از اون به اوج لذت رسیدم الان۱۶/۱۷روزه پریود نشدم ایا حامله هسم؟

۸ مهر ۰۰ - ۱۸:۵۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ درصورت تاخیر بیش از یک هفته در قاعدگی (طبق تاریخ قبل) آزمایش بارداری دهید.

سارا

ببخشید بعد از مصرف قرص ۶ روز‌ بعد خونریزی‌داشتم ایا قرص اثر کرده؟

۸ مهر ۰۰ - ۱۱:۳۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ خونریزی بعد از مصرف قرص طبیعی است، نگران نباشید. بله، پریود شدید و احتمال بارداری مطرح نیست.

نازی

سلام‌ خسته نباشید من ۳ شهریور‌ به مدت ۵ روز‌پریود شدم. از ۱۱ تا ۱۵ شهریور‌ رابطه بدون دخول داشتم که حتی ابی هم‌‌روی واژنم ریخته نشد. یه بار‌فقط‌ الت ایشون روی‌واژنم‌اونم بالای واژنم بود و حتی نزدیک‌ به محل دخول نبود، من توی این فاصله چند روزه دوبار قرص اورژانسی خوردم و بعد از ۶-۷ روز خونریزی‌داشتم به مدت ۵ روز که یکم زودتر‌ از‌ موعد بود. ایا با وجود این خونریزی بازم‌ جای نگرانی هست؟ یا قرص عمل کرده؟

۸ مهر ۰۰ - ۱۱:۳۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ با توجه به اینکه پریود شدید بارداری مطرح نیست. مصرف یک عدد قرص اورژانسی کفایت می‌کرد و نیاز به مصرف مجدد نبود. خونریزی زودتر از موعد به علت مصرف قرص است.

ریحانه.

سلام من با همسرم سه شب پیش نزدیکی داشتم وکل منی ایشون داخل واژن من ریخته شد ومن قرص اورژانسی ظهر روز بعد مصرف کردم ولی دیشب ک دوباره رابطه داشتیم کمی از منی ایشون داخل واژن من ریخته شد ایا باید دوباره قرص اورژانسی بخورم یا اگ 2تا قرص ال دی هم بخورم درسته

۸ مهر ۰۰ - ۱۰:۲۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ متاسفانه باید مجدد قرص مصرف کنید. یک عدد قرص اورژانسی ۱.۵ یا دو عدد قرص اورژانسی ۰.۷۵ با فاصله ۱۲ ساعت مصرف کنید. در صورتی که می‌خواهید از قرص ال‌دی استفاده کنید، باید ۴ عدد مصرف کنید و بعد از ۱۲ ساعت ۴ عدد دیگر مصرف نمایید.

ناشناس

سلام من ۶روز پیش رابطه داشتم والان ۲تاقرص ۷۵٪ خوردم آیاامکانش هست باردارباشم؟

۷ مهر ۰۰ - ۲۰:۵۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی بیشترین تاثیر را در صورت مصرف طی ۷۲ ساعت ابتدایی بعد از رابطه دارد.

ناشناس

سلام من تقریبا بیست یا سی روز پیش رابطه ای داشتم که منی شوهرم روی واژنم ریخت.فردا هم بلافاصله قرص اورژانسی مصرف کردم و بعد چهارده پونزده روز هم پریود شدم.ایا هنوز امکان بارداری وجود داره.این شک رو به خاطر درد زیادی که در این پریودیم میکشم برام پیش اومده

۶ مهر ۰۰ - ۱۶:۳۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ خیر، بارداری مطرح نیست.

ناشناس

سلام خسته نباشید من سوم رابطه بدون جلوگیری داشتم بعدش بلافاصله یه قرص ۰.۷۵روخوردم بعد ۱۲ ساعت یکی دیگه رو خوردم با امروز ۳ روز میشه که رابطه داشتم ولی هنوز ۷۲ ساعت از قرص ها نگذشته میتونم کپسول خشک کننده و پروفن بخورم دندون درد شدید دارم

۶ مهر ۰۰ - ۰۱:۱۲

پاسخ پزشک

با سلام؛ بله، می‌توانید مسکن مصرف نمایید و ایرادی ندارد.

ناشناس

سلام من دستگاه کذاشتم بد نزدیکی قرص اوژانسی مصرف کردم این باعث میشه بادار بشم

۵ مهر ۰۰ - ۲۰:۱۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی به تنهایی تا بیش از ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

*|

سلام من چند وقت پیش رابطه محافظ نشده داشتم با همسرم اما زمان تخمک گذاری بوده ولی مایع منی داخل واژن ریخته نشد دوروز بعد قرص اورژانسی تک عددی خوردم برای احتیاط گفتن بعد یک هفته باید پریود بشی اما امروز روز هفتمه و نشونه ای از مریضی نیست آیا امکان بارداری هست؟

۵ مهر ۰۰ - ۱۹:۵۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند. ممکن است خونریزی دیرتر اتفاق بیافتد، نگران نباشید.

ناشناس

با سلام بعد از قرص اورژانسی چند روز پریود میشوم؟

۵ مهر ۰۰ - ۱۸:۲۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ معمولا بعد از چند روز تا یک هفته خونریزی اتفاق می‌افتد اما ممکن است بیشتر طول بکشد.

الهام

خانم دکتر معمولا چن روز بعد از قرص اورژانسی باید پریود بشیم؟

۵ مهر ۰۰ - ۱۶:۱۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه فرمایید.

الهام

سلام خانم دکتر من ده روز پیش قرص اورژانسی ۱/۵ خوردم .شب رابطه داشتم فردا ظهرش یکی ۱/۵ خوردم یکی هم ۱۲ ساعت بعد الان ده روز از قرص میگذره ولی پریود نشدم .ماه قبل ۱۳ شهریور پریود شدم شب ۲۷ شهریور رابطه داشتم آیا امکان بارداری هست؟

۵ مهر ۰۰ - ۱۶:۱۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ مصرف یک عدد قرص ۱.۵ کفایت می‌کند و میزان بیشتر عوارضی مانند بهم خوردن نظم قادعگی را به همراه دارد.

ناشناس

سلام من دیروز دوبار نزدیکی داشتم و مایع منی همسرم هردوبار ب طور کامل داخل واژن ریخته شد و من دیشب ۲ تا قزص اورژانس و ۲ تا هم امروز ظهر خوردم امکان حاملگی هست چکار باید بکنم چی بخورم باز حامله نشم.چون حدود ۲ هفته پیش هم قرص اورژانس خورده بودم میترسم بابت اثرگذاریش آیا اثرداره اینایی ک خوردم چکار باید بکنم ممنون میشم راهنماییم کنید

۵ مهر ۰۰ - ۱۲:۵۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه فرمایید.

رضوانه

سلام من با همسرم نزدیکی داشتم وکل منی ایشون داخل واژن من ریخته شد من بلافاصله نشستم و رفتم دستشویی وخودم دیدم ک منی ایشون از واژنم خارج شد بعدش تمیز خودم روشستم ایا نیاز ب خوردن قرص اورژانسی هست یا نه چون سه پیش یبار قرص اورژانسی مصرف کردم

۵ مهر ۰۰ - ۰۱:۳۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ شستشو روش مطمئنی جهت جلوگیری نیست. علارقم اینکه سه روز قبل قرص مصرف کردید، نیاز هست که مجدد مصرف نمایید.

ناشناس

من رابطه داشتم از رو ولی روی واژنم منی ریخته شد دوتا قرص لووژنسترول 75%خوردم یکم سرگیچه دارم وفشارم پایین .مشکلی پیش نمیاد لطفا راهنمایی کنید آخه 3ماه پیش هم مصرف داشتم

۴ مهر ۰۰ - ۲۲:۳۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ نگران نباشید، از عوارض مصرف قرص است.

ناشناس

سلام‌ من رابطه مقعدی داشتم و هنوز باکره هسم و از زمان پریودم گذشته احتمال بارداری هست

۴ مهر ۰۰ - ۱۶:۲۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ بارداری نامحتمل است. در صورت تاخیر بیش از یک هفته می‌توانید آزمایش بارداری انجام دهید.

ناشناس

سلام ببخشید سوال واسم پیش اومدهمسرم یه شب ب سه مرحله باهام نزدیکی داشت و هربارم خوب اندام تناسلیشو شست وشورمیدادایاامکان باداری وجود دارد

۴ مهر ۰۰ - ۱۵:۴۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ بهتر است از یک روش مناسب جهت جلوگیری استفاده نمایید.

نرگس

سلام من با همسرم رابطه داشتم الان فک میکنم منی داخل ریخته شده خودم چهارتا ال دی خوردم ایا ممکنه باردار باشم؟

۴ مهر ۰۰ - ۱۰:۴۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ مصرف صحیح قرص ال دی به اینصورت است که ابتدا ۴ چهار مصرف می‌کنید و بعد از گذشت ۱۲ ساعت مجدد ۴ عدد دیگر مصرف می‌کنید. به این شکل تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌شود.

ناشناس

سلام خسته نباشید من روزاول تموم. شدن پریودیمه با نامزدم رابطه داشتیم ابش کاملا ریخت داخل من بلافاصلع نشستم بعد رفتم دستشویی. نیم ساعت بعد قرص ارژانسی خوردم دوتا باهم احتمال داره باردار شم؟

۴ مهر ۰۰ - ۰۳:۳۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

ناشناس

من دیشب نزدیکی داشتم شوهرم ریخته توش من زود رفتنم دستشویی ایا بازم احتمال بارداری هس

۳ مهر ۰۰ - ۱۸:۲۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ بله، احتمال بارداری وجود دارد. می‌توانید قرص اورژانسی استفاده نمایید.

شادی

سلام من 10 ماه قبل پریود شدم بعد 25 اب منی داخل واژن تخلیه شده کامل فردا ظهرش قرص اورژانسی خوردم ولی هنوز پریود نشدم طبیعیه ایا ؟

۳ مهر ۰۰ - ۰۸:۵۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند و می‌تواند باعث بهم خوردن نظم قاعدگی شود. در صورت تاخیر بیش از یک هفته آزمایش بارداری انجام دهید.

زیزو

سلام. تا چه وقت بعد از مصرف قرص اورژانسی خونریزی( از علائم‌مصرف قرص) شروع میشود؟

۲ مهر ۰۰ - ۱۵:۳۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ معمولا بعد از چند روز تا یک هفته اما ممکن است بیشتر طول بکشد.

ناشناس

سلام خسته نباشید من دوروز پیش رابطه داشتم با همسرم و در رابطه شک پیدا کردم مایع منی داخل ریخته شدیانه الان قرص اورژانسی بخرم بخورم اثر میکنه بارداری صورت نگیره چون در دوره عقد هستیم.ممنون میشم جواب بدید

۱ مهر ۰۰ - ۱۵:۱۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ طی ۷۲ ساعت بعد از رابطه مصرف قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

ناشناس

با سلام من با نامزدم رابطه داشتم ایشون باکره هستن و ۱۰ روزی از رابطه میگذره و پریودیشون عقب افتاده آیا امکان اینکه باردار بشن هست و اگر هست چه قرصی مصرف کنن تاثیر داره؟

۳۱ شهریور ۰۰ - ۲۳:۰۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ بعد از گذشت ۱۰ روز امکان استفاده از قرص جهت جلوگیری وجود ندارد. می‌توانید جهت اطمینان آزمایش بارداری انجام دهید.

سلام دومین روز قاعدگی رابطه و کمی ابش ریخت قرص اوژ

سلام دومین روز قاعدگی رابطه داشتیم کمی ابش ریخت ٢ ساعت بعد قرص اورژانسی خوردم و فردا همون موقع یکی خوردم و احتمال بارداری هسته

۳۱ شهریور ۰۰ - ۲۰:۵۶

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

سمیه

سلام خانم دکتر من شنبه هفته پیش رابطه داشتم صبح اوژانسی خوردم ولی شب هم هم رابطه داشتیم یعنی همون روز که اوژانسی رومصرف کردم ولی قبلا چند بار استفاده کرده بودم یه هفته بدش پرید میشدم اما الان ۱۱روز گذشته پرید نشدم یعنی احتمال داره بار دار شم یا ن

۳۱ شهریور ۰۰ - ۱۴:۲۲

پاسخ پزشک

با سلام؛ نیازی به مصرف مجدد قرص نیست و بی نظمی در قاعدگی هم می‌تواند از عوارض قرص باشد. می‌توانید جهت اطمینان آزمایش بارداری انجام دهید.

ناشناس

سلام و خسته نباشید. من و نامزدم در حمام رابطه داشتیم و چون من باکره هستم فعلا در دوران نامزدی هیچگونه دخولی نداریم. منی همسرم روی سینه های من ریخت و من بعدش دوش گرفتم و شستم. احتمال داره اسپرم از طریق آب به واژن منتقل بشه؟ آیا احتمال بارداری هست؟

۳۱ شهریور ۰۰ - ۱۳:۰۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ بارداری از این طریق امکانپذیر نیست.

Maryam

سلام من برای تنظیم تاریخ پریودیم نصف بسته از اولین دوره ی ال دیمو مصرف کرده بودم که دقیقا هفته ی گذشته باهمسرم رابطه داشتم. میخواستم بدونم احتمال بارداری حین مصرف ال دی هست یا نه؟ لطفا جواب بدید چون خیلی نگرانم

۳۱ شهریور ۰۰ - ۰۰:۲۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ مصرف قرص ال دی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

بهناز

سلام من یه روز قبل پریودیم نزدیکی پر خطر داشتم از قرص اورژانسی استفاده کردم الان بعد ۵ روز پریود نشدم ولی خیلی کم لکه بینی دارم طبیعیه یعنی حامله نیستم

۳۰ شهریور ۰۰ - ۲۳:۰۶

پاسخ پزشک

با سلام؛ لکه بینی و بهم خوردن نظم قاعدگی از عوارض قرص اورژانسی می‌باشد.

هلما

سلام من از پریود قبلم ۶ هفته گذشته احساس کردم باردارم بی بی چک گرفتم زد حامله چه قرص هایی برای جلوگیری از بارداری باید خورد

۳۰ شهریور ۰۰ - ۲۳:۰۲

پاسخ پزشک

با سلام؛ در این مرحله امکان جلوگیری وجود ندارد.

ناشناس

سلام خسته نباشید من در ۲ هفته ۳ بار دخول داشتم که کامل مایه منی رو داخلم ریختن ۳ بارشو تا ۱۲ ساعت بعدش قرص اورژانسی که تکی هست خوردم یعنی تو ۱ ماه ۳ بار از قرص اورژانسی استفاده کردم امکانش هست حامله بشم؟

۳۰ شهریور ۰۰ - ۰۴:۰۴

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند. استفاده بیش از ۱ بار در هر سیکل توصیه نمی‌شود.

هلما

سلام وقتتون بخیر بنده دیروز رابطه محافظت شده داشتم،ولی بخاطر احتیاط قرص اورژانسی مصرف کردم بعد از رابطه،و حدود ۳ساعت بعد لکه بینی داشتم و امروز هم درد پریود دارم آیا امکان بارداری هست؟؟

۲۹ شهریور ۰۰ - ۱۶:۵۶

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند. لکه بینی هم از عوارض قرص می‌باشد.

مونا

سلام خسته نباشید خانوم دکتر من باکره هستم دیروز نامزدم مایه منی روی واژنم ریخت هنوز هیچ قرصی مصرف نکردم،احتمال حاملگی وجود داره؟۱۴روز دیگه باید پریود بشم خیلی استرس دارم

۲۶ شهریور ۰۰ - ۱۵:۱۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ می‌توانید از قرص اورژانسی استفاده نمایید.

ناشناس

سلام من در ماه دوبار رابطه داشتم به فاصله ۳ روز و هر بارش هم قرص اورژانسی مصرف کردم بعد چند روز پریود شدم ولی کم تقریبا بعد اتمام پریودی رابطه داشتم در اصل در عرض ۳۰ روز ۲بار پریود شدم آیا امکانش هست که باردار باشم؟ لطفا راهنمایی کنید چون این ماه هم پریود نشدم چی مصرف بشه تا پریود شد باتشکر

۲۶ شهریور ۰۰ - ۰۰:۰۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی باعث بهم خوردن نظم قاعدگی می‌شود.

ناشناس

سلام خسته نباشید ببخشید من برای جلوگیری از قرص ال دی استفاده میکردم ک نصف بسته قرص رو مصرف کرده بودم ک نزدیکی کردیم بعد متوجه شدم ک اون شب دوتا قرص از قرص ال دی رو نخورده بودم ک بعد از رابطه ۲ قرص عقب افتاده رو خوردم فردای ان روز بخاطر شکی ک داشتم قرص اوژانسی استفاده کردم و قرص ال دی ک استفاده میکردم رو ادامه دادم طبق روال آیا امکان دارد باردار باشم ؟؟

۲۵ شهریور ۰۰ - ۱۹:۳۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ با توجه به اینکه قرص مصرف می‌کنید تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌شود.

Lilll

سلام خسته نباشید خانم دکتر، من 2 3 هفته پیش قرص اورژانسی مصرف کردم دقیقا یک هفته بعدش پریود شدم با اینکه قبل از مصرف قرص 10 روز قبلش پریودم تموم شده بود و الان دوباره بعد از 5 6 روز پریودیم تموم شده زیر دلم درد میکنه و اینم بگم منی رو اصلا داخل نریخت بنظرتون من حاملم؟

۲۴ شهریور ۰۰ - ۱۷:۵۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ با توجه به اینکه پریود شدید بارداری نامحتمل است.

ناشناس

سلام خانم دکتر من‌رابطه محافظت نشده داشتم‌بعد سه ساعت دوتا قرص۷۵/رو باهم‌خوردم‌ایا تاثیر دارهیا بازم‌بخورم؟

۲۴ شهریور ۰۰ - ۱۶:۱۲

پاسخ پزشک

با سلام؛ دو عدد قرص ۰.۷۵ کفایت می‌کند و نیاز به مصرف قرص بیشتر نیست. قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

ناشناس

سلام خستع نباشی من رابطه داشتم قرص اورژانسی مصرف کردم و۸تا قرص جلوگیری خوردم احتمال باردار شدن وجود داره

۲۳ شهریور ۰۰ - ۰۰:۱۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

مریم

سلام وقتتون بخیر دکتر جان من ۳ ماه پیش آیودی هورمونی گذاشتم و دو هفته پیش نزدیکی با همسرم داستم و منی کاملا داخل واژنم تخلیه شد ۵ دقیقه بعدش دوتا اووسیز۷۵ هم خوردم با اینکه دو هفته گذشته پریود نشدم امکان بارداری رو چقد می‌بینید؟

۲۲ شهریور ۰۰ - ۲۰:۲۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ در صورت تاخیر بیش از یک هفته از تاریخ قاعدگی آزمایش بارداری انجام دهید.

Zahrad

سلام بنده قرار بوده ۱۵این برج پریود بشم سابقع عقب جلو انداختن دارم بخاطر قرص اعصاب.قرصامو ترک کردم.روز ۱۷ رابطه حفاظت نشده داشتم .همون موقع دوعدد قرص اورژانسی خوردم ۱۲ ساعت بعد دو عدد دیگر.یک هفته از پریودیم میگذره. امکان بارداری هست؟

۲۲ شهریور ۰۰ - ۰۱:۵۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

سپیده

سلام خسته نباشید دکتر . آب منی داخل ریخته شده وبه فاصله یه عدد از قرص های اورژانسی راخوردم امکان بارداری وجود داره یا ن یا باید بیشتر قرص بخورم

۲۲ شهریور ۰۰ - ۰۰:۲۶

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

ناشناس

سلام خسته نباشید،من ۲روز پیش رابطه داشتم و بعدش سری ۲تا قرص اورژانسی خوردم،امکان بارداری وجور نداره دیگه؟ممنون میشم جواب بدین

۲۱ شهریور ۰۰ - ۱۴:۳۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

ناشناس

سلام خانم دکتر من رابطه داشتم و۱۲ساعت بعد ۴تا اورژانسی طی ۱۲ساعت خوردم ال دی ام تا ۳روز خوردم آیا امکان بارداری هس راهنماییم کنیدتوروخدا

۲۱ شهریور ۰۰ - ۱۴:۰۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ استفاده از قرص تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

فرزانه

سلام ..من دیشب نزدیکی داشتم و برادر پارگی کاندوم آب منی ریخته شده بعد از ۸ساعت قرص اورژانسی خوردم آیا تاثیر داره...؟؟؟ ممنون میشم راهنماییم کنین

۲۱ شهریور ۰۰ - ۱۰:۱۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ بله، قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

مهسا

سلام وقت بخیر من 2 ماه پیش رابطه داشتم و آب منی سه دفعه پشت هم درون واژنم ریخته شد و یک ساعت بعد قرص اورژانسی مصرف کردم و این اتفاق یک هفته ی بهعد هم افتاد و باز هم قرص مصرف کردم بعد از آن سر تاریخ مقرر پریود شدم همراه با درد شدید ولی خیلی کم بود.اما در این ماه هنوز پربود نشدم 3 روز از موعدش میگذره ولی حدودا دو هفته میشه که درد زیر شکم ، سینه ، پا و کمر دارم که این در دوره های قبل نزدیک پریودیم این درد ها رو داشتم و دو بار هم از بیبی چک استفاده کردم ولی جواب نا معتبر بود. امکان بارداری هست؟

۲۱ شهریور ۰۰ - ۰۹:۳۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ در صورت تاخیر بیش از یک هفته آزمایش بارداری انجام دهید.

ناشناس

سلام وقت بخیر من پنجشنبه ی هفته قبل رابطه داشتم و همسرم اب منی رو روی باسن ریخت من بلند شدم تا حمام خودم رو بشورم یکم فقط بین پام خیس بود چون حرکت کرد از خط باسن ایا امکان باردار شدن هست؟ الان قرص بخورم تاثیر داره

۲۱ شهریور ۰۰ - ۰۳:۵۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ احتمال بارداری کم است. با گذشت این مدت استفاده از قرص تاثیری ندارد.

ناشناس

سلام خانم دکتر ببخشید من حدود سه هفته یا یک ماه هست رابطه داشتم الان میتونم چه قرصی بخورم تا حامله نشم؟

۲۱ شهریور ۰۰ - ۰۲:۲۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ با گذشت این مدت امکان جلوگیری وجود ندارد.

س

سلام من باروش طبیعی جلوگیری میکنم ده روزم مونده پریودم ب نظرتون با یه زره ابمنی احتمال بارداری دارم الان واقعا استرس گرفتم لطفا راهنمایی کنین

۲۱ شهریور ۰۰ - ۰۰:۱۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ در جلوگیری طبیعی همچنان احتمال بارداری وجود دارد.

ناشناس

سلام خسته نباشید... من 12روز از رابطه ام میگذره اما هنوز پریود نشدم بعد رابطه هم قرص اورژانسی خودم 12ساعت بعدشم خوردم...آیا حامله ام؟

۲۰ شهریور ۰۰ - ۰۰:۱۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ درصورت بیش از یک هفته در پریود تاخیر داشتید (طبق تاریخ ماه قبل)، تست بارداری انجام دهید.

ناشناس

سلام...اگر بیشتر از ۷۲ ساعت بعد از رابطه حفاظت نشده ۲ عدد قرص hd مصرف کرده باشم تا چه میزان جلوگیری میکنه از بارداری؟ در صورت بارداری برای جنین ضرر نداره؟

۱۹ شهریور ۰۰ - ۲۲:۳۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ طی ۷۲ ساعت ابتدایی تا ۹۰ درصد تاثر دارد، هرچه زمانی بیشتری گذشته باشد این میزان کمتر می‌شود. در صورتی بارداری ضرری برای جنین ندارد.

ناشناس

سلام خانم دکتر من بعداز رابطه با نامزدم منی رو ریخت داخل من 2تاقرص اورژانسی خوردم بعداز12ساعتم بازم قرص خوردم ولی الان یک هفته گذشته دل درد دارم ولی خون ریزی ندارم ممکنه باردار باشم

۱۹ شهریور ۰۰ - ۱۵:۳۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه فرمایید.

سمیرا

سلام من رابطه محافظت نشده داشتم قرص اورژانسی ۰/۷۵یکی شو بعداز رابطه خوردم دومی فراموش کردم بعد ۴۸ ساعت خوردم چی میشه تاثیر داره !لطفا راهنمایی کنید؟

۱۸ شهریور ۰۰ - ۰۲:۳۶

پاسخ پزشک

با سلام؛ نگران نباشید، تاثیرگذار است.

فاطمه

سلام . چند بار از قرص اصراری استفاده کردم الان شکم خیلی درد میکنه بعد باد میکنه زیاد عوارضی ندارد

۱۷ شهریور ۰۰ - ۲۰:۳۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی نباید بیش از ۱ بار در هر دوره و بیش از چند بار در سال مصرف شد.

ناشناس

سلام من یک روز بعد از پریودی رابطه داشتم بعد ۱۰ ساعت قرص ال دی ۴تا همزمان خوردم احتمال بارداری وجود داره؟

۱۷ شهریور ۰۰ - ۱۶:۰۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه نمایید.

ساقر

سلام خانم دکتر من ۴ ماه پیش دخول داشتم و آب منی کامل داخل ربخته شد و ۲ ساعت بعد از یک و ۱۰ ساعت بعد از یک قرص اورژانسی استفاده کردم و ۲ روز بعد خونریزی کردم یک ماه بعد بی بی چک زدم منفی بود هر ماه هم پریود میشم شکممو سینه هام بزرگ شده امکان بارداری هست؟

۱۶ شهریور ۰۰ - ۰۷:۵۶

پاسخ پزشک

با سلام؛ خیر.

محیناز

سلام خانم دکتر خسته نباشید.....من حدودا دوماه پیش رابطه داشتم و امکانش هست ک کمی پیش اب منی درون واژنم ریخته شده باشه و بعد ۲۴ ساعت من قرص اورژانسی مصرف کردم و همون ماه در موعد مقرر پریود شدم ولی ماه بعدش در همون تاریخ پریود نشدم و فقط در موقعی ک باید پریود میشدم ی لکه خون دیدم و روز بعدش ی لکه روی لباس زیرم بود و هنوز پریود نشدم....باید صبر کنم تا ماه بعد تا پریود بشم؟ایا امکان بارداری هست؟

۱۶ شهریور ۰۰ - ۰۱:۱۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ می‌توانید جهت اطمینان تست بارداری انجام دهید.

سلام وقت بخیر

بعد از یکماه متوجه شدم باردارم چکار کنم الان؟ چگونه جلوگیری کنم از بوجود آمدن بچه؟؟؟ توروخدا جواب بدید

۱۵ شهریور ۰۰ - ۱۹:۵۶

پاسخ پزشک

با سلام؛ روشی برای جلوگیری در این مرحله وجود ندارد.

Saeideh

سلام خسته نباشید ببخشید من 1 ساعت بعد از رابطه2 عدد قرص اورژانسی 75 استفاده کردم تا چه مدت طول میکشه که پریودشم ؟ آیا احتمال بارداری وجود داره.

۱۵ شهریور ۰۰ - ۱۸:۲۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند. معمولا بعد از چند روز تا یک هفته خونریزی اتفاق می‌افتد.

نیروانا

سلام بیست و چهارم ماه قبل پریود بودم یک هفته بعد از تمام شدن پریودی سریع نزدیکی داشتیم بعدش دو دل بودم که ایا مایع منی ریخت داخل واژن پریودیم همیشه منظم هست تازه یک هفته کار داره به تاریخ اصلیش پریود میشم زودتر از وقتش الانم احساس میکنم تخمدان داخل شکمم هی بالا میاد یا دور میزنه تو شکمم رفتم بی بی چک زدم منفی بود اخه هنوز یه هفته دگه وقت پریود شدنه به نظرتون من باردارم

۱۴ شهریور ۰۰ - ۱۷:۱۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ در صورت تاخیر بیش از یک هفته در زمان قاعدگی، تست بارداری انجام دهید.

پردیس

من ماه گذشته نزدیکی داشتم و الان یکماهه میگذره و احساس میکنم باردارم چکار کنم؟؟ من نمیخام بچه دار بشم ممنون میشم راهنماییم کنید

۱۴ شهریور ۰۰ - ۱۰:۱۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ جهت اطمینان تست خون بارداری انجام دهید.

ناشناس

سلام من یک رابطه بدون دخول داشتم شب ۴تا ال دی و ۱۲ساعت ۴تا دیگه. یک هفته بعد علایم پریودی داشتم و خون ریزی داشتم خفیف.ک نیاز پد داشتم ۳روز طول کشید خون ریزی سیاه و چسبناک الان هم لک بینی دارم ایا باردارم سینه هام درد میکنن خییلی خیلی دورو خدا جوابم بدید

۱۳ شهریور ۰۰ - ۲۳:۴۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ با مصرف قرص به روشی که انجام دادید تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌شود.

مونا

سلام وقت بخیر من رابطه ی محافظت نشده داشت امروز به محض اینکه متوجه شدم دوتا لونژیل تنسی 0.75 خوردم و 12 ساعت بعد هم دوتا دیگه ،،، می‌خوام بپرسم حدوداً چند روز دیگه پریود میشم؟؟ من چون کیست دارم پریودهام منظم نیست ،،، مثلا تیر 15 برج مرداد 3برج شدم ولی هنوز الان که 12 شهریور هست نشدم ،،، امروزم که قرص مصرف کردم ،،،،، ممنون میشم به سوالم جواب بدید

۱۲ شهریور ۰۰ - ۲۰:۵۶

پاسخ پزشک

با سلام؛ معمولا بعد از چند روز تا یک هفته خونریزی اتفاق می‌افتد.

ناشناس

سلام من تا حالا جلو گیری طبیعی داشتم یا با کاندوم الان میخوام قرص ال دی مصرف کنم بعد از چند روز مصرف قرص میتونم نگران بارداری نباشم

۱۲ شهریور ۰۰ - ۱۵:۰۵

مهین

سلام من بعد از رابطه ی کنترل نشده که موجب انزال نشدسریع دوعددقرص اچ دی و۱۲ساعت بعدباز دوعددقرص اچ دی مصرف کردم وتا ۸روز هر روز سرساعت معین یک عدداچ دی مصرف کردم درحالی که بعدا هیچ رابطه ای نداشتم الان ۳روزه قطع کردم‌مصرف قرص رو آیا احتمال بارداری هست چند روز بعداز قطع کردن قرص البته این مدلی که من مصرف کردم باید قائدگی اتفاق بیفته

۱۲ شهریور ۰۰ - ۱۴:۱۵

سارا

خانوم دکتر من ۲۴ ساعت بعد از نزدیکی قرص اورژانسی استفاده کردم الان دو هفته میگذره و هنوز پریود نشدم البته موعد پریودم همین روزهاست و تاخیر نشده اما یک هفته ست درد سینه ی خیلی شدید و سرگیجه و خستگی دارم امکان بارداری هست ؟

۱۱ شهریور ۰۰ - ۱۸:۰۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

Negin

سلام. ببخشید من رابطه بدون دخول داشتم ولی آب منی در واژنم خالی شده قرص اورژانسی هم استفاده کردم و 5 روز بعد پریود شدم اما سبک بود... الان بعد از 1 ماه نوبت پریودیم هست ولی هنوز پریود نشدم.. احتمال بارداری هست؟

۱۱ شهریور ۰۰ - ۱۵:۴۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ با توجه به اینکه پریود شدید، خیر.

ناشناس

سلام خانم دکتر من چند روز پیش نزدیکی داشتم برای احتیاط 4عدد قرص24 ساعت بعد و 4 عدد 12 ساعت بعد خورد الان هفت روز میگذره پریود نشدم باید منتظر پریود قبلی باشم یا پریود میشم الان ممنون پاسخ بدین

۱۱ شهریور ۰۰ - ۰۲:۵۲

پاسخ پزشک

با سلام؛ معمولا بعد از یک هفته خونریزی اتفاق می‌افتد اما ممکن است دیرتر یا زودتر از موعد قبلی نیز پریود شوید.

ناشناس

سلام من تو یک روز دوبار قرص لونژیل خوردم یعنی ۴تا ۷۵ /. یک هفته زودتر از تاریخ موعود پریود شدم البته غلیظ تر ب رنگ قرمزه خیلی تیره بود روز ۵ رنگ قهوه ای شده ایا باردارم یا اسر قرص هست؟

۱۰ شهریور ۰۰ - ۲۳:۲۷

مریم

سلام خانم دکتر من روز ششم پریود نزدیکی داشتم ولی چون شک داشتم که جلوگیری کامل انجام شده یک ساعت بعد نزدیکی قرص لوونورزشسترل خوردم 12 ساعت بعد هم یک عدد دیگه خوردم این ماه یک هفته تاخیر در پریود دارم هنوزم پریود نشدم . آیا امکانش هست حامله باشم؟با توجه به اینکه 2عدد قرصو با رعایت فاصله خوردم

۱۰ شهریور ۰۰ - ۲۳:۰۶

ناشناس

سلام من امروز با همسرم رابطه داشتیم و تا وسط رابطه کاندوم سالم بود ولی در اخر متوجه نشدیم ک کی پاره شد و مایع منی اصلی ک اخر سر میاد نرفت داخل یعنی شاید شاید یکم رفته باشه من بعد از ۴۵ دقیق قرص لونیژل 0/75 رو دوتاشو با هم خوردم ایارحامله ام لطفا جواب بدین

۱۰ شهریور ۰۰ - ۲۰:۰۸

زری

سلام من قرص 1/5اورژانسی مصرف کردم بعد از 4 ساعت از نزدیکی وبعد از دقیقا یک هفته پریود شدم به نظر شما باردارم یا نه؟

۱۰ شهریور ۰۰ - ۱۵:۱۴

پاسخ پزشک

با سلام؛ با توجه به اینکه پریود شدید خیر.

pegah

سلام من ۲۵رابطه داشتم دوتا قرص اورژانسی ۱.5خوردم بعد از ۱۱روز پریود شدم ایا امکان بارداری هست؟البته خون ریزیم مثه همیشع نیست کمتر و رقیق تر با کمر درد

۱۰ شهریور ۰۰ - ۰۱:۱۴

پاسخ پزشک

با سلام؛ با توجه به اینکه پریود شدید خیر.

ناشناس

سلام من شبش سکس داشتم فرداش قرص اورژانسی خوردم احتماله بارداری ک نیست و سه روز گذشته از پریودیم

۹ شهریور ۰۰ - ۲۱:۳۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه فرمایید.

ناشناس

سلام ببهشید من چند روز پیش با نامزدم رابطه داشتم ولی دخولی نبود بعد اینکه ارضا شد چند ساعت بعد باز دوباره رابطه بدون دخول داشتیم ممکنه باردار بشم اب منی ریخته نشد روم

۹ شهریور ۰۰ - ۲۱:۲۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ خیر.

مریم

سلام دو روز بعد از عادت ماهیانه رابطه داشتم و محافظت نشده بود و منی کامل در رحم خالی شد بعد از گذشت 2 ساعت دو عدد قرص ارژانسی 75 استفاده کردم 6 روز گذشته و خونریزی نداشتم ممکنه که بخاطر اینکه دو روز بعد از قطع شدن پریود رابطه داشتم خونریری نکردم؟

۹ شهریور ۰۰ - ۱۸:۳۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند. در صورت تاخیر بیش از یک هفته (طبق تاریخ سیکل‌های قبل)، آزمایش بارداری انجام دهید.

ناشناس

سلام من دیشب رابطه داشتم و همسرم منی رو ریختن بیرون اما دوباره رابطه داشتیم و احساس کردم بعدش یچیزی ازم خارج شد فک کنم منی بود. چیکار کنم؟تا حالا قرص نخوردم

۹ شهریور ۰۰ - ۱۶:۲۶

پاسخ پزشک

با سلام؛ از قرص اورژانسی استفاده نمایید.

پریسا

سلام‌.من با همسرم رابطه داشتم و بلافاصله قرص اورژانسی خوردم.روز سوم ماه رابطه داشتم و نهم باید پریود میشم اما نشدم. کیست اندومتریا دارم.علائم پریودی هم دارم. ایا امکان بارداری وجود دارد؟

۹ شهریور ۰۰ - ۱۱:۴۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی می‌تواند باعث بهم خوردن نظم قاعدگی شود. در صورت تاخیر بیش از یک هفته، آزمایش بارداری انجام دهید.

ناشناس

سلام خانم دکتر.من ۷روز از پریودیم میگذره تست هم انجام دادم مثبت بود.آیا باردار هستم.اگه قرص ال دی بخورم پریود میشم؟

۸ شهریور ۰۰ - ۲۰:۱۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ بله، احتمالا باردار هستید. جهت اطمینان تست بتا انجام دهید. مصرف قرص ال دی تاثیری ندارد.

سیما

سلام خانم دکتر من امروز پریودم تموم شده رابطه جنسی داشتم بلافاصله بعدش با کاندوم ولی کاندوم بعد ارضا شدن همسرم داخل رحم من مونده بود احتمال میدم شاید داخل ریخته شده باشه الان میتونم برای جلوگیری از بارداری قرص اورژانسی مصرف کنم

۸ شهریور ۰۰ - ۱۴:۴۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ بله، از قرص اورژانسی استفاده نمایید.

ناشناس

سلام من یک روز از پریودیم گذشته و رابطه داشتم و از کاندوم استفاده نکردیم باید اورژانسی بخورم؟ چون بعضی ها میگن تا یک هفته بعداز پریود خطرحامله شدن خیلی کمه

۸ شهریور ۰۰ - ۰۷:۱۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ اگر جلوگیری نداشتید احتمال بارداری وجود دارد. درصورت تمایل می‌توانید از قرص اورژانسی استفاده نمایید.

ناشناس

سلام من پنجشنبه رابطه داشتم که احتمال ریختن اب منی هست و فرداش ۴ عدد قرص ال دی خوردم تا الان که ۴ روز گذشته میخواستم بدونم میتونم قرص بخورم یا نه؟

۸ شهریور ۰۰ - ۰۳:۳۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ میی‌توانید از قرص اورژانسی استفاده نمایید اما بیشترین اثرگذاری را در صورت مصرف طی ۷۲ ساعت ابتدایی دارد.

ناشناس

سلام من رابطه رابطه محافظت نشده داشتم‌ بلافاصله ۴ تا قرص ال دی و بعد ۱۲ ساعت ۴ تا دیگ خوردم دو روز بعدش پریود شدم ولی این ماه ۷ روز از پریودم گذشته چیکار کنم بنظرتون احتمال بارداری هست

۷ شهریور ۰۰ - ۲۰:۵۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه نمایید.

سارا

سلام من ۱ماه از موعد زایمانم میگذره و طبیعی زایمان کردم بعد ۱ماه رابطه داشتم و حلوگیری اتفاق نیوفتاد و مجبور به خوردن قرص اورژانسی شدم سه روز بعد افتادم خونریزی باید نگران این قضیه باشم با توجه به اینکه ۱ماهه تازه زایمان کردم و رحمم در حال بهبود بوده و الان افتادم خون ریزی یا اینکه طبیعیه و جای نگرانی نیست ؟؟

۷ شهریور ۰۰ - ۱۲:۱۶

پاسخ پزشک

با سلام؛ می‌تواند به علت مصرف قرص اورژانسی باشد، نگران نباشید.

ناشناس

سلام آزمایش خون دادم احتمال بارداری هست .بی‌بی چک هم مثبت بود ولی سونوگرافی رفتم چیزی مشاهده نشد الان اگر قرص اورژانسی بخورم رفع میشه

۶ شهریور ۰۰ - ۲۰:۳۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی طی ۷۲ ساعت ابتدایی بعد از رابطه بیشترین اثرگذاری را دارد و بعد از بارداری تاثیری ندارد. بعد از چند روز مجدد تست بتا انجام دهید و در صورت مثبت بودن نتیجه آزمایش و عدم مشاهده در سونوگرافی، احتمال بارداری خارج از رحم نیز وجود دارد.

mitira

سلام وقتتون بخیر. من ۴ ماه پیش رابطه داشتم و بعد رابطه بلافاصله قرص اورژانسی خوردم. البته بگم رابطه بدون دخول و مقداری از منی روز واژنم ریخته شده بود.‌ هر ماه هم پریود شده ام ایا امکان بارداری هست؟ ولی دو سه هفته هست ک شکمم یکم جلو اومده😔.خواهش میکنممم جواب بدید

۶ شهریور ۰۰ - ۱۶:۰۴

پاسخ پزشک

با سلام؛ با توجه به اینکه چند ماه پریود شدید امکان بارداری وجود ندارد.

ناشناس

سلام ببخشید میشه به سوال من پاسخ بدید خیلی استرس دارم من در دوماه گذشته سه بار قرص اورژانسی خوردم و برای اولین بار از قرص ال دی استفاده کردم الان یه هفتس ال دی میخورم بعدش نزدیکی داشتم و هیچ گونه جلوگیری نکردم الان احتمال بارداری وجود داره

۶ شهریور ۰۰ - ۱۴:۳۲

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص ال دی درصورت مصرف منظم می‌تواند از بارداری جلوگیری کند. از مصرف قرص اورژانسی بیش از یک بار در هر سیکل و بیش از ۳ یا ۴ بار در سال خودداری نمایید.

میهنه

سلام من چهار پنج روز قبل رابطه محافظت نشده داشتم که دوتا قرض اورژانسی خوردم بعد از سه چهار روز دو روز قبل پشت سر هم رابطه داشتم البته دیگه قرص های قبلی اثری نداشتن که صبحی پریود شدم دیگه قرص مصرف نکنم

۶ شهریور ۰۰ - ۱۱:۲۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ با توجه به اینکه پریود شدید نیازی به مصرف قرص نیست و بارداری نامحتمل است.

Samadi

سلام وقت بخیر من باکره ام رابطه جنسی نداشتم اما اب منی داخلم رفت ایا امکان بارداری هست؟ چیکار باید انجام بدم؟

۶ شهریور ۰۰ - ۱۰:۱۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ بله، امکان بارداری وجود دارد. می‌توانید از قرص اورژانسی استفاده نمایید.

ناشناس

سلام خانم دکتر من دوروز بعد از پریودیم رابطه داشتم ومحافظت نشده بود. بعد14 ساعت قرص اورژانسی خوردم. بعد 8 روز پریود شدم 3 روز پریود بودم والان درد زیر دل دارم حالت تهوع شدید چه کنم

۶ شهریور ۰۰ - ۰۱:۲۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی می‌تواند باعث بهم خوردن نظم قاعدگی شود. نگران نباشید.

پری

سلام. من باهمسرم رابطه داشتم و اب منی کاملا داخل ریخته شد.بلافاصله دوتا قرص اورژانسی خوردم و بعد دوروز هم باز چهار تا ال دی خوردم و بعد دوازده ساعت هم چهار عدد قرص ال دی خوردم.ایا احتمال بارداری وجود دارد؟

۵ شهریور ۰۰ - ۲۲:۰۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ مصرف قرص اورژانسی کافی است و تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند. نیازی به مصرف قرص ال دی نیست.

ناشناس

سلام خانوم دکتر دیروز رابطه محافظت شده با کاندوم داشتم اما بشدت میترسم و امروز ۴ قرص LDهمزمان با هم مصرف کردم . امکان بارداری وجود داره؟ آیا مصرف قرص LDمیتونه جلو بارداری ناخواسته رو بگیره؟؟؟؟

۵ شهریور ۰۰ - ۱۱:۲۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ از قرص اورژانسی استفاده نمایید.

مریم

سلام خانم دکتر.من هفته گذشته دوسه روز بعداز تموم شدن پریودیم رابطه داشتم که فقط مقدارکمی از منی روی واژنم ریخته شد وبعد از چندساعت قرص اورژانسی مصرف کردم و چندروزپیش هم ک رابطه داشتم و یکم از منی روی واژنم ریخت و من مجددقرص اورژانسی خوردم..یعنی امکان حامله شدن وجود دارد؟

۵ شهریور ۰۰ - ۰۱:۳۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

ناشناس

اگه قرص اورژانسی اولین قرصش خورده بشه ولی دومین قرص با تاخیر یا اگه اصلا خورده نشه مشکلی پیش میاد؟تو دوره باروری نیستم

۴ شهریور ۰۰ - ۲۰:۱۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ یک عدد قرص ۱.۵ یا دو عدد قرص ۰.۷۵ باید مصرف شود.

ناشناس

سلام خانم دکتر من برج 4رابطه داشتم و کاملا مایع منی داخل واژنم شد.فرداش قبل 72ساعت قرص اورژانسی 1.5 یک عدد خوردم بد 5تا7روز به مدت 2هفته لک خون داشتم ک سه روز اخر خونریزیم یکم بیشتر شد.برج 5پریود نشدم و الان که برج 6تست دادم حتی دوتا بی بی چک علامت بارداری مثبت شد.چیکار کنم و نظرتون چیه؟

۴ شهریور ۰۰ - ۱۶:۵۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ جهت تشخیص قطعی تست بتا انجام دهید.

pegah

سلام من توروز تخمک گذاری رابطه داشتم ۵ ساعت بعد قرص اورژانسی خوردم مجدد دوساعت بعد رابطه داشتم و نیم ساعت بعد مجدد قرص خوردم الان ۹روز گذشته ب خون ریزی نیافتادم تاریخ پریود ماه قبلم ۱۱مرداد بوده .ایا احتمال بارداری هست.دخول کامل هم صورت نگرفت چون نامزدیم ولی به واژن خیلی نزدیک بود حتما بعد از مصرف قرص باید پریود شم یا طبق ماه قبل ۱۱ باید پریودشم

۴ شهریور ۰۰ - ۱۲:۵۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ پریود طبق ماه‌های قبل می‌باشد اما امکان بی نظمی به علت مصرف قرص اورژانسی وجود دارد.

ناشناس

سلام من رابطه محافظت نشده داشتم و آب منی داخل ریخته شدع و من بعد از ۲۴ساعت قرص اورژانسی استفاده کردم همین طور نزدیک عادت ماهیانم بود والان یک هفتع اس از عادت ماهیانم ردشده و من پریود نشدم اما زیر شکمم گرفتی دارم بع نظر شما باید ازمایش بارداری بدم؟

۴ شهریور ۰۰ - ۰۴:۳۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه نمایید.

زهرا

سلام خسته نباشید ... من رابطه داشتم و هنگام رابطه منی به داخل بدنم ریخته شد 3ساعت از رابطم گذشته بود ، بعد از 3ساعت قرص اورژانسی مصرف کردم ...آیا امکان بار داری وجود داره

۴ شهریور ۰۰ - ۰۰:۴۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه نمایید.

۰ خیلی ممنون

سلام خانوم دکتر من رابطه محاغظت نشده داشتم و مطمعن نیستم ریخته باشه داخل واژن یا نه اما بلافاطله بعد از رابطه یک عدد قرص HDاستفاده کردم والان زیر شکمم درد خفیف داره احتمال بارداری هست لطفا کمکم کنید خیلی نگرانم

۴ شهریور ۰۰ - ۰۰:۲۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه نمایید.

شهین

سلام وقت بخیر خسته نباشی ببخشید من چند مدتی است از قرص ال دی استفاده نکرده ام و هر ماه پریود شوده ام اما چند روزی است باشوهرم رابطه دشته ایم و بعد کاندوم پاره شود واب منی تو. واژنم قرار گرفت و داخل شکمم رفت اما بعد چند ساعت س عدد قرص ال دی و بعد ده ساعت دوتا قرص اورژانسی 75 استفاده کردم ایا احتمال بارداربودنم هست یا ن لطفا راهنمایی کنید

۳ شهریور ۰۰ - ۲۳:۳۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه نمایید.

الهامم

سلام روز سیزدهم سیکل رابطه محافظت نشده داشتم نمیدونم داخل ریخته شده یانه ولی طی دوازده ساعت قرص اورژانسی مصرف کردم ایا احتمال بارداری وجود داره؟ واینکه پریودم سر موقع همیشه اتفاق میا فته ؟

۳ شهریور ۰۰ - ۲۱:۴۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه نمایید.

ناشناس

سلام خانم دکتر من رابطه محافظت نشده داشتم..و منی کامل داخل واژنم ریخته شد ۳ساعت بعد قرص خوردم و بعد فردا دوباره رابطه داشتم و‌ دیگه قرص نخوردم و الان ۱۳روز میگذره و من هنوز خونریزی نداشتم و به زمان پریود بودنم طبق ماه قبل نزدیک‌شدم احتمالا بارداری وجود داره؟

۳ شهریور ۰۰ - ۰۸:۰۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ نیازی به مصرف مجدد قرص نبود. قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

نیلوفر

سلام خانم دکتر من چهار روز پیش رابطه محافظت نشده داشتم از قرص LD در ساعت اول 4عددو دوازده ساعت بعد 4عدد دیگ استفاده کردم والان بعد از چهار روز هنگام دخول کاندوم پاره شدو آب منی داخلم ریخته شد الان باید چیکار کنم ینی بایدقرص مصرف کنم

۱ شهریور ۰۰ - ۱۷:۰۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ از قرص اورژانسی استفاده نمایید.

ناشناس

سلام خانم دکتر من رابطه داشتم آب منی داخل واژن ریخته شد قرص اورژانسی ۱۲ساعتی خوردم بعدفردای قرص دوباره رابطه داشتم وابش داخل واژن ریخته شد آیا نیاز هست دوباره قرص اورژانسی بخورم یانه ممنون میشم جوابم بدید که متوجه بشم

۱ شهریور ۰۰ - ۱۳:۵۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ نیازی به مصرف مجدد قرص نیست.

ناشناس

سلام خانم دکترببخشید من ترشحات کشداردارم ومیدونم که تخمکم آزاد شده ولی حین رابطه کاندوم داخل واژن جاموندامابلافاصله قرص اورژانسی خوردم درضمن تنبلی تخمدان دارم وپریودام منظم نیست حالا نگرانم باوجودقرص ممکنه بارداربشم؟

۱ شهریور ۰۰ - ۰۸:۴۲

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

ناشناس

سلام. من امروز رابطه ی محافظت نشده داشتم ولی آب منی بیرون ریخته شد منتها صددرصد مطمئن نیستم که قطره ای داخل ریخته شده باشه یا نه. و اینکه الان روز ۲۵ پریودیمه یعنی دوسه روز مونده تا دوباره پریود بشم. آیا لازمه قرص اورژانسی مصرف کنم؟ توراخدا راهنماییم کنید نگرانم

۱ شهریور ۰۰ - ۰۷:۵۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی مصرف نمایید.

a..a

اگه به قرص اورژانسی دسترسی نداشته باشیم همان روز بعد از نزدیکی ۱۰تا ال دی بخوریم تاثیز میذاره ؟؟

۱ شهریور ۰۰ - ۰۷:۲۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ طی ۷۲ ساعت قرص اورژانسی مصرف نمایید.

ناشناس

با سلام ببخشید من میخوام با نامزدم رابطه از جلو برقرار کنم اما ترس از بارداری دارم ولی خب میخایم که اولین رابطمون منی داخل ریخته بشه میشه بگید از چه راهی باید استفاده کنم تا باردار نشم؟

۱ شهریور ۰۰ - ۰۶:۲۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ می‌توانید از قرص اورژانسی استفاده کنید که تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

a..a

سلام خانوم دکتر وقتتون بخیر بعد رابطه ۱۰ تا یا بیشتر قرص ال دی بندازیم احتمال بارداری داره ؟؟؟

۳۱ مرداد ۰۰ - ۱۸:۱۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ جهت جلوگیری اورژانسی، از یک عدد قرص اورژانسی ۱.۵ یا دو عدد قرص اورژانسی ۰.۷۵ با فاصله ۱۲ ساعت استفاده نمایید. توجه داشته باشید که قرص اورژانسی نباید بیش از یک بار در هر سیکل و بیش از ۳ یا ۴ بار در سال مصرف شود چرا که عوارض متعددی دارد.

ناشناس

سلام رابطه بدون کاندوم داشتم ولی اب منی داخل واژن خالی نشده این اتفاق ۲بار با ۱هفته فاصله افتاده.برای اطمینان از قرص اورژانسی استفاده کردم هر ۲بار امکان بارداری وجود داره؟

۳۰ مرداد ۰۰ - ۱۷:۰۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

ناشناس

سلام وقت بخیر یک روز قبل از پریود شدنم رابطه با همسرم داشتم که پیش اب وارد واژنم شد و روز بعد پریود شدم و قرص اورژانسی هم مصرف نکردم امکان بارداری وجود داره؟

۳۰ مرداد ۰۰ - ۱۱:۴۴

پاسخ پزشک

با سلام؛ خیر.

صالح

سلام خانم دکترعزیزخسته نباشیدببخشیدمن هروقت قرص اورژانسی میخوردم سه روزبعدپریودمیشدم این دفعه ده روزبعدازپریودیم رابطه ی محافظت نشده داشتم فورابعدازنزدیکی قرص ۱.۵میلی خوردم۱۲ساعت بعدشم یکی دیگه ولی طبق روال همیشه پریود نشدم بعدخوردن اورژانسی احتمال بارداری هست البته مدام زیرشکمم باکمرم دردداره بی حال و خواب آلود م

۲۸ مرداد ۰۰ - ۱۸:۲۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری کرده و می‌تواند باعث بهم خوردن نظم قاعدگی شود.

ناشناس

سلام خانم‌ دکتر، مصرف همزمان ۱۰ قرص ای دی بعد از رابطه محافظت نشده به منظور جلوگیری اورژانسی، چه عوارضی داره؟؟

۲۸ مرداد ۰۰ - ۰۳:۵۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ به منظور جلوگیری اورژانسی، از قرص اورژانسی استفاده نمایید.

ناشناس

سلام من چهار روز بعد از پریودم نزدیکی داشتم قرص نخوردم احتمال بارداری وجود داره

۲۷ مرداد ۰۰ - ۲۱:۴۲

پاسخ پزشک

با سلام؛ بله، احتمال بارداری وجود دارد.

بارداری

سلام خانم دکتر بیست بعد از پریودی نزدیکی داشتم همسرم میگه فک کنم چند قطره از منی وارد واژنت شده بعد۸ساعت قرص اورژانسی خوردم الان دو هفتس از قرص خوردنم میگذره ولی هنوز پریود نشدم ایا امکان بارداری وجود داره همیشه پریودیم منظم بوده دو روز جلو مینداختم الان باید۲۶مرداد پریودبشم هنوز نشدم تاریخ ماه قبلی۲۸مرداد بوده

۲۷ مرداد ۰۰ - ۲۰:۲۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ در صورت تاخیر بیش از یک هفته آزمایش بارداری انجام دهید.

ناشناس

سلام خانم دکترخسته نباشید اگه باردارباشی نمیدونی قرص اورژانسی بخوری باعث آسیب به جنین میشه یا نه ممنون ازشما

۲۶ مرداد ۰۰ - ۱۶:۴۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ خیر.

ناشناس

سلام من بعد ۱۲ساعت دوتا قرص اورژانسی باهم خوردم الان تقریبا ۲۰ روزه که پریود نشدم و اینکه بعد چندروزش لکه بینی داشتم و یذره دلدرد اما پریودم نشدم ، تستم گذاشتم بعد دوهفته منفی بود ،امکان بارداری هست؟

۲۴ مرداد ۰۰ - ۲۰:۱۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه فرمایید.

ناشناس

سلام خانم دکتر من ۲۴ ساعت گزشته بود که ۴ تا قرص اورژانسی خوردم خواستم ببینم باز باید استفاده کنم تا حامله نشم ممنون میشم جواب من را بدید

۲۲ مرداد ۰۰ - ۱۳:۴۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه فرمایید.

باران

سلام من شب قرص اورژانسی خوردم وروزباهمسرم رابطه داشتم وچهارروزازپریودشدنم می گذاره تمام نظرات خوندم ودراین رابطه سوال وپاسخی ندیدم لطف می کنید پاسخ بدیدامکان بارداری هستش یانه

۲۱ مرداد ۰۰ - ۰۸:۵۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

نرگس

سلام خانم دکتر من با همسرم رابطه داشتم و مایع منی رو داخل واژن ریخت من قبل از ۷۲ ساعت قرص اورژانسی خوردم ولی فردای همون روز دوباره رابطه داشتیم و باز هم مایع منی داخل واژن رفت میخواستم بدونم احتمال بارداری هستش؟ درضمن نزدیک زمان پریودی هم هستم اما هنوز پریود نشدم

۱۷ مرداد ۰۰ - ۲۱:۵۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه فرمایید.

سحر

سلام خانم دکتر من7مرداد 1ساعت بعداز رابطه مشکوک قرص اورسیز0.75 خوردم دوروز بعد قرص دوتایی لوژیل خوردم ینی یکیشو9مرداد و دومیشو10مرداد خوردم خیلی استرس دارم کمکم کنید الانم شکم درد دارم باردار نیستم درسته؟خیلی میترسم اخه مجردم

۱۶ مرداد ۰۰ - ۲۳:۴۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه فرمایید.

الهام

سلام خانوم دکتر من نامزدم نزدیکی داشتم و مایه منی به داخل واژنم ریخت و ناگفته نماند ۲ روز بعد از اتمام پریودی نزدیکی داشتیم و من بعد از ۲ ساعت قرص ۱/۵لونژیل خوردم ...بعد از ۷ روز خونریزی دارم و خونریزیم ۶ الی ۷ روز هست تموم نشده ... عادی هستش یا خیر؟میشه پاسخ بدید

۱۶ مرداد ۰۰ - ۱۶:۳۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه فرمایید.

ناشناس

سلام بعد از رابطه با جلوگیری طبیعی متوجه شدم ابی بیرون ریخته شده اما همسرم شک داره که کاملا بیرون بوده یا حین دخول ابی داخل ریخته یا نه میشه راهنمایی کنید چکار کنم مطمئن باشه از حاملگی جلوگیری کنم؟

۱۵ مرداد ۰۰ - ۰۲:۴۶

پاسخ پزشک

با سلام؛ می‌توانید از قرص اورژانسی استفاده کنید.

سارا

سلام خانم دکتر ببخشید من رابطه محافظت نشده داشتم و تقریبا یک هفته مانده به پریودیم هست....اگر قرص رو بعد۲۰ساعت مصرف کنم جوابه؟؟و آیا دو عددش رو باهم بخورم یا با فاصله ۱۲ساعت لطفا جوابم بدید

۱۵ مرداد ۰۰ - ۰۰:۳۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه فرمایید.

...

سلام خسته نباشید خانم دکتر ما رابطه محافظت نشده داشتیم و کاملا آب منی داخل واژن ریخته شد بلافصه بعدش دوعدد قرص ۷۵/. و ۱۲ ساعت بعد دو عدد و دوباره ۱۲ ساعت بعد دوعدد چند روز بعدش باید پریود میشدم که مثل همیشه نبود درد شکم و کمر داشتم اما خونریزی به صورت لکه بینی هست میخواستم بدونم هنوز امکان بارداری هست یا نه نیازی به دادن آزمایش بارداری هست یا خیر ؟؟؟

۱۴ مرداد ۰۰ - ۱۸:۳۴

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

فاطمه ۷۹

سلام خانوم دکتر من ۲۵ ام تیر رابطه باز و کامل داشتم که چهار ساعت بعد رابطه قرص اورژانسی استفاده کردم هر ماه توی پریودیم چند روز جلو میفته و تاریخ اخرین باری که پریود شدم ۱۴ تیر بود و امروز ک ۱۴مرداد هست هنوز پریود نشدم آیا امکان بارداری وجود داره؟ البته دوروز پیش بیبی چک استفاده کردم که نتیجه مثبت رو نشون داد میخوام ببینم نتیجه بیبی چک درسته یا خیر

۱۴ مرداد ۰۰ - ۱۱:۳۶

پاسخ پزشک

با سلام؛ در صورت تاخیر بیش از یک هفته آزمایش بارداری انجام دهید.

ناشناس

سلام خسته نباشین ببخشید من سه روز پیش یه رابطه محافظت نشده داشتم الان میتونم قرص بخورم دیگه تاثیری داره

۱۴ مرداد ۰۰ - ۰۹:۱۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ تا ۷۲ ساعت بعد از رابطه زمان مناسبی جهت مصرف قرص اورژانسی می‌باشد.

بهار

سلام من ۸ مرداد پریودیم تموم شد ۱۳ مرداد رابطه داشتم محافظت نشده بود بعد بعد ۶ ساعت قرص اورژانسی ۱/5خوردم ایا ممکن باردار بشم توروخدا جواب بدید

۱۳ مرداد ۰۰ - ۱۶:۲۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه نمایید.

ناشناس

سلام. تو این ماه رابطه معقدی داشتم حین رابطه کاندوم پاره شد و بعد از رابطه قرص اورژانسی خوردم چون میترسیدم تا سه روز کلا پشت سره هم رو هم رفته 6 تا قرص خوردم بعد از پنج روز ب‌ مدت سه روز پریود شدم و قبلش هم لکه بینی داشتمو پنج روز زود از ماه قبل پریود شدم میخواستم بدونم امکان بارداری هست، یا بارداری خارج از رحم؟؟

۱۱ مرداد ۰۰ - ۱۶:۳۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی نباید بیش از ۱ بار در هر سیکل و بیش از ۳ یا ۴ بار در سال مصرف شود. یک عدد قرص ۱.۵ یا دو عدد قرص ۰.۷۵ کفایت می‌کند. نگران نباشید، بارداری نامحتمل است.

ناشناس

سلام خانوم دکتر من برای اولین بار رابطه داشتم ولی نه دردی حس کردم نه خونریزی میخواستم بدونم ایا مشکلی دارم یا باید به پزشک مراجعه کنم ؟

۱۱ مرداد ۰۰ - ۰۷:۱۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ خیر، نیازی نیست.

فاطمه

سَلام خانم دکتر ببخشید من با نامزَدَم دیروز رابطه داشتیم و ابش کامل داخل رَحمم ریخت و چَند دقیقه بعدش دوباره رابطه داشتیم اَگه من امروز قُرص مصرف کُنم امکان حاملگی هَس بازَم؟؟؟؟ چون بعد از اینکه ابش ریخت دوباره رابطه داشتیم تو روخُدا جَواب بدید خیلی نگرانم

۱۱ مرداد ۰۰ - ۰۵:۳۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه نمایید.

شیما حمیدی

یک روز بعد از اتمام‌پریود و رابطه ی کاملا سطحی قرص اورژانسی ۱.۵ مصرف کردم یک هفته بعد خونریزی داشتم به مدت هفت روز ولی مقداار کم با رنگ تیره و رقیق یک ماه بعد دوباره خونریزی داشتم این بار مقدار بیشتر ولی باز رقیق و تیره با کمی لخته و تقریبا هفت روز طول کشید آیا این شکل از خونریزی پریود محسوب میشه و دیگه امکان بارداری نیست؟دو هفته هم هست که احساس خشکی و سوزش در دهانه ی بیرونی واژن دارم آیا از عوارض مصرف قرص هست؟

۱۰ مرداد ۰۰ - ۲۰:۳۶

پاسخ پزشک

با سلام؛ با توجه به اینکه پریود شدید بارداری منتفی است. در مورد خشکی و سوزش می‌توانید جهت معاینه و بررسی به پزشک مراجعه نمایید.

فهی

باسلام و خسته نباشید خانوم دکتر من روز دوازدهم سیکل رابطه محافظت نشده داشتم بلافاصله قرص لونژیل خوردم که متوجه شدم تاریخش دوماه گذشته دکترم گفت یکی دیگه بخورم و من همون شب دوباره خوردم امروز روز پانزدهم دوره هستم و ترشحات کمی دارم حس میکنم زمان تخمک گذاریم هست آیا قرص تاثیر نداشته و تخمک گذاریم به تعویق نیفتاده؟

۱۰ مرداد ۰۰ - ۱۵:۱۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه نمایید.

ناشناس

سلام دقیقا دو روز بعد پریودی رابطه داشتم و مایع مانی داخل واژنم خالی شد یک روز بعد از قرص اورژانسی مصرف کردم حدود ۱۰ روز بعد از مصرف قرص خونریزی و لکه بینی داشتم آیا احتمال بارداری وجود دارد؟سپاس از پاسخ گویی شما

۱۰ مرداد ۰۰ - ۱۵:۱۴

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه نمایید.

ناشناس

سلام خسته نباشید خانم دکتر من 1هفته بعد از پریودم با شوهرم رابطه داشتم و 1ساعت قبل از رابطه اولین قرص ال دی خوردم از کاندوم هم استفاده کردیم بعد متوجه شدم که سوراخ بوده و بعد به مدت 10روز شبی یک قرص ال دی خوردم آیا ممکنه باردار باشم

۱۰ مرداد ۰۰ - ۱۴:۴۲

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه نمایید.

مریم.مریم

سلام.من یک هفته پیش رابطه داشتم بدون کاندوم ولی مایع منی داخل ریخته نشد ولی ممکنه ی ترشحاتی ریخته شده باشه چند روز قبل از رابطه قرص ال دی مصرف کرده بودم.الان بعد ۷ روز قرص ضد بارداری اورژانسی خوردم احتمال حاملگی وجود دارد؟؟ اگر امکان بارداری هست برای پیش گیری چه کنم؟

۱۰ مرداد ۰۰ - ۰۹:۴۶

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه نمایید.

زهرا

با سلام. چند شب پیش آب منی کامل داخل رحمم ریخته شد؛ قرص جلوگیری رو باید فقط یکبار مصرف کنم یا 21 دونشو کامل بخورم؟؟؟

۹ مرداد ۰۰ - ۱۸:۰۶

پاسخ پزشک

با سلام؛ یک عدد قرص اورژانسی ۱.۵ یا دو عدد قرص اورژانسی ۰.۷۵ مصرف نمایید.

زهرا

سلام.من یک روز بعد از رابطه ی جنسی از ترس اینکه شاید ترشحات هم باردارم کنه دوتا قرص اورژانسی ۷.۵ مصرف کردم نیاز هست حتما اون دوتا قرص دیگه رو هم مصرف کنم بعد از ۱۲ ساعت؟ هم زمان با پریودیم هم خونریزی بخاطر این قرصا شروع میشه آیا توی این ماه باید منتظر پریودیم هم باشم یا نه ممکنه اینها همزمان اتفاق بیفته؟

۹ مرداد ۰۰ - ۱۵:۲۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ دو عدد قرص ۰.۷۵ کافی است. قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند و ممکن است باعث بهم خوردن نظم قاعدگی شود.

نازی

سلام دکتر خسته نباشید. من ۳ ماه و ۲۰ روز پیش رابطه داشتم ک سطحی بود ولی مقدار کمی از مایع رو واژنم ریخته شده با توجه ب اینکه با اب شستم چند دقیقه بعد هم قرص ۱.۵ خوردم الانم پریود هام دقیقا تو ۲۸ روزه اتفاق میفته ولی تو روزای اخر پریودم مقدار پریودم کم و ب رنگ قهوه ای میشه. ینی امکان بارداری هست. لطفا جواب دهید ممنونم

۹ مرداد ۰۰ - ۱۱:۲۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ با توجه به اینکه پریود شدید، بارداری منتفی است.

ناشناس

سلام من الان دوماهه زایمان کردم و از قرص جلؤگیری شیردهی استفاده میکنم چهار روز خونروزی داشتم قرص نخوردم بعد شبی که نزدیکی شد خوردم یکم هم حال ندارم احتمال بارداری هست؟

۹ مرداد ۰۰ - ۰۸:۵۳

حدیث

من بکارت دارم و رابطه بدون دخول داشتم اما تخلیه منی کاملا داخل واژنم بود اما بعد از یکساعت قرص ۷۵درصد اورژانسی خوردم‌اما نمیدونستم باید دوتاشو بخورم و یکی خوردم الان چهار روز گذشته ایا باردارم ؟

۸ مرداد ۰۰ - ۲۰:۵۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه بفرمایید.

ناشناس

سلام خانم دکتر، من تا حالا رابطه‌ی کامل نداشتم و این بار خروج منی از همسرم روی واژن من و روی لباس زیرم بود و وقتی با دستمال پاک کردم یکمی دستمال خیس به واژنم خورد، احتمال بارداری هست؟ چه قرصی بخورم برای جلوگیری؟

۸ مرداد ۰۰ - ۱۴:۰۶

پاسخ پزشک

با سلام؛ بارداری نامحتمل است. درصورت تمایل می‌توانید از قرص اورژانسی استفاده نمایید.

Fateme

سلام من رابطه بدون دخول کردم بعد شک داشتم ایا اب ریخته لای پام یا نه روز چهارم یک قرص1/5خوردم ایا روز چهارم تاثیر دارد

۸ مرداد ۰۰ - ۱۱:۵۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ بارداری نامحتمل است. بهترین زمان مصرف قرص اورژانسی طی ۷۲ ساعت می‌باشد.

حسن رضا

سلام من به همراه نامزدم طی سه ماه گذشته حدود چهار الی پنج بار رابطه جنسی با دخول داشتیم ک سه دفعه ی اون محافظت شده بوده و دو دفعه دیگه محافظتی نبوده اما مایع منی داخل ریخته نشده اصلا و دقیقا بعد از همه ی این روابط قرص اووسیز ۰/۷۵ و ۱ خورده شده اما نامزدم توی این دوره پریودی فقط دو روز خونریزی به همراه درد داشته ک این خونریزیا عادی نبوده و روز اول مقدار عادی بصورت لخته بوده و روز دوم چند قطره قرمز تیره بصورت لخته ای بوده......مشکلی وجود داره یا نه؟

۷ مرداد ۰۰ - ۲۳:۳۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی می‌تواند باعث بهم خوردن نظم قاعدگی شود. در صورت تاخیر بیش از یک هفته در زمان قاعدگی، آزمایش بارداری انجام دهید.

ندا

سلام ببخشید میخواستم بدونم ک اگه قرص اورژانسی رو نخورم چقدر احتمال داره ک باردار شم

۷ مرداد ۰۰ - ۱۱:۲۴

پاسخ پزشک

با سلام؛ به عوامل متعددی بستگی دارد.

Fati

سلام خانم دکتر من رابطه مقعدی داشتم اصلا از جلو دخول صورت نگرفته فقط بعد اومدن مایع منی احساس کردم که برخورد کرده به واژن بلافاصله با آب فراوان و مایع شوینده شستم و از قرص اورژانسی استفاده کردم چون دقیقا روز ۱۴ ام بود خیلی میترسم امکان حاملگی وجود داره؟

۷ مرداد ۰۰ - ۰۸:۱۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ خیر، نگران نباشید.

ناشناس

سلام چهار ماهه زایمان کردم طی این چهار ماه جلوگیری داشتم دیشب رابطه بدون محافظ داشتم احتمال داره باردار باشم آمپول جلوگیری بزنم جلوگیری از بارداری انجام میده مرسی

۷ مرداد ۰۰ - ۰۵:۵۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ می‌توانید از قرص اورژانسی استفاده نمایید.

زهرا

سلام خانم دکتر ناخواسته شبی سکس داشتم حالا میگه ریخته داخل چ کنم

۵ مرداد ۰۰ - ۲۱:۵۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ ۷۲ ساعت فرصت دارید قرص اورژانسی مصرف نمایید. یک عدد قرص ۱.۵ یا دو عدد قرص ۰.۷۵ که از داروخانه‌ها با عنوان «قرص اورژانسی» قابل تهیه است.

میهنه

سلام من هر بار که رابطه داریم مایع منی همسرم داخل واژنم خالی میشه بعد که برم دستشویی همه مایع سرازیر میشه یعنی همش میاد بیرون البته اگه بشینم رو دوتا پام‌ آیا بعد از خارج شدن باز هم احتمال بارداری هست

۵ مرداد ۰۰ - ۱۸:۰۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ بله، کاملا امکانپذیر است.

ناشناس

سلام خانم دکتر منن۱۱خرداد پریود بودم ۱۸ام پاک‌شدم.اواخر خرداد رابطه داشتم و قرص اورژانسی خوردم ۳۰ خرداد خونریزی داشتم تا ۵ تیر .تاامروز ک ۶ مرداد هست پریود نشدم ۱۰ روز پیش ازمایش خون دادم منفی بود.الان احتمال بارداری هست؟

۴ مرداد ۰۰ - ۲۲:۴۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند و می‌تواند باعث بهم خوردن نظم قاعدگی شود. در صورت تاخیر بیش از یک هفته در قاعدگی، تست بارداری انجام دهید.

ناشناس

سلام خانم دکتر خسته نباشید. من در طول 20 روز سه عدد قرص اورژانسی پشت سرهم مصرف کردم مشکلی برام پیش نمیاد؟؟؟؟

۳ مرداد ۰۰ - ۰۶:۳۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی باید حداکثر یک بار در هر ماه و نهایتا ۲ یا ۳ بار در سال مصرف شود. مصرف قرص اورژانسی عوارضی چون بی نظمی در قاعدگی و ... را به همراه دارد.

ناشناس

سلام خسته نباشید ببخشید ما چهار شب پشت سرهم رابطه محافظت نشده داشتیم دوشب اول قرص اورژانسی خوردم اما دوشب بعد نه الان قرص ال دی بخورم فایده داره ؟؟؟

۱ مرداد ۰۰ - ۰۳:۲۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ نیازی به مصرف مجدد قرص نیست.

زهرا

سلام خانم دکتر من بادست پسرم نزدیکی داشتم پرده بکارت ندارم من بعد از نزدیکی ۲ساعت بعد از قرص استفاده کردم پرید من به صورت منظم صورت می‌گیره الان من این قرص دوتاشو هم زمان خوردم اثری هم داره ؟

۳۱ تیر ۰۰ - ۱۹:۵۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند و می‌تواند باعث بهم خوردن نظم قاعدگی شود.

یاس

سلام خانم دکتر وقتتون بخیر من فردای شبی که رابطه داشتم (۳ تیر)یک عدد قرص ۱.۵ خوردم بعد از یک هفته به مدت ۷ روز خونریزی داشتم در حالیکه تاریخ پریودی من ۲۶ ام تیر هستش و الان ۵ روز گذشته و پریود نشدم احتمال بارداری هست؟

۳۱ تیر ۰۰ - ۱۹:۲۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند و می‌تواند باعث بهم خوردن نظم قاعدگی شود.

ناشناس

با سلام من رابطه بدون جلوگیری داشتم مایع کامل داخلم رفته ولی بلافاصه بعد از رابطه قرص اورژانسی دو عدد خوردم دیگه احتمال بارداری وجود نداره درسته ؟

۲۸ تیر ۰۰ - ۱۷:۰۲

ناشناس

سلام خانم دکتر خسته نباشید .من ۵ روز بعد از پاک شدن از پریودیم برای سکس پیشگیری طبیعی داشتم و الان بعد از یک هفته لکه میبینم همراه با کمی درد زیر شکم و ده روز به وقت پریودیم هم مانده .اصلا قصد باردار شدن ندارم و نگران هستم میشه کمکم کنید

۲۸ تیر ۰۰ - ۱۰:۳۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ درصورت تاخیر بیش از یک هفته در قاعدگی، آزمایش بارداری انجام دهید.

ناشناس

سلام خانم دکتر من ناخواسته باردارم اطلاع نداشتم یدونه قرص آ اس آ خوردم دو تا هم اورژانسی به نظرتون ادامه بدم بارداری رو؟اسید فولیک هم مصرف نکردم پسرم ۲۰ ماهه هست و داره شیر میخوره؟؟

۲۷ تیر ۰۰ - ۲۱:۱۶

پاسخ پزشک

با سلام؛ از مصرف آسپرین در زمان شیردهی و بارداری خودداری نمایید. قرص اورژانسی خطری برای بارداری ندارد.

ناشناس

سلام دکترجان خسته نباشین

۲۴ تیر ۰۰ - ۲۲:۵۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ سپاس از لطفتون.

ناشناس

سلام خدمت شما بنده بانو‌ هستم و در روز سوم‌ پروئیدم‌ رابطه خارج از رحم داشتم‌ مایع هم روی واژنم خالی شده سریعا قرص اورژانسی دو تا همزمان‌ استفاده کردم آیا امکان بارداری وجود دارد؟

۲۴ تیر ۰۰ - ۱۷:۱۹

آرپا شربی

سلاممن شوهرم در حین رابطه کاندوم پاره میشه همون موقع چون قرص اورژانسی نبود دوتا قرص ال دی همزمان مصرف کردم و۸ ساعت بعد 2 عدد قرص۰۷۵ اورژانسی همزمان و شش ساعت دوباره همین کارو تکرار کردممیخواستم بدونم بازم هم احتمال بارداری وجود داره یا ن ؟؟؟؟در ضمن الان ی هفته میگذره از مصرف قرص ها هنوز پریود نشدم

۲۴ تیر ۰۰ - ۱۰:۵۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری کرده و می‌تواند باعث بهم خوردن نظم قاعدگی شود. توجه داشته باشید که مصرف یک عدد قرص ۱.۵ و یا دو عدد قرص ۰.۷۵ کفایت می‌کند. در صورت تاخیر پیش از یک هفته در زمان پریود، تست بارداری انجام دهید.

رها

سلام خانم دکتر من پنجشنبه نزدیکی داشتم و منی وارد شده یه قرص ضد بارداری خوردم یه ال دی چند روز لکه بینی داشتم از دیروز خونریزی دارم دو هفته دیگه باید پریود بشم این خونریزی برای چیه باردارم؟ میترسم لطفا راهنمایی کنید

۲۴ تیر ۰۰ - ۱۰:۴۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی می‌تواند باعث بهم خوردن نظم قاعدگی شود.

ناشناس

سلام خانم دکتر من چهار ساله نامزدم و چهار سال هم هست رابطمونو شروع کردیم ولی پیشگیری طبیعی داشتیم الان هفت روزه از پریودیم گذشته و هنوز نشدم خیلی میترسم تورو خدا راهنمایی کنید دارم میمیرم از استرس

۲۴ تیر ۰۰ - ۰۵:۳۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ تست بارداری انجام دهید.

ناشناس

باسلام ..من دو روز بود پریودیم تموم شده بود..باهمسرم رابطه داشتم ولی کاندوم پاره شده بود همسرم میگه جلوگیری کرده ولی من قرص خوردم دوتا همزمان..قرص اورژانسی تاریخ پریودیم بیست هشتمه امروز بیست چهارم ولی هنوز پریود نشدم از بی بی چک استفاده کردم منفی بود؟ممکنه سروقت پریودبشم ؟یانه باید زودتر میشدم

۲۳ تیر ۰۰ - ۲۲:۲۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه نمایید، به سوال شما بارها پاسخ داده شده است.

ناشناس

سلام خانم دکتر عزیز ببخشید من پریود م تازه خوب شده بود رابطه داشتم و ی قرص اورزانسی استفاده کردم بعد از اون هم رابطه داشتم ولی قرص استفاده نکردم الان موقع پریود هست و چند قطره خون دیدم ولی دیگه پریود نشدم میترسم بنطرتون من باید چکار کنم تو رو خدا راهنمایی کنید

۲۳ تیر ۰۰ - ۰۸:۰۶

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی می‌تواند باعث بهم خوردن نظم قاعدگی شود. در صورت تاخیر بیش از یک هفته آزمایش بارداری انجام دهید.

ناشناس

سلام خانم دکتر من با دوست پسرم رابط دهشتم اوتن ابشو ریخت تو واژان دویقه بعدشم دوتا قرص مصرف کردم 20 روزه پریدیم داره میگزه هنوز نشدم یعنی هرمونا به هم خورده بخاطر قرص

۲۲ تیر ۰۰ - ۱۹:۰۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ تست بارداری انجام دهید.

سحر

با سلام اگر یک دوره از قرص ال دی مصرف کنم و ماه بعد قصد بارداری داشته باشم ایا خطری ایجاد میکنه و یا اینکه مانع تخمک گزاری در سیکل های بعدی نمیشود؟؟

۲۱ تیر ۰۰ - ۰۸:۴۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ خیر.

آرپا شربی

سلام من شوهرم در حین رابطه کاندوم پاره میشه همون موقع چون قرص اورژانسی نبود دوتا قرص ال دی همزمان مصرف کردم و۸ ساعت بعد 2 عدد قرص۰۷۵ اورژانسی همزمان و شش ساعت دوباره همین کارو تکرار کردم میخواستم بدونم بازم هم احتمال بارداری وجود داره یا ن ؟؟؟؟ در ضمن من نوزاد ۳ ماهه هم دارم

۲۰ تیر ۰۰ - ۱۱:۰۱

Faeze

سلام خانم دکتر‌ من دوماه پیش یه‌رابطه داشتم که مطمئن‌نبودم آبی وارد واژنم شده یا نه ؟ فرداش قبل از اینکه ۲۴ ساعت بشه قرص اورژانسی خوردم هر دو تاش بعد از اون هم‌پریود شدم ماه بعد از اون هم سر تایم پریود شدم ولی این‌ماه پریودیم عقب افتاده آیا احتمال حاملگی بعد دوماه هست ؟‌

۲۰ تیر ۰۰ - ۱۰:۳۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ خیر.

ناشناس

سلام من فقط یه دونه قرص 75/استفاده کردم ایا کافیه بازم شک دارم چجوری مطمن بشم با چه ازمایشی

۱۸ تیر ۰۰ - ۲۰:۱۶

پاسخ پزشک

با سلام؛ یک عدد قرص ۱.۵ یا دو عدد قرص ۰.۷۵ استفاده شود. در صورت تاخیر بیش از یک هفته در قاعدگی آزمایش بارداری انجام دهید.

فاطی

سلام خسته نباشید خانوم دکتر من نامزدم ازدوماه پیش شروع به رابطه کردم ماه اول باید ۲۰ پریود میشدم ۲۵ شدم ماه دومم دیدم داره دیر میشه دوتا قرص هرمون خوردم هفت روز خونریزی داشتم این ماهم دو روز مونده به پریودیم فقد کمر درد دارم داخل رابطه هم نامزدم ابشو داخل مقعدم خالی کرد بنظرتون باردارم یا باید به دکتر مراجعه کنم

۱۸ تیر ۰۰ - ۰۸:۲۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ در صورت تاخیر بیش از یک هفته در قاعدگی تست بارداری انجام دهید. در صورتی که بی نظمی در قاعدگی بدون بارداری ادامه داشت، جهت بررسی به پزشک مراجعه نمایید.

ناشناس

سلام خانوم دکتر من سه روز از دوره پریودیم میگذره و هنوز پریود نشدم حدود بیست روز پیش هم رابطه محافظت نشده داشتم و هیچ قرصی مصرف نکردم میشه بگین چیکار باید بکنم ممنونم

۱۸ تیر ۰۰ - ۰۶:۴۴

پاسخ پزشک

با سلام؛ در صورت تاخیر بیش از یک هفته در قاعدگی تست بارداری انجام دهید.

ناشناس

سلام خسته نباشید ،من عقدم ،پرده بکارتم دارم ولی دوشب پیش منی شوهرم ریخت رو واژنم دقیقا نمی‌دونم داخل ریخت یانه تقریبا بعد ۱۵ساعت قرص اورژانسی دوتا باهم خوردم،ممکنه باردار شده باشم

۱۷ تیر ۰۰ - ۱۱:۱۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

فاطمه

سلام وقت بخیر،تنبلی تخمدان دارم ،بعد ۴۵روز ازپریودیم گذشته،نزدیکی داشتم ،ممکنه حامله بشم ،جلوگیری نکردم,قرص هم مصرف نکردم

۱۶ تیر ۰۰ - ۲۱:۵۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ بله، امکان دارد. آزمایش بارداری انجام دهید.

ناشناس

من باکره هستم و تنبلی تخمدان دارم رابطه سطحی داشتم و برای ترس از بارداری قرص اورژانسی مصرف کردم ۶ام رابطه داشتم و باید ۱۵ هم پریود میشدم امروز ۱۵ هست و من پریود نشدم ایا امکان بارداری دارم؟ و اگر تا ۱۴ روز بعد رابطم پریود نشدم چیکار کنم که زودتر پریود شم خیالم راحت شه؟

۱۵ تیر ۰۰ - ۱۳:۴۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه نمایید.

ناشناس

سلام خسته نباشید من نیم ساعت بعد از رابطه مشکوک یه قرص ۱/۵ خوردم خیلی استرس دارم امکان بارداری هست ؟

۱۴ تیر ۰۰ - ۱۷:۰۲

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را در مورد قرص اورژانسی مطالعه نمایید.

بهار

سلام وقت بخیر خانم دکتر بعداز یه رابطه شک داشتم سریع دوتا قرص اورژانسی 75درصد همزمان خوردم 9روز بعد پریود شدم ایا امکان بارداری هست ؟

۱۲ تیر ۰۰ - ۲۰:۳۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ خیر.

ستاره

سلام من ٤روز بعد از پريودم سكس كردم و همسرم ريخت داخل سريع دوتا قرص اورژانسي خوردم و يك هفته بعدش شروع به لكه بيني داشتم الان ٤ روز ميگذره و من هنوز لكه بيني دارم و زير دلم هم درد ميكنه امكان بارداري هست ؟ بي بي چك الان جواب درست ميده ؟

۱۱ تیر ۰۰ - ۱۱:۴۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند و می‌تواند باعث بهم خوردن نظم قاعدگی شود. در صورت تاخیر بیش از یک هفته در پریود، آزمایش بارداری انجام دهید.

ناشناس

خانوم دکتر سلام وقت بخیر من قرص اوژانسی و با شیر خوردم اثرش از بین میره ؟ دوباره تکرار کنم یا نیازی نیست

۱۰ تیر ۰۰ - ۱۶:۲۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ تداخلی ندارد.

ناشناس

سلام خسته نباشید من توی ۱ سال ۴بار مصرف کردم مقاله هارو ک خوندم مصرفش در سال ۲،۳ بار در ساله:( الان نگرانم نازایی و مشکل پیدا نکنم:((

۹ تیر ۰۰ - ۱۸:۲۶

پاسخ پزشک

با سلام؛ نگران نباشید.

ناشناس

سلام خانم دکتر من وشوهرم یه رابطه داشتیم ووهمیشه ازکاندوم استفاده میکردیم ولی این دفعه رو استفاده نکردیم وشوهرم موقه ارضا شدن التشو کشید بیرون وابشو بیرون ریخت ولی شک کرده یه نقطه افتاده داخل این ممکنه باردارم کنه؟؟؟

۹ تیر ۰۰ - ۰۹:۵۶

پاسخ پزشک

با سلام؛ احتمال بارداری وجود دارد، می‌توانید قرص اورژانسی مصرف نمایید.

ناشناس

سلام اگه دوتا قرصا رو باهم بخوری مشکلی نیس؟ یا باید دوبارع مصرف کنی

۸ تیر ۰۰ - ۲۰:۱۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ مشکلی نیست.

ناشناس

سلام خسته نباشید خانم دکتر من رابطه داشتم با همسرم چند شب قبل پریودم. قرص اورژانسی مصرف کردم الان یکی دو روزه که از تاریخ پریودم میگذره و هنوز نشدم استرس دارم یکم. میشه راهنمایی کنید

۸ تیر ۰۰ - ۰۸:۲۲

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه فرمایید.

شکوه‌

سلام وقت بخیر دکتر جان من بعد رابطه قرص مصرف کردم و بعد از دو روز باز رابطه داشتم و به داخل ریخته شد ایا نیاز به خوردن مجدد هست؟؟

۷ تیر ۰۰ - ۲۰:۱۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ نیازی نیست.

باران

سلام با شوهرم قصد انعقاد نطفه داشتیم و آب ایشون تو رحمم خالی شد ولی بعد از 50 ساعت پشیمون شدم و دوتا قرص لورژسترون 75 خوردم امکان بارداری وجود داره؟ لازمه بازم قرصو بخورم

۶ تیر ۰۰ - ۲۰:۴۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه فرمایید.

ناشناس

سلام خانم دكتر من ماهه پيش رابطه محافظت نشده داشتم و بعدش قرص اورژانسي خوردم و بعد از يك هفتش پريود شدم الان اين ماه بايد همين روزا پريود بشم ولي هنوز نشدم احتمال داره حامله باشم از ماهه پيش؟؟؟

۶ تیر ۰۰ - ۱۷:۴۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه فرمایید.

زهرا

سلام وقتتون بخیر من یه هفته بعدازتموم شدن پریودیم رابطه بدون جلو گیری داشتم روز بعد دو قرص ال دی خوردم آیا احتمال بارداری هست؟؟

۶ تیر ۰۰ - ۱۱:۰۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه فرمایید.

ناشناس🤣🤣

سلام خانوم دکترخواهش میکنم پاسخ منو بدید من روز پنجم پریودی رابطه محافظت نشه داشتم و قرص اورژانسی مصرف کردم خونریزی کم و در حد لکه بینی شد الان روزه دهمه و دوباره خونریزی شروع شده ینی احتمال بارداری منفیه ؟ و اینکه طولانی شدن زمان پریودم طبیعیه؟؟

۶ تیر ۰۰ - ۱۰:۱۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه فرمایید.

بهار

سلام. اردیبهشت در بازه تخمک گذاری رابطه بدون دخول داشتم و بلافاصله اورژانسی مصرف کردم. 15 روز بعد سر موعد پریود شدم که به نسبت معمول خونریزی کمتر بود. 26خرداد بیبی چک زدم منفی بود. الان دو روز از موعد پریودیم میگذره و حتی علائم قبل از پریود رو ندارم. احتمال بارداری چقدر هست؟

۶ تیر ۰۰ - ۰۲:۴۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه فرمایید.

ناشناس

سلام خانم دکتر من امروز با همسرم رابطه جنسی داشتیم بعد مایع منی رو داخل واژنم ریخت بعد از دو دقیقه مایع از واژنم خارج شد ولی بعد از چهار ساعت دوتا قرص پیشگیری خوردم الان احتمال بارداریم چقده و من اگه هر روز قرص پیشگیری بخورم دیگه احتمال بارداری وجود داره؟

۵ تیر ۰۰ - ۲۲:۵۶

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه فرمایید.

ناشناس

سلام خانم دکتر من روز شیشم پریودیم خون ریزیم قطع شد رابطه بر قرار کردم آب منی ریخت بعدش افتادم سر خونریزی نصف روزی بعد پاک شدم قرص اورژانسی همون شب خوردم چند روزی پاک بودم بعد افتادم سر لک بینی سه روز آیا امکان باردار شدن هست ؟؟؟

۵ تیر ۰۰ - ۱۴:۵۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند و می‌تواند باعث بهم خوردن نظم قاعدگی شود.

ناشناس

سلام من دیروز رابطه محافظت شده داشتم اما به دلیل پاره شدن کاندوم اب منی در واژن ریخته شده وبعد از ۴۰دقیقه بعد دو قرص ۷۵/۰ دوتارو باهم خوردم یکجا؟ایا نیاز هست که قرص اورژانسی لوونورژسترول مصرف کنم؟نزدیک پریودیم هم بوده ایا امکان بارداری وجود داره؟گاهی اوقات زیرشکم هم درد میگیره بعد تموم میشه چیکار باید بکنم

۵ تیر ۰۰ - ۱۲:۵۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

ناشناس

سلام ببخشید من یه رابطه مشکوک داشتم و بعد قرص اضطراری مصرف کردم بعد فهمیدم تاریخ مصرف قرص گذشته دو روز بعد قرص دیگه ایی مصرف کردم و حالا یه هفته است که پریود نشدم فقط سه روز لکه بینی داشتم بیبی چک را امتحان کردم و مثبت بود . آیا حامله هستم ؟ آیا با مصرف دو بار قرص جلوگیری انجام نشده؟

۵ تیر ۰۰ - ۱۱:۳۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ جهت اطمینان آزمایش بتا انجام دهید.

عاطفه

با سلام من رابطه با مردم داشتم ولی دخولی نبوده مقداری منی خارج شده روی وازن ریخت هر چن سریع شستم دوبار حتی...ولی بازم استرس دارم دیروز هم یک قرص روجا مصرف کردم و امروز هم یکی ...ایا احتمال بارداری وجود دارد ؟؟؟ استرس دارم چکار کنم

۵ تیر ۰۰ - ۰۹:۵۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه نمایید.

ناشناس

سلام خانم دکتر من رابطه محافظت نشده داشتم ومنی داخل واژنم تخلیه کرده ورابطه ام ۶روز بعد ازپاکی ازپریودیم بوده فک کنم روزای تخمک گزاریم بوده،ولی من بعد ازدوساعت قرص لوونورژسترل۱.۵خوردم و۱۴ساعت بعدش دوباره یک عدد دیگه ۱.۵خوردم آیاامکان بارداری هست؟؟؟

۴ تیر ۰۰ - ۲۳:۱۲

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

ناشناس

سلام خانم دکتر من رابطه داشتم و جلوگیری نکردیم ۶ ساعت بعد قرص اورژانسی خوردم اما این طور که متوجه شدم باز هم احتمال بارداری هست . نگرانم که اگه باردار شدم آسیبی به جنین برسه ؟؟؟

۴ تیر ۰۰ - ۱۰:۱۴

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

ندا

سلام ببخشید من یک هفته بعد از پریودم، رابطه بدون دخول با نامزدم داشتم و فک کنم پیشاب ایشون با آلت من تماس داشته نیم ساعت بعد قرص اورژانسی خوردم اما الان 6روز میگذره ولی پریود نشدم احتمال بارداری وجود داره؟

۴ تیر ۰۰ - ۱۰:۰۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند و می‌تواند باعث بهم خوردن نظم قاعدگی شود.

ناشناس

سلام من یک روز بعد از پریودیم رابطه داشتم بدون دخول باکره هستم ولی برای احتیاط فرداش قرص اورژانسی خوردم و یک هفته بعد خونریزی داشتم این همون پریود محسوب میشه؟ و دیگع امکان بارداری نیست؟

۴ تیر ۰۰ - ۰۷:۰۶

پاسخ پزشک

با سلام؛ بارداری منتفی است.

الهه

سلام خانم دكتر من ماه پيش قرص اورژانسي مصرف كردم دو هفته پيشم سكس داشتم با روش طبيعي جلوگيري كردم،يك هفته پريودم تاخير داشته،الانم كه پريود شدم لكه بينيه ممكنه حامله باشم!؟

۴ تیر ۰۰ - ۰۶:۰۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ می‌توانید آزمایش بارداری انجام دهید.

ناشناس

سلام، من رابطه ی حفاظت نشده داشتم دو هفته قبل از شروع پریودیم و بعدش سریع قرص اورژانسی خوردم، الان یک هفته از تاریخی که باید پریود میشدم گذشته ینی سه هفته بعد از خوردن قرص و هنوز پریود نشدم، ۳ باز بیبی چک استفاده کردم و منفی بوده. احتمال بارداری هست؟

۳ تیر ۰۰ - ۰۸:۲۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی می‌تواند باعث بهم خوردن نظم قاعدگی شود.

فرد ناشناس

سلام من همون روزي كه رابطه ي خطرناك داشتم قرص اورژانسي رو خوردم الان شيش روز از زمانه پريدم ميگذره و پريد نشدم و حالت تحوو دل درد شكم درد سرگيجه دارم

۳ تیر ۰۰ - ۰۷:۰۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند و می‌تواند باعث بهم خوردن نظم قاعدگی شود. در صورت تاخیر بیش از یک هفته آزمایش بارداری انجام دهید.

ناشناس

سلام خانوم دکتر من قرص اورژانسی رو یدونهلوونورژسترل۷۵درصدی خوردم ولی دومیشو فراموش کردم بعد ۱۲ ساعت بخورم از رو ۲۴ ساعت گذشته چیکار باید بکنم

۳ تیر ۰۰ - ۰۴:۱۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص دوم را مصرف نمایید.

Hanie

سلام خانوم دکتر من دو روز بعد از اتمام پریودی رابطه محافظت نشده داشتم و حدود ۱۷ساعت بعد یک دوز ۱/۵ قرص اورژانسی خوردم و در حدود شش روز بعد پریود شدم که به مدت ۶روز طول کشید و در همان پریودی دوبار بیبی چک منفی شد الان دو روز از موعد پریود ماهانه ام میگذره و اینکه ۶روز پریودی یک هفته بعد از مصرف قرص نشانه پریودی ماهیانست یا خطرناکه؟

۲ تیر ۰۰ - ۱۰:۱۴

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی می‌تواند باعث بهم خوردن نظم قاعدگی شود، نگران نباشید.

sahar

ممنون از پاسختون...چون جایی خوندم که قرص جلوگیری اورژانسی باعث عدم تخمک گذاری یا تاخیر تخمک گذاری میشه و اینطوری از بارداری جلوگیری میکنه برام سوال پیش اومد که اگر بعد از تخمک گذاری رابطه داشته باشم آیا خوردن قرص میتونه مفید باشه یا نه؟ چون من علایم مشابه پریود داشتم و رابطه برقرار کردم ولی روز بعدش پریود نشدم و متوجه شدم علایمی که داشتم مربوط به تخمک گذاری بوده نه پریودی و الان بعد پنج روز هنوز پریود نشده ام. یعنی بدترین زمان ممکن رابطه داشتم.

۲ تیر ۰۰ - ۰۷:۱۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند و می‌تواند باعث بهم خوردن نظم قاعدگی شود.

sahar

سلام من در زمان تخمک گذاری رابطه با جلوگیری طبیعی داشتم یعنی در زمان ارضا همسرم مایع منی را خارج از بدنم ریختند. الان مصرف قرص جلوگیری اورژانسی میتواند احتمال بارداری را کاهش دهد؟

۱ تیر ۰۰ - ۱۶:۵۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

ناشناس

سلام متاسفانه من یک ماه پیش رابطه پر خطر داشتم و شرایط استفاده از قرص ضد بارداری هم نداشتم دو هفته پیش پریود شدم و بلافاصله هم لک قهوه ای داشتم برای چند روز تو سایتای مختلف چک کردم نکات مختلفی گفتن نگران هستم باردار باشم الان استفاده از هیچ قرصی برای جلوگیری فایده ای نداره؟؟

۱ تیر ۰۰ - ۱۲:۴۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی در حال حاضر برای شما کاربردی ندارد. می‌توانید تست بارداری انجام دهید.

ناشناس

سلام خانم دکتر ممنون از جوابگوییتون توی پاسخ به دوستان معنی نا متحمل یعنی احتمال داره ؟ آخه دو تا از سوالا تقریبا مثل هم بود یکی منتفی به کار بردین یکی نامحتمل مبهم شد برام ممنونم از راهنماییاتون

۱ تیر ۰۰ - ۰۹:۰۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ نامحتمل یعنی احتمال آن خیلی کم بوده و احتمالا منتفی است اما با اطلاعاتی که دادید نمی‌توان با قطعیت نظر داد.

ناشناس

سلام من 5روزقبل ازپریودیم رابطه محافظت نشده داشتم قرص اورژانسی استفاده کردم همون ماه سروقت پریودشدم ولی اصلا خونریزی نداشتم ولی بازم این ماه که پریودشدم هم روز اول خوب بودولی الان اصلا خونریزی ندارم ممنون میشم ازراهنمایی تون

۱ تیر ۰۰ - ۰۳:۱۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی می‌تواند باعث بهم ریختن نظم قاعدگی شود. در صورت تداوم بی نظمی جهت بررسی به پزشک مراجعه نمایید.

Paria

سلام خانم دکتر خسته نباشید من پریود شده بودم که قرص ال دی خوردم که پریودم قطع شه و قطع شد بعدش با همسرم چندبار رابطه داشتم ولی نمیدونم بعد از هربار نزدیکی قرص جلوگیری خوردم یا نه ممکنه باردار شم آخه پریود نشدم ولی لک بینی سیاه دارم

۳۱ خرداد ۰۰ - ۱۷:۵۴

پاسخ پزشک

با سلام؛ بعد از رابطه طی ۷۲ ساعت ابتدایی بهترین زمان جهت مصرف قرص اورژانسی می‌باشد.

سحر

سلام خانم دکتر من تاریخ ۲۹ اردیبهشت پریود بودم و ۱ خرداد که فک کنم روز سوم پریودم بود رابطه داشتم اما فقط دست آغشته به مایع خورده بهم بعد از ۱۴ ساعت ۴ تا ldو ۱۲ ساعت بعد هم ۴ تا توی تاریخ ۸ یا ۱۱خرداد نمیدونم دقیق خونریزی داشتم که همیشه پریود من ۶ یا ۷ روزس ولی الان ۴ روز بود خونمم لخته بود و رنگش قرمز نگرانم الان احتمال بارداری هست؟ بعد پریود بعدیم یعنی باید چه تاریخی باشه؟ممنونم

۳۱ خرداد ۰۰ - ۱۴:۱۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ بارداری نامحتمل است.

یکتا

سلام خانم دکتر تو رو خدا پاسخ بدین. من چهارشنبه (26) رابطه بدون دخول داشتم و باکره هستم و نمیدونم منی یا پیشاب وارد واژنم شده یا نه. حدودا 12 ساعت بعد یه قرص تنسی 1.5 خوردم ولی چون به خاطر کیست چند سال هست متفورمین میخورم و نگران شدم و مجدد روز بعد حدودا 30 بعد رابطه، مجدد یک قرص تنسی 1.5 دیگه خوردم. تاریخ پریود قبلی م 8 خرداد بوده و با مصرف متفورمین، 28 یا 30 روزه هستم. الان خیلی خیلی نگرانم. تو رو خدا پاسخ بدین. امکان بارداری وجود داره و چه کار دیگه ای باید انجام بدم.

۳۱ خرداد ۰۰ - ۱۳:۵۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند و می‌تواند باعث بهم خوردن نظم قاعدگی شود. نیازی به مصرف مجدد قرص نیست.

ناشناس

سلام.وقت بخیر.ی روز بعد از تموم شدن دوره پریود رابطه پرخطر داشتم قرص ۱.۵ خوردم ی هفته بعدش پریود شدم الان ی ماه از پریود بعد از قرص میگذره هنوز پریود نشدم.امکان بارداری هست؟ ممنونم

۳۱ خرداد ۰۰ - ۱۱:۴۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی می‌تواند باعث بهم خوردن نظم قاعدگی شود. در صورت تاخیر بیش از یک هفته آزمایش بارداری انجام دهید.

ستاره شمسی

سلام خانم دکتر من با نامزدم دوشنبه رابطه داشتم پنجشنبه قرص اورژانسی خوردم بعد از اون سه روز رابطه داشتیم هرشب تا دیشب که یکشنبه بود الان من بازم شک دارم اگر پریود بشم تا یکی دو روز دیگه بخاطر قرص قبل ،دیگه احتمال بارداری نیست؟ یا باید دوباره قرص بخورم بخاطر این دو سه شب اخر؟

۳۱ خرداد ۰۰ - ۱۰:۵۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ نیازی به مصرف مجدد قرص نیست. قرص اورژانسی نباید بیش از یک بار در هر سیکل و بیش از ۳ یا ۴ بار در سال مصرف شود چرا که عوارض متعددی دارد.

ناشناس

سلام.خانوم دکتر من دوشب بعد پریودیم با نامزدم رابطه داشتم ،کامل ریخت تو بلافاصله بعد سکس قرص اورژانسی خوردم ،و دقیقا ۵ روز بعدش پریود شدم دوباره بعد ۵ روز پاکی الان پریودم یعنی تو این ماه سه بار پریود شدم ،امکانش هس باردار باشم و اینا علاعم بارداری باشه ؟؟

۳۱ خرداد ۰۰ - ۱۰:۱۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ بارداری نامحتمل است. قرص اورژانسی می‌تواند باعث بهم خوردن نظم قاعدگی شود.

سهیلا

سلام . من رابطه جنسی داشتم و 3 روز بعد ک قرص اورژانسی هردوتاشو باهم خوردم . الان هنوز میترسم باردار شم چ قرصی باید بخورم الان؟

۳۱ خرداد ۰۰ - ۱۰:۰۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ مصرف قرص اورژانسی کفایت می‌کند.

ناشناس

سلام خانوم دکتر من امشب همسرم باهم رابطه داشته آبش تخلیه کرده الآن س ساعت ازش می‌گذرد دو بار‌ این کارو کرده چکار کنم حامله نشم ممنونم

۳۱ خرداد ۰۰ - ۰۰:۵۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی مصرف نمایید.

ناشناس

سلام خانم دکتر من ۴ خرداد پریود شدم بعد اینک پاک شدم با نامزدم سکس داشتم موقع اومدن ابش کشید بیرون ولی مجدد کرد تو من بعد اینک سکسمون تموم شد سریع قرص خوردم و ۵ روز بعدش پریود شدم.و الانم پریود شدم مجدد ک خونش قهوه ایه مشکل چیه ینی از علاعم بارداریه این خون؟؟

۳۰ خرداد ۰۰ - ۱۹:۴۴

پاسخ پزشک

با سلام؛ با توجه به اینکه پریود شدید بارداری منتفی است.

زهرا

سلام خانم دکتر لطفا حواب منم بدین ممنون میشم. منو نامزدم رابطه داشتیم ولی هنوز پرده بکارتم سالم هستش فقط ریختش روم میترسم چون میگن بدون دخول هم احتمال بارداری هستش قرص اروژانسی هم مصرف کردم ایا امان بارداری وجود داره؟

۳۰ خرداد ۰۰ - ۱۰:۵۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

ناشناس

سلام خانوم دکتر وقتتون بخیر من بعد از ۳ سال نزدیکی بدون جلوگیری داشتم بعد ۲ ساعت ۲ تا قرص ال دی خوردم ۱۲ ساعت بعدش هم ۲ تا دگ خوردم نمیدونستم باید ۴ تا بخورم بعد درکل هم پریودی نامنظمی دارم باید ۱ ماه پیش پریود میشدم نشدم ایا امکان بارداری هست ،؟

۳۰ خرداد ۰۰ - ۰۹:۱۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ در صورت تاخیر بیش از یک هفته در قاعدگی، آزمایش بارداری انجام دهید.

عسل

سلام خانم دکترمن دیشب باشوهرم رابطه داشتم وکامل تخلیه کردن الان هنوزقرصی استفاده نکردم تاشب میشه استفاده کنم ودوتاباهم بخورم دیگ لازم نیس بعدش تکرارکنم ممنون میشم

۳۰ خرداد ۰۰ - ۰۴:۲۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ تا ۷۲ ساعت برای مصرف ۱ عدد قرص ۱.۵ یا ۲ عدد قرص ۰.۷۵ فرصت دارید.

ناشناس

سلام خانم دکتر قرص اورژانسی برای مدت ۱۰ روز پس از رابطه نداریم?

۲۹ خرداد ۰۰ - ۱۶:۴۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ خیر، قرص «اورژانسی» بیشترین تاثیر را درصورت مصرف در ۷۲ ساعت ابتدایی بعد از رابطه دارد.

ناشناس

با سلام خانم دکتر من سه روز مونده به عید فطر یعنی بیستم اردیبهشت پریود شدم روز پنجم پاک شدن وبعدش رابطه داشتم که استرس داشتم یک قرص اضطراری از داروخانه گرفتم وحدودا شانزده ساعت بعداز رابطه خوردم وامروز 28خرداده هنوز پریود نشدم احتمال بارداری وجود داره آیا قرصی نیست که بخورم پریود بشم اگر احتمال بارداری هست ممنون میشم پاسخ بدید؟؟؟!!!

۲۸ خرداد ۰۰ - ۱۱:۳۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند و می‌تواند باعث بهم خوردن نظم قاعدگی شود.

ناشناس

سلام من بعد از اتمام پریودی شوهرم جلوگیری نکردن،من دو شب پشت سر هم هر شب یه دونه ال دی خوردم،نمیدونستم باید بیشتر میخوردم،امشب بیشتر بخورم ؟ممنون میشم راهنمایی کنین

۲۸ خرداد ۰۰ - ۱۱:۱۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه بفرمایید.

بهناز

سلام خانوم دکترعزیزمن بعددو روزازپریودم رابطه باهمسرم داشتم که منی رو کاملاتخلیه کردن بعد۲/۳ساعت رابطه قرص اوژانسی۷۵دوتایی خوردم ومجدد نميدونستم که بایدتکرارکنم الان دوهفته میگذره وخونریزی هم نگرفتم راهنمايی میفرماییدممنون میشم🙏🙏

۲۸ خرداد ۰۰ - ۰۷:۰۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ نیازی به تکرار قرص نیست. قرص اورژانسی می‌تواند باعث بهم خوردن نظم قاعدگی شود.

hchj

من یه ساعت بعد از رابطه جنسی قرص اورژانسی خوردم ک دوتا بود احساس میکنم یکیشو نخوردم و میترسم ک احتمال بارداری داشته باشه الان میتونم دو تا قرص ال دی بخورم به جای اون قرصه ؟

۲۶ خرداد ۰۰ - ۱۶:۳۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص دوم را مصرف نمایید.

ندا

باسلام خانم دکتر من بعده یه روز اتمام پریودیم رابطه ی جنسی با همسرم داشتم ایشون بعده چن بارارضاع شدن اب منی خودشون رادرواژنم خالی کردن همون نیم ساعت اول ۴عددقرص ال دی خوردم دوازده ساعت بعدش ۴ عددقرص دیگه هم خوردم حالت تهوع داشتم استفراغ کردم بعد همون روز شبش ۲عددقرص دیگه هم خوردم فرداش بازم ۲عددخوردم ایاامکان بارداری هست ممنون میشم زود جواب بدین ❤❤

۲۶ خرداد ۰۰ - ۰۸:۵۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ نحوه مصرف قرص اورژانسی در همین مطلب توضیح داده شده است.

ناشناس

باسلام بنده روز ۲۶ فروردین رابطه داشتم و همینطور روز ۶اردیبهشت( بدون تماس منی با واژن ) هر دوبار قرص اورژانسی مصرف کردم و ۱۳اردیبهشت خونریزی شروع کردم تا ۲_۳روز که اولش لکه بینی بود و بعد بیشتر شد البته پریود من 6روز طول می‌کشید ولی ایندفعه ۲_۳روز شد بعدش هیچگونه رابطه جنسی نداشتم ولی تاالان که 25خرداده پریود نشدم آیا باردارم ؟

۲۵ خرداد ۰۰ - ۱۰:۰۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند و می‌تواند باعث بهم خوردن نظم قاعدگی شود.

زهرا

سلام خانم دکتر من بخاطر کیست تخمدان قرص اچ دی مصرف میکردم ب مدت دو ماه و در ماه دوم رابطه داشتم ولی ترسیدم اثر نکنه قرص ها بازم قرص اچ دی رو دو تا در اولین فرصت و دو تا دیگه دوازده ساعت بعدش مصرف کردم امکان بارداری وجود داره؟

۲۵ خرداد ۰۰ - ۰۷:۴۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ احتمال بارداری ضعیف است.

ناشناس

خانم دکتر من تمام نظراتو خوندم اما به نتیجه نرسیده من و همسرم تو عقدیم و ۴ ماهه از روش بیرون کشیدن استفاده میکنیم و تا حالا موجب بارداری نشده اما ۲ هفته پیش بعد ارضا شدن دسشویی نرفت ک با ادرار باقی منی خارج بشه و باز نیم ساعت بعد رابطه داشتیم اما ۱۲ ساعت بعد رابطه یه عدد قرص اورژانسی مصرف کردم و ۲ روز قبل زمان همیشگی ک پریود میشدم لکه های قهوه ای رنگ دارم مثه تمام پریودای دیگه ام دل درد و جوش صورت باهاش داشتم اما پریودم بصورت لکه است آیا احتمال بارداری وجود داره

۲۵ خرداد ۰۰ - ۰۶:۴۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند و می‌تواند باعث بهم خوردن نظم قاعدگی شود. درصورت تاخیر بیش از یک هفته در قاعدگی، آزمایش بارداری انجام دهید.

Azadeh

سلام خسته نباشید ببخشید من چندمدت پیش سکس داشتم با همسرم وجلو گیری نکردن و ریختن داخل دو بار بعد قرصم مصرف کردم ولی شستشو داخلی هم انجام داذم ولی بازم اسپرم ازم مث قاعدگی میاد ب نظر شما احتمال حاملگی هست ؟

۲۵ خرداد ۰۰ - ۰۰:۱۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

مهسا

سلام و عرض ادب من ماه قبل پریود شدم و در روز چهارم پریود رابطه داشتم که فرداش قرص اورژانسی مصرف کردم و از همان روز مصرف قرص، خونریزی قطع شد و بعد از 6 روز دوباره پریود شدم که سه روز خونریزی طول کشید ولی الان که 40 روز از اتمام خوریزی گذشته، دوباره پریود نشده ام ایا امکان بارداری ام وجود داره؟ البته ماه های قبل هم قرص ضد بارداری اضطراری مصرف کرده بودم، امکان داره به همین دلیل باعث به هم خوردن سیکل ماهانه شده باشه یا امکان بارداری هست؟ خیلی خیلی ممنون

۲۴ خرداد ۰۰ - ۰۹:۵۲

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند و می‌تواند باعث بهم خوردن نظم قاعدگی شود. در صورت تاخیر بیش از یک هفته در قاعدگی می‌توانید تست بارداری انجام دهید.

ناشناس

سلام خسته نباشید من تازه نامزد کردم هنگام دخول کاندوم پاره شد بعد ده دقیقه خودمو شستم و بعد پنج ساعت چهار تا قرص ال دل خوردم و یه قرص اورژانسی احتمال بارداری من چقدره ممنون میشم اگه زود تر جواب بدین

۲۴ خرداد ۰۰ - ۰۴:۴۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

پریا

باسلام دوستم با نامزدش رابطه داشتن بعد از تقریبن دو روز قرس اورژانسی خورده میخاستم ببینم امکان هستش ک حامله باشه و این ک بعد از ی هفته خون ریزی داشته خون ریزی واسه چیه تا پریدیش ۱۰ روز مونده.. امکانش هست ک حامله باشه؟ ممنون میشم جواب بدید

۲۳ خرداد ۰۰ - ۲۱:۱۲

پاسخ پزشک

با سلام؛ با توجه به اینکه پریود شدن بارداری منتفی است. قرص اورژانسی می‌تواند باعث بهم خوردن نظم قاعدگی شود.

Sara1

سلام وقتتون بخیر' من نامزد دارم' بعد چند وقت پیش با شوهرم رابطع داشتم بعد پریودیمم تازه تموم شده بود رابطمون داخل نبوده' مایع منی ریخته شده بغل پام' نزدیک واژن' ک پاک کردم'چون استرس داشتم قرص اژانسی استفاده کردم ک یک هفته از رابطع گذاشته پریود شدم' ایا امکان باداری هنوز هست؟؟ یک ماهم تقریبا گذشته' ممنون میشم اگه جواب بدین🙏

۲۳ خرداد ۰۰ - ۱۸:۰۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه نمایید.

...

تقریبا بعد یک هفته از آخرین پریودیم رابطه داشتم من بلا فاصله بعد ریختن منی یک قرص اووسیز ۷۵ درصد و یک عدد قرص LD خوردم و قرص دوم اووسیز را فراموش کردم بخورم الآن تقریبا یه هفته که پریود نشدم احتمال بارداری وجود داره؟

۲۳ خرداد ۰۰ - ۱۷:۳۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه نمایید.

فاطمه زمانی

باسلام خانوم دکتر وقتتون بخیر.من دیشب رابطه داشتم صبح فردای اون روز من دو عدد قرص اووسیز مصرف کردم شب در حین رابطه دوباره یک عدد قرص اووسیز دیگه مصرف کردم لازم بذکر هستش که آب منی شوهرم داخل واژن من نریخت آیا احتمال بارداری دارم و این که دو یا سه روز آینده باید پریود میشدم پریودی من به تعویق میوفته یا نه وچند روز به تعویق میوفته

۲۳ خرداد ۰۰ - ۱۶:۱۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه نمایید.

ناشناس

سلام، من حدود 18 ساعت بعد از رابطه که شک داشتم 2 تا قرص اچ دی و اشتباها به جای 12 ساعت بعد 4 ساعت بعد 2 تا دیگه خوردم، اولا چه اتفاقی در سیستم بدن من میفته و ضرری نداره؟ دوما آیا پیشگیری انجام میشه؟

۲۳ خرداد ۰۰ - ۱۱:۲۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه نمایید.

Hadis

سلام خانم دکتر ترو خدا اگر میشه جواب منو بدید خیلی استرس دارم میشه کمکم کنید من با نامزدم رابطه در حد لا پایی داشتیم پیش ابش حس کردم لای پام سریع ولی خودمو خشک کردم ، میخواستم ببینم احتمال بارداری هست؟ من پریودمم ۱۰ روزه هست و رابطه از رو در حد مالش بود تو روز ۸ پریودییم حالا میخواستم ببینم احتمال داره یا نه ؟ میرفتمم دستشویی فقط در حد لک خیلی کم میومد قهوه ایی روشن روشن تا روز ۱۰ پریودیم ک گفتم ۱۰ روزه هستم میشه جوابمو بدید خیلی استرس دارم

۲۲ خرداد ۰۰ - ۰۸:۱۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ بارداری نامحتمل است.

ناشناس

سلام خسته نباشید یکم همین ماه رابطه داشتم که حدودا دو روز بعد از آخرین پریودی بود چون شک داشتم با اینکه داخل واژن نشد ولی تا کمتر از ۲۴ ساعت قرص جلوگیری ۱.۵ خوردم که حدودا دو روز بعد که رابطه داشتم از اون روز خون ریزی خیلی کم در حد لکه داشتم تا حدود دو سه روز بعد که تموم شد حدود دو سه روز بعدش پریود شدم یکم شدید تر بود نسبت به قبل ولی از روز ۴ ام و ۵ ام پریودی خیلی کم شد یعنی ۱۲ ام فکر کردم پاک شدم ۱۳ ام مجدد رابطه داشتم که اولش بدون کاندوم بود دوباره ۱۴ ام و ۱۵ ام خونریزی خیلی داشتم و ۱۵ ام پاک شدم ۱۶ ام که رابطه داشتم داخل واژن نشد مجدد ۱۸ ام دوبار رابطه داشتم که هر دوبار ارگاسم نشدم اولش بدون کاندوم بوده قبل از اومدن منی و بعد با کاندوم بوده امروز یکم حالت تهوع و سرگیجه داشتم شک کردم به حاملگی البته این مدت استرس زیاد داشتم و دیروز بی اشتها بودم و صبحانه و ناهار و شام نخوردم امروز یکم اشتها داشتم ولی حالت تهوع دارم یکم باید چیکار کنم و از کجا میتونم مطمئن شم که حامله هستم با نه و برای جلوگیری باید چیکار کنم که خیالم راحت شه لطفا جواب بدین

۲۱ خرداد ۰۰ - ۱۲:۴۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند. در صورت تاخیر بیش از یک هفته در پریود، تست بارداری انجام دهید.

ناشناس

سلام وقت بخیر دکتر من رابطه محافظت نشده داشتم یک ساعت بعدش قرص ۱/۵استفاده کردم .به زمان پریودمم خیلی مونده .ینی امکانش هست قرص اثر نکنه؟

۲۰ خرداد ۰۰ - ۰۸:۳۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه فرمایید.

الهه

سلام من هرماه ۱۳ ام پریود میشدم ولی ماه قبل ۲۶ام پریود شدم چون قرص اورژانسی مصرف کرده بودم بعد از تموم شدن دوره پریودی رابطه داشتم که تمام مایع منی در واژنم ریخته شد الان امروز بیستم ماه است ولی پریود نشدم و درد سینه دارم آیا ممکنه باردار باشم؟

۲۰ خرداد ۰۰ - ۰۴:۴۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ در صورت تاخیر بیش از یک هفته آزمایش بارداری انجام دهید.

ناشناس

سلام من یک روز پیش از پریودیم رابطه بدون جلوگیری داشتم فرداش پریود شدام روزی اول پریودم نه روزی دوم قرص اورژانسی خودم تا اون قرصو خودم پریودم بند آمده میخاستم بدونم آیا احتمال باردار شودن دارم یا خیرچون اولن باره اینجوری شده میترسم اگه جواب بدین ممنون میشم

۲۰ خرداد ۰۰ - ۰۴:۰۴

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه فرمایید.

فاطمه

سلام من از 3 روز قبل از پریودی قرص جلوگیری خوردم و بعد از 7 روز رابطه محافظت نشده داشتم و همسرم تمام تخلیه شد 4 تا قرص ال دی خوردم و نیم ساعت بعد قرص ارژانسی 1/5 الان دو روز گذشته و من تمام درد پریودی رو دارم اما پریود نیستم میشه بگید چه قدر احتمال حاملگی هست ممنون میشم خیلی استرس دارم همه سوال ها و جواب ها رو دیدم هیچ کدوم مثل مورد من نبود میشه لطفا بهم بگید احتمال حاملگی هست یا نه و این کهچند روز دیوه پریود میشم چون قرص خوردم

۱۹ خرداد ۰۰ - ۰۹:۳۴

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه فرمایید.

نجمه.

سلام من روز بعداز پریودیم رابطه محافظت نشده داشتم وتقریبا 15ساعت بعدش دو قرص لوونورژسترول 0/75استفاده کردم وبعد یک هفته به خونریزی افتادم وتکه خون از بدنم در روز دوم وسوم خارج شد وبعد لکه بینی داشتم الان دوهفته است ک از زمان خونریزی ولکه بینی میگذره آیا من حامله ام یا نه تو رو خدا بگید خیلی میترسم حامله باشم

۱۹ خرداد ۰۰ - ۰۸:۴۴

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه فرمایید.

ناشناس

سلام دکتر ببخشید من تقریبا هیجده روز از بسته اول قرص الدی رو مصرف کردم بعدش رابطه محافظت نشده داشتم بعد رابطه هم یه دونه خوردم من خوردن قرص رو دقیق شرو نکردم به خاطر مافرتی که میخاستم برم از وسط ماه استفاده کردم الان انکان بارداری هست ؟

۱۹ خرداد ۰۰ - ۰۴:۲۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را بررسی نمایید.

فاطمه

سلام من از 3 روز قبل از پریودی قرص جلوگیری خوردم و بعد از 7 روز رابطه محافظت نشده داشتم و همسرم تمام تخلیه شد 4 تا قرص ال دی خوردم و نیم ساعت بعد قرص ارژانسی 1/5 الان دو روز گذشته و من تمام درد پریودی رو دارم اما پریود نیستم میشه بگید چه قدر احتمال حاملگی هست ممنون میشم خیلی استرس دارم

۱۹ خرداد ۰۰ - ۰۳:۰۶

پاسخ پزشک

با سلام؛ سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را بررسی نمایید.

ناشناس

سلام خانم دکتر من ۷ام رابطه محافظت شده داشتم ولی یک ساعت بعدش یه قرص اورژانسی خوردم ، بعد ۹ روز لخته خون می دیدم تا دو روز روز سوم خون هم خارج شد از واژنم ولی خیلی کمه میخواستم ببینم آیا این پریوده یا نه؟ احتمال بارداری هست یا نه؟ موعد پریودم ۲۶ ام بود لطفا جواب بدین ممنونم❤

۱۸ خرداد ۰۰ - ۲۰:۰۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ با توجه به اینکه پریود شدید بارداری منتفی است.

ناشناس

سلام خانم دکترخسته نباشید ببخشید میخواستم بپرسم یک روز ازپریودم گذشته یعنی امکان داره باردارباشم؟؟؟

۱۸ خرداد ۰۰ - ۰۹:۵۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه نمایید.

ناشناس

سلام خانم دکتر خسته نباشید من با همسرم رابطه داشتم روز ۱۲ سیکلم،مایع منی روی واژنم ریخته بعد هشت ساعت دوتا قرص ۰/۷۵ با هم استفاده كردم،پنج روز بعد ب مدت سه روز لکه بینی داشتم همراه با درد شکم مشابه پریودی. و مجدد بعد از گذشت ۱۶روز لکه بینی دارم این لکه بینی همون پریوده؟باردارم؟

۱۸ خرداد ۰۰ - ۰۸:۵۲

پاسخ پزشک

با سلام؛ سوال سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه نمایید.

زهرا

سلام خانوم دكتر خسته نباشيد .. من قرص اورژانسي خوردم و تاريخي كه بايد پريود ميشدم نشدم بايد چكار كنم ؟ امكان هست ديرتر بشم و اينكه باردار نباشم

۱۸ خرداد ۰۰ - ۰۶:۵۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ سوال سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه نمایید.

ناشناس

سلام دکتر من 2 روز مونده به پریودی رابطه داشتم و 1 قرص اورژانسی مصرف کردم تا چند روز بعد پریود میشم؟

۱۷ خرداد ۰۰ - ۲۰:۲۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ سوال سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه نمایید.

ناشناس

سلام من یک هفته بعد از پریودیم رابطه محافظت نسده داشتم صبح همون روز قرص ۱/۵خوردم فرداش هم دوتا قرص۷۵/ خوردم سر ساعت الان بعد ده روز پریود شدم احتمال بارداری هست؟ تورو خدا بهم بگید میترسم

۱۷ خرداد ۰۰ - ۰۵:۴۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ با توجه به اینکه پریود شدید، بارداری منتفی است.

شیما.م

من ۲ روز قبل از موعد پریودم رابطه بدون دخول داشتم و به دلیل ترس از پیشاب ۴ ساعت بعد از رابطه یدونه لوونورژسترل ۱.۵ و ۱۲ ساعت بعد یدونه دیگه ۱.۵ مصرف کردم الان یک روز از موعد پریودم گذشته میخوام بدونم چقدر ممکنه پریود رو عقب بندازه دوتا قرص ۱.۵؟

۱۶ خرداد ۰۰ - ۱۹:۳۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ یک عدد قرص ۱.۵ کفایت می‌کند. قرص اورژانسی می‌تواند باعث بهم خوردن نظم قاعدگی شود.

ناشناس

سلام خانوم دکتر ممنون از راهنمایی هاتون من در دوران تخمک گذاری رابطه داشتم ومنی کامل ریخت تو واژنم بعدبلافاصله قرص اوژانسی خورم سر موقع پریود شدم بعد پاک شدنم بی بی چک استفاده کردم یه دونه خط قرمز افتاد این الان یعنی حامله نیستم ???

۱۶ خرداد ۰۰ - ۱۷:۵۲

پاسخ پزشک

با سلام؛ بله.

ناشناس

سلام خسته نباشید. بعد خوردن قرص اورژانسی پریود شدم به مدت سه روز خونریزی زیاد داشتم بعد مفنامیک خوردم دوتا 250 بعد خوردن خونریزی قطع شد و فقط روز بعدش یکم لک دیدم ایا امکان بارداری وجود داره؟یا همینکه خونریزی کردم دیگه منتفیه بارداری

۱۶ خرداد ۰۰ - ۱۵:۲۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ خیر، منتفی است.

ناشناس

سلام خانم دکتر،دوست بنده با نامزدشون رابطه بدون دخول داشتن و ایشون هنوز باکره هستن،لذا موقع ارضا شدن مقداری از منی روی پاهای خانمشون ریخته و شاید نزدیکی واژن،تقریبا ۳۶ساعت بعدش دوتا قرص لوونورژسترول۷۵/ با هم مصرف کردن،آیا امکان بارداری ایشون وجود داره؟با تشکر

۱۶ خرداد ۰۰ - ۱۳:۳۴

پاسخ پزشک

با سلام؛ بارداری نامحتمل است.

ناشناس

سلام خانوم دکتر وقت بخیر من یک روز قبل پریودم رابطه محافظت نشده داشتم موقع بیرون کشیدن یک قطره از اب منی تو واژنم ریخته شد فرداش پریود شدم قرصم مصرف نکردم احتمال بارداری هست؟ ۲۱سالمه توروخدا کمک کنین

۱۶ خرداد ۰۰ - ۱۲:۱۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ در صورتی که پریود شدید بارداری منتفی است.

مهسا

با سلام ، من قرص اورژانسی مصرف کردم بعد از دو روز پریود شدم و در اخرای همون ماه دوباره قرص خوردم ولی الان ده روزه که میگذره و پریود نشدم احتمال بادراری وجود داره؟

۱۴ خرداد ۰۰ - ۱۷:۰۲

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی می‌تواند باعث بهم خوردن نظم قاعدگی شود. تست بارداری انجام دهید.

ناشناس

سلام خانم دکتر یک رابطه بدون جلوگیری داشتم ۵ ساعت بعد رابطه یه قرص اورژانسی ۷۵ درصد خوردم بعد سرچ کردم دیدم میگه دو تا باید باشد ۱۱ ساعت بعد رابطه هم دومی خوردم نیاز هست دوباره بخورم تو رو خدا بگید از استرس دارم میمیرم همش زعفرون دارم میخورم

۱۴ خرداد ۰۰ - ۰۷:۳۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ نیازی نیست.

ناشناس

سلام من باکره هستم و موقع رابطه یهو نامزدم به انزال رسید و احساس کردیم مقداری از اب منی نزدیک واژن من شد و من بعد از ۴۸ قرص اورژانی خوردم چقدر امکان داره ک باردارشم؟؟؟ متاسفانه این اتفاق در دوران تخمک گذاری من افتاده و ایا این قرص اورژانسی باعث میشه به تعویق بیافته؟؟؟ الان ۵ روز از اون اتفاق میگذره و من دیروز قدص اورژانسی خوردم و امروز یکم درد دو نافم احساس میکنم و واژنمم ترشح داره اینا علائم چطه؟؟ تروخدا جواب بدید دارم میمیرم از استرس

۱۳ خرداد ۰۰ - ۱۳:۰۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه بفرمایید.

ناشناس

سلام خانم دکتر وقتتون بخیر وخسته نباشین.ببخشید من روز هفتم پریودم رابطه بدون جلوگیری داشتم و دوتا قرص اورژانسی خوردم تقریبا بعد یکساعت.چهار روز بعد از مصرف قرصای اورژانسی ودرحالیکه ۵ روز پریودم تموم شده بود درد شکم داشتم‌ودوباره خونریزی کردم الان ۵ روز هست که تموم نشدم چیکار کنم که قطع بشم‌؟احتمال بارداری که نیست؟

۱۳ خرداد ۰۰ - ۰۹:۵۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه بفرمایید.

ناشناس

سلام دکتر جان وقت بخیر تقریبا ۱۰روز مونده به قاعدگیم رابطه داشتم الان ۱۳روزه میگذره قرص هم نخوردم باید چیکار کنم

۱۳ خرداد ۰۰ - ۰۷:۱۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه بفرمایید.

ناشناس

سلام من ساعت ١١شب رابطه محافظت نشده داشتم نيم ساعت بعد يه قرص ال دي مصرف كردم فردا ساعت ٨يه قرص ديگه و دوازده ساعت بعد از رابطه دوتا قرص نياز هست كه بازم قرص بخورم؟؟

۱۳ خرداد ۰۰ - ۰۳:۲۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه بفرمایید.

بهار

سلام من از قرص ال دی استفاده میکنم ولی تو این هفته ک مریص بودم درست مصرف نکردم البته نزدیکی نداشتم حالا امروز کاندوم بیرون افتادومنی بیرون ریخت امشب هم آخرین قرص ال دی رو خوردم حالا چون شک دارم قرص اورزانسی لازم بخورم

۱۲ خرداد ۰۰ - ۲۰:۴۴

پاسخ پزشک

با سلام؛ سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه بفرمایید.

ناشناس

سلام خانوم دکتر من پریشب رابطه جنسی پر خطر داشتم فردا صبحش یه قرص اضطراری مصرف کردم و قرص دومو فراموش کردم استفاده کنم و دیشب هم رابطه ی پر خطری داشتم آیا نیاز هست دوباره قرص مصرف کنم با توجه به اینکه قرص دوم هم فراموش کردم استفاده کنم

۱۲ خرداد ۰۰ - ۱۰:۳۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه بفرمایید.

ناشناس

سلام من ماه قبل سوم اردیبهشت پریود شدم بعداز پریودی نزدیکی داشتم مایع منی وارد واژن شد.۱۲ساعت بعد قرص اورژانسی دوتایی خوردم ولی این ماه که امروز دوازدهم خرداد هست هنوز پریود نشدم.درد پستان دارم ولی نشدم هنوز.لطفا راهنمایی کنید خیلی استرس دارم.

۱۲ خرداد ۰۰ - ۰۵:۵۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه بفرمایید.

ناشناس

سلام، من رابطه حفاظت نشده داشتم، بلافاصله ٤ تا قرص LD خوردم، أيا دوازده ساعت بعد هم چهاتاى ديگه بخورم؟ يا در اسرع وقت اورژانسى بخورم مطمعن تره؟!؟ ممنون ميشم راهنمايى كنيد

۱۱ خرداد ۰۰ - ۲۲:۴۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه بفرمایید.

ناشناس

سلام من روز 9ام پریودی رابطه محافظت نداشته،برقرار کردم و دو تا قرص اورژانسی به فاصله 12 ساعت مصرف کردم،10 روز بعد دچار لکه بینی خفیف شدم و حالا دو روز مانده به تاریخ پریودیم بازم لکه بینی دارم.آیا با این شرایط امکان بارداری وجود داره؟!

۱۱ خرداد ۰۰ - ۱۴:۲۲

پاسخ پزشک

با سلام؛ سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه بفرمایید.

ناشناس

سلام خانوم دکتر من با نامزدم رابطه داشتم و داخلش ریخته سری بد 20 مین قرص اورژانسی 1/5خورده 12 ساعت بد یدونه دیگه به نظرتون امکان بارداری هس میشه بگین استرس دارم

۱۰ خرداد ۰۰ - ۱۸:۴۶

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

ناشناس

سلام خانم دکتر من با شوهرم رابطه داشتم بعداز پاکی پریود. متوجه شدم اب منی داخل واژن ریخته شده بعداز یک ساعت ۲تاقرص اورژانسی خوردم .چقدر طول میشکه تا پریود بشم .من قرص ویتامین eمیخورم آیا تاثیری هم داره برای دیرپریود شدن ...ممنون میشم جواب بدید

۱۰ خرداد ۰۰ - ۱۵:۲۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

نیلوفر

من با شوهرم رابطه داشتیم دیشب یکم رفت تو واژن من بلافاصله قرص اورژانسی ۱ دونه داشتم خوردم ایا اثر میکنه تورو خدا بگید یدونه از اون دوتا قرص اثر میکنه

۹ خرداد ۰۰ - ۲۱:۰۰

ناشناس

سلام.من رابطه داشتم بدون دخول ولی اب منی ریخته شد بیرون بدونن اینکه به واژن بخوره یا داخل بره ولی بیرونش ریخته شد هنوز قرص نخوردم ولی امکان بارداری هس یا خیر؟؟

۹ خرداد ۰۰ - ۲۰:۰۸

ناشناس

سلام وقت بخیر اگر آقا دستشون به مایع منی خودشون بخوره وبعد با آب تمیز کنن وبعد به واژن خانم بخوره آیا امکان بارداری هست؟

۹ خرداد ۰۰ - ۱۵:۴۸

ناشناس

سلام خانم دکتر. من 1هفته قبل2بار رابطه محافظت نشده داشتم.سه ساعت بعد2عدد لونژیل75یکجاخوردم.بعداز آن یک لخته خونِ کوچک به شکل لک دیدم.1هفته گذشته و 3روزبه موعد پریودم مانده بایدآزمایش بدم؟ممنون میشم راهنمایی فرمایید

۹ خرداد ۰۰ - ۱۳:۱۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ درصورت تاخیر بیش از یک هفته آزمایش بارداری انجام دهید.

ناشناس

سلام من بعد از ۱۸ساعت از نزدیکی کردن دوتا قرص اورژانسی با هم خوردم تقریبا ۱۲ ظهر بود دوباره شب نزدیکی محافظت نشده داشتیم من باید دوباره قرص بخورم لطفاً جواب بدین دو تا بچه کوچیک دارم

۹ خرداد ۰۰ - ۰۹:۵۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ نیازی به مصرف مجدد قرص نیست.

ناشناس

سلام دکتر من دیشب رابطه داشتم فراموش کردم قرص مصرف کنم ومنی یه کم وارد واژنم شد ایا امکان بارداری وجود داره ؟

۹ خرداد ۰۰ - ۰۸:۵۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ ۷۲ ساعت ابتدایی زمان مناسبی برای مصرف قرص می‌باشد.

ناشناس

سلام. ۱۷ روز پیش رابطه محافظت نشده از پشت داشتم و قرص اورژانسی خوردم. باکره هستم و موعد پریود بعدیم امروز ۹ خرداد بود و نشدم. ۵ خرداد آزمایش خون دادم، منفی بود. امروزم بیبی چک زدم منفی نشون داد؟ احتمال داره باردار باشم؟

۹ خرداد ۰۰ - ۰۳:۳۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی می‌تواند باعث بهم خوردن نظم قاعدگی شود.

Hsjsb

سلام خانوم دکتر من ی رابطه محافظت نشده داشتم و بعد دو روز قرص اورژانسی خوردم و بعد دوازده ساعت دوباره ی رابطه داشتم که محافظت نشده بود و الان از خوردن قرص ها ۱۲ ساعت میگذره آیا باید دوباره قرص مصرف کنم؟

۸ خرداد ۰۰ - ۲۱:۴۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ نیازی به مصرف مجدد قرص نیست.

ناشناس

سلام خانوم دکتر وقت بخیر لطفا جواب بدین ممنون میشم اگه ۱۱ روز قبل پریودی سکس داشته باشیم و اب داخل واژن بریزه و قرص اواژنسی خورده باشیم بلافاصله و سری بعد به موقع پریود شیم باز امکان بارداری هست و اینکه کی ازمایش خون انجام بدیم خیالمون راحته

۸ خرداد ۰۰ - ۱۲:۰۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ با توجه به اینکه پریود شدید بارداری منتفی است.

الناز

سلام خانوم دکتر.من و شوهرم دیروز سکس داشتیم.بدون کاندوم ولی قبل از ارضا شدن شوهرم کشید بیرون.من ۳تا قرص اورژانسی خوردم.ایا امکان حاملگی داره

۸ خرداد ۰۰ - ۱۱:۱۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه بفرمایید.

ناشناس

سلام وقت بخیر خانوم دکتر من ۱۰ روز مونده به پریودی سکس داشتم کاندوم پاره شد کامل ریخت داخل واژنم بعد ۲تاقرص اوژانسی خوردم هر روز زعفرونم میخوردم دقیقا سر موقع لکه بینی داشتم پریودیم شروع شد ایا باز امکان حاملگی هست و اینکه خواهشا بگین کی میتونم بی بی چک استفاده کنم خیالم راحت شه یا نیازی نیست

۸ خرداد ۰۰ - ۰۷:۰۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ با توجه به اینکه پریود شدید بارداری منتفی است.

ناشناس

سلام خانم دکتر من ۲۵م رابطه بدون محافظت شده داشتیم بعددوتا قرص اورژانسی ۷۵ درصد خوردم بعد ۴ساعت ساعت دوباره رابطه بدون جلوگیری داشتیم ایا امکان بارداری هست الان سه روز ازوقت پریودم میگذره .لطفا جواب بدین خیلی استرس دارم بچه کوچیک دارم😔

۷ خرداد ۰۰ - ۱۸:۲۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ نیازی به مصرف مجدد قرص نیست. قرص اورژانسی می‌تواند باعث بهم خوردن نظم قاعدگی شود.

ناشناس

سلام ، وقت شما بخیر ، عذر میخوام من یکساعت پیش یک قرص لینوژسترول۰/۷۵ خوردم و بعد که متوجه شدم میشه هر دو رو یکجا مصرف کرد به فاصله یکساعت دومی رو هم استفاده کردم ...آیا این یک ساعت فاصله اشکالی داره یا خیر ؟ اگر بله آیا میشه ۱۲ ساعت بعد یک قرص ۷۵/. دیگه بخورم ؟؟؟

۶ خرداد ۰۰ - ۲۱:۴۶

پاسخ پزشک

با سلام؛ نیازی به مصرف مجدد قرص نیست.

ناشناس

سلام خانوم دکتر من بعد از پریدی یه رابطه ی مشکوک داشتم 24 ساعت بعدش به فاصله دوازده ساعت قرص اورژانسی مصرف کردم ولی متاسفانه 12 ساعت بعد از خوردن قرص دوم باز هم به دلیل پاره شدن کاندوم به مشکل بر خوردم من بچه ی شیر خواره دارم و فعلاشرایط بچه دار شدن رو ندارم آیا باید دوباره قرص ارژانسی مصرف کنم ؟ لطفا راهنمایی کنید تشکر

۶ خرداد ۰۰ - ۲۱:۲۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ خیر، نیازی به مصرف مجدد نیست.

ناشناس

سلام خانم دکتر میخام بدونم دو قرص ۰/۷۵ همزمان خوردن برای جلوگیری از بارداری اثر گذار است؟ یا باید هر کدام جداگانه ۱۲ ساعت یکبار مصرف شوند؟؟؟ خواهشا جواب بدین خیلی استرس داااارررم🙏🙏

۶ خرداد ۰۰ - ۲۰:۴۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ بله، کفایت می‌کند.

ناشناس

سلام خانوم دکتر لطفا بهم جواب بدین خیلی استرس دارم ممنونم من و نامزدم امروز بعد از ۶ روز قاعدگیم رابطه داشتیم و نا خودآگاه مایع وارد واژن گردید. بعد از ۳۰ دقیقه از رابطه جنسی دو قرص ۰/۷۵ باهم خوردم میخام بدونم حامله میشم یا نه؟؟؟؟ خواهشا جواب بدین ممنونم

۶ خرداد ۰۰ - ۲۰:۰۴

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

ناشناس

با سلام دکتر ۱۳ روز پیش رابطه داشتم با نامزدم و بعد رابطه ۵علا۶ ساعت بعد یه قرص ۰/۷۵ارژانسی خوردم و قرص دوم فراموش کردم بخورم ایا امکان بارداری هست الان ه روز از زمان عادت هم گذشته

۶ خرداد ۰۰ - ۱۵:۴۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ در صورت تاخیر بیش از یک هفته آزمایش بارداری انجام دهید.

ناشناس

سلام ممنون بابت وقتی که میگذارید من همه ی جواب هارو خوندم ولی به نتیجه نرسیدم من دیروز با نامزدم رابطه ی بدون دخول داشتم و پیش اب به دهانه ی واژن تماس پیدا کرد. با توجه به اینکه ۱۴ روز از روز اول پریودم میگذره ایا لازمه قرص مصرف کنم؟ قرص ld با توجه به عوارضی که داره مناسب هست برای مصرف؟ تا حالا چیزی مصرف نکردم

۶ خرداد ۰۰ - ۱۰:۳۴

پاسخ پزشک

با سلام؛ می‌توانید قرص اورژانسی مصرف نمایید.

ناشناس

سلام خسته نباشید سه روز پیش رابطه داشتم از پشت ولی گفتش که هنگام ارضا شدن آب منی ریخته نشد ایا امکان بارداری وجود داره؟

۶ خرداد ۰۰ - ۰۸:۰۴

ناشناس

سلام من حدود 4روز بعد از رابطه قرص ضد بارداری مصرف کردم آیا احتمال بارداری هست؟

۵ خرداد ۰۰ - ۰۶:۲۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی بیشترین تاثیر را در صورت مصرف طی ۷۲ ساعت ابتدایی دارد.

الهام

سلام خانم دکتر.آخرین پربودی من ۴اردببهشت بود و من ۱۳رابطه مخافظت نشده داشتم و همون موقع قرص اورژانسی خوردم دوتا باهم.۱۴روز بتا دادم با تیتر۲.۵و ۱۶روز دباره بتا با همون مقدار.الان ۳روزه پریودم عقب افتاده و لک قهوه ای دارم.بی بی چک هم زدم منفی بود.احتمال بارداری هست یا نه؟و اینکه الان باید چه اقدامی بکنم

۵ خرداد ۰۰ - ۰۰:۴۶

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند و می‌تواند باعث بهم خوردن نظم قاعدگی شود. در صورت تاخیر بیش از یک هفته در پریود، آزمایش بارداری انجام دهید.

ایناز

سلام دکتر من دو روز بعد از تموم شدن پریودم رابطه داشتم و دوتا قرص اورژانسی۷۵رو باهم خوردم و۶روز بعد از رابطه دوباره پریود شدم قرص اورژانسی هرچقدرم باعث بهم خوردن بشه یعنی میشه من بعد از تموم شدن پریودم دوباره ده روز بعدش پریود شم توروخدا دقیق جوابمو بدین خیلی نگرانم ایا امکان بارداری هست؟؟

۴ خرداد ۰۰ - ۲۲:۰۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ بارداری نامحتمل است.

سحر

سلام دکتر ،۱ هفته از پریودیم میگذشت ک ۳۱ فروردین بعد از رابطه قرص اورژانسی خوردم و ۱ هفته بعد پریود شدم ،یعنی ۷ اردیبهشت بعد اون اصلا پریود نشدم عادیه ؟ نباید در ماه ۲ بار پریود میشدم؟ امکان بارداری هست؟

۴ خرداد ۰۰ - ۱۵:۵۴

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی می‌تواند باعث بهم خوردن نظم قاعدگی شود.

شیدا

سلام خانوم دکتر من بعد چهار روز دوتا اورژانسی خوردم الان ۹روز شده دل درد و کمر درد و خستگی دارم میخواستم بدونم حامله میشم یا ک ن

۴ خرداد ۰۰ - ۱۱:۱۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

Farzane

سلام خانم دکتر. خسته نباشید من نامزد هستم و هنوز باکره‌ام. با نامزدم رابطه‌ی جنسی بدون دخول داشتم؛ اما مایع منی روی واژن ریخته شد. من هم حدود ۱ ساعت بعد از رابطه قرص اورژانسی مصرف کردم. احتمال بارداری هست؟

۳ خرداد ۰۰ - ۲۱:۰۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه بفرمایید.

ناشناس

سلام. روز اول پس از قاعدگی ارتباط محافظت نشده داشتم. دوز اول قرض اورژانسی بلافلصله استفاده کردم. اما دوز دوم بافاصله زمانی بیش از بیست ساعت خوردم.(فاصله زمانی دوازده ساعت رعایت نشد) ایا استفاده دک دوز قرص اورژانسی با فاصله زمانی ۲۸ساعت تاثیر گذار هست.? اگر نیست مجددا استفاده کنم?

۳ خرداد ۰۰ - ۲۰:۴۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ نیازی به مصرف مجدد نیست.

سحر

سلام خانم دکتر من نامزد هستم بعد از رابطه باشوهرم منی وار بدن من شده بعد از ۱۱ ساعت قرص ارژانسی خوردم ایا اثر داره یا نه لطفا جواب بدین؟؟؟؟

۳ خرداد ۰۰ - ۱۸:۳۶

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه بفرمایید، مکررا توضیح داده شده است.

مهمان

سلام.درد زیر شکم مشابه گرفتگی و درد پریود ۱۰ روز بعد از مصرف قرص اورژانسی میتونه طبیعی باشه؟موعد پریود بعدیم اگه نظمش بهم نخورده باشه، حدود ۵-۶ روز دیگه اس

۳ خرداد ۰۰ - ۱۷:۰۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی می‌تواند باعث بهم خوردن نظم قاعدگی شود.

ناشناس

سلام ببخشید من بعد ازاولین رابطه م قبلش قرص مصرف نمیکردم الان ۲۴ساعت ازرابطه م گذشته چیکار کنم

۳ خرداد ۰۰ - ۱۳:۳۲

پاسخ پزشک

با سلام؛ تا ۷۲ ساعت بعد از رابطه مصرف قرص اورژانسی بیشترین اثر را دارد و تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

ناشناس

سلام. نزدیکترین زمان برای دادن آزمایش بتا چند روز بعد از نزدیکی است؟

۳ خرداد ۰۰ - ۱۱:۳۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ در صورت تاخیر بیش از یک هفته در پریود، آزمایش بارداری انجام دهید.

ناشناس شی

سلام ببخشید من هفته ای سه بار سکس دارم و هر بار اب منی رو داخل میریزیم اما فورا بعد از سکس قرص اظطراری میخورم.اما الان این ماه پریود نشدم و به جاش ترشحات قهوه ای دارم.به چه معناست؟

۳ خرداد ۰۰ - ۱۰:۱۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ مصرف قرص اورژانسی بیش از یک بار در هر سیکل و بیش از سه یا چهار بار در سال توصیه نمی‌شود چرا که عوارض متعددی دارد.

ناشناس

سلام خانوم دکتر من سه ماه آیودی گذاشتم ویک رابطه جنسی محافظت نشده داستم خیلی میترسم باردارشم میتونم قرص اورژانسیم بخورم

۳ خرداد ۰۰ - ۰۰:۰۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ نیازی نیست.

ناشناس

سلام‌ من تنبلی تخمدان دارم و پریودم نامنظم و با خونریزی خیلی کم‌هست و باکره هستم چند روز پیش با نامزدم رابطه داشتم‌حس‌کردم ممکنه پیشابش روی واژنم ریخته باشه حدود ۲۰ ساعت بعد دو تا قرص اورژانسی ۰/۷۵ با هم خوردم از اونجایی که پریود نامنظم دارم احتمال بارداری وجود دارد؟

۲ خرداد ۰۰ - ۰۹:۵۴

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه بفرمایید.

ناشناس

سلام خسته نباشید من یه هفته مونده به پریودم ولی بدون کاندوم رابطه برقرار کردم شک دارم و اینک قرص اورژانسی یا ال دی ندارم چیکار کنم اشکالی نداره فردا صبح بخورم

۱ خرداد ۰۰ - ۲۱:۵۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه بفرمایید.

بهار

سلام ببخشید من قرص ال دی مصرف میکنم و سوالم اینه که من فراموش کردم که شب قبل قرصم رو خوردم یا نه و هر چی فکر میکنم نمیتونم بیاد بیارم خوردن یا نخوردنش رو و امروز هم رابطه داشتیم که دقیقا ۱۶ روز بعد از پریود هست و شدیدا نگران هستم ، بنظرتون باید چیکار کنم خانم دکتر ؟

۱ خرداد ۰۰ - ۲۱:۳۴

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی مصرف نمایید.

معصومه

سلام کیست تخمدان ۴۰ میلی دارم دارو تاثیرنداشت راه بعدی چیه؟

۱ خرداد ۰۰ - ۰۶:۳۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ نیاز به آزمایش و تصویربرداری تکمیلی می‌باشد تا مشخص شود به جراحی نیاز دارید یا خیر.

ناشناس

سلام وقت بخیر من قرص اورژانسی را ۲۴ ساعت بعد از اولین رابطه خورم ولی قرص دومم را با ۵ ساعت تاخیر خوردم ایا اثر قرص ها از بین رفته بخاط ای ن ۵ ساعت؟

۱ خرداد ۰۰ - ۰۵:۵۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ خیر.

سما

سلام خانوم دکتر میخواستم بپرسم مصرف بیش از ۵ بار قرص اورژانسی در سال ممکنه باعث ناباروری شه لطفا جواب بدید خیلی میترسم نکنه دیگه نتونم باردار شم

۳۱ اردیبهشت ۰۰ - ۲۳:۵۲

پاسخ پزشک

با سلام؛ منجر به ناباروری نمی‌شود اما عوارض متعددی دارد.

ناشناس

سلام من روز ۱۴ سیکل رابطه داشتم قرص اورژانسی تکی رو ۷۲ ساعت بعد خوردم الان از پریود ماه قبلم ۴ روز گذشته و پریود نشدم ممکنه باردار باشم یا صبر کنم چند روز دیگه مرسی

۳۱ اردیبهشت ۰۰ - ۲۲:۱۶

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه فرمایید.

Aylar

سلام خانم دکتر من تقریبا یه هفته مونده به پریودم رابطه داشتم و ۱ ساعت بهد از رابطه قرص اورژانسی مصرف کردم،احتمال بارداری هستش؟؟؟لطف میکنین اگه جواب بدین☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️

۳۱ اردیبهشت ۰۰ - ۱۹:۵۴

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

باران ازادی

سلام خانم دکتر من از رابطم 8 روز گذشته اگه قرص اورزانسی مصرف کنم اثری داره

۳۱ اردیبهشت ۰۰ - ۱۲:۲۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی بیشترین اثرگذاری را در صورت مصرف پیش از گذشت ۷۲ ساعت دارد.

Neda

سلام خانم دكتر.من امروز رابطه داشتم و مني داخل واژنم خالي شد.از ١٥ روز قبل قرص LD مصرف ميكردم و بعد از رابطه جهت اطمينان دوتا قرص اورژانسي ام خوردم.اياحتمال بارداري وجود داره؟!

۳۰ اردیبهشت ۰۰ - ۱۷:۳۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

سحر

سلام خانم دکتر من نامزد هستم در نزدیکی اول بلافاصله بعد از تمام شدن رابطه دستشویی رفتم و با فشار زیاد خودمو شستم تقریبا بعد از نیم ساعت از دوباره نزدیکی داشتیم ولی همسرم دسشویی نرفت و احتمال اینو میدم که داخل پیشاب از مایع منی در نزدیکی اول وجود داشته باشه بعد از یک ساعت دو باره نزدیکی داشتیم و من یک ساعت بعدش از قرص اورژانسی دوتایی استفاده کردم دوتاشو خوردم احتمال بارداری هست؟؟؟؟؟؟؟ لطفا حوا بدید نگرانم

۳۰ اردیبهشت ۰۰ - ۱۶:۳۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه بفرمایید.

ناشناس

سلام دکتر خسته نباشید با همسرم رابطه داشتم شک دارم که ریخته باشه داخل یا ن ولی دوتا قرص اچ دی خوردم خیلی حالم بده زیاد بالامیارم نمیتونم دیگه 12 ساعت بعد استفاده کنم باید چکار کنم جلوگیری بشه از بارداری؟خواهشا جواب بدید

۳۰ اردیبهشت ۰۰ - ۱۰:۰۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی مصرف نمایید.

ناشناس

سلام دكتر من دقيقا جمعه ٢٤ ام رابطه محافظت نشده داشتم و صبح شنبه قرص اورژانسي ١.٥ مصرف كردم الان ٥ روزه ميگذره هنوز خونريزي نداشتم تاريخ پريوديمم ٦ ام هستش الان تا دو روز ديگه اگه پريود نشدم بايد تست بدم يا تا ٦ ام صبر كنم اگه از اون يك هفته گذشت بعد تست بدم؟!!

۲۹ اردیبهشت ۰۰ - ۲۰:۳۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند و می‌تواند باعث بهم خوردن نظم قاعدگی شود. در صورت تاخیر بیش از یک هفته، آزمایش بارداری انجام دهید.

ناشناس

سلام وقت بخیر من ۳ ماهه زایمان کردم ماه پیش ۵،۶ بار قرص اورژانسی خوردم بعد بلافاصله پریود شدم به مدت ۵ روز،دوباره ماه بعد ۱ بار خوردم پریود شدم ۱۴ روز قطع نمیشد رفتم دکتر بهم آمپول قطع خونریزی داد ب همراه قرص،الان مدام زیر شکمم درد میگیره،میخواستم بدونم احتمال با داری هنوز وجود داره؟

۲۹ اردیبهشت ۰۰ - ۱۸:۳۶

پاسخ پزشک

با سلام؛ مصرف قرص بیش از یک بار در هر سیکل و بیش از سه یا چهار بار در سال توصیه نمی‌شود.

زهرا

سلام من با نامزدم رابطه داشتم ودخول هم انجام شد آب منی هم داخل واژنم ریخت بعد از دو روز قرص اورژانسی خوردم دور بعد هم باز همین اتفاق افتاد که با دوتا قرص خوردم الان یک هفته روز از زمان مصرف قرص ها و چهار روز از زمان موعود پریودیم میگذره اما هنوز پریود نشدم احتمال بارداری وجود دارد

۲۹ اردیبهشت ۰۰ - ۱۰:۴۴

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر پرسش‌ها و پاسخ‌ها را مطالعه بفرمایید.

ناشناس

سلام خانم دکتر خسته نباشین من ماه قبل با نامزدم رابطه داشتم و ی کم از داخل ریخت من 1 قرص اورژانسی انداختم و 1هفته بعدشم باز رابطه داشتیم بازم کمی ریخت و من با فاصله 12 ساعته 2 تا قرص اورژانسی انداختم و دوره قاعدگیم 2هفته زودتر شده امکان بارداری هست؟

۲۹ اردیبهشت ۰۰ - ۰۸:۳۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر نظرات و پاسخ‌ها را مطالعه بفرمایید.

Sahar22

خانم دکتر من کاندوم هنگام دخول در اومده و آب منی داخلم ریخته شده چه کار کنم؟؟

۲۹ اردیبهشت ۰۰ - ۰۷:۰۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی مصرف نمایید.

ناشناس

سلام خسته نباشین منو شوهرم دو روز پیش رابطه داشتیم و فردا شب اون روز من ی قرص ۱.۵ میلی گرمی ارژانسی خوردم آیا یدونش تاثیر داره یا باید بازم بخورم؟

۲۹ اردیبهشت ۰۰ - ۰۶:۱۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ بله، یک عدد ۱.۵ کافی است. قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

ناشناس

سلام من رابطه محافظت نشده داشتم بهد بلافاصله قرص اورژانسی خوردم و 12 ساعت بعدش دوباره قرص را خوردم 10 روز بعد پریود شدم و حدود 15 روز بعد موعد پریودیم لکه دیدم ولی الا یک ماه میگذره پریود نشدم .بیبی چک گذاشتم منفی بود احتمال بارداری وجودداره؟ خیلی نگرانم از اون موقع درد ناف هم پیدا کردم

۲۹ اردیبهشت ۰۰ - ۰۳:۲۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ بارداری نامحتمل است.

ناشناس

سلام خانم دکتر عزیز من و همسرم ۱۰ اردیبهشت بعد از نزدیکی متوجه شدیم کاندوم پاره شده و با جابجا شدن من کمی تز مایع منی بیرون ریخت و من نیم ساعت بعدش قرص اورژانسی ۱.۵ مصرف کردم و ۱۸ اردیبهشت سر موعد پریودیم پریود شدم و خونریزیم هم مثل همیشه بود میخواستم ببینم بازم احتمال بارداری هست ؟؟ یا کنسل دیگه بارداری ؟؟ ممنون میشم جواب بدید ❤

۲۸ اردیبهشت ۰۰ - ۱۸:۴۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ با توجه به اینکه پریود شدید بارداری منتفی است.

ناشناس

سلام و عرض ادب خسته نباشید عذر خواهی میکنم من با نامزدم رابطه داشتم و به نظر علاعم بارداری بعد از سه روز مثل درد ناحیه سینه رو داشتن و قرص مصرف نکردن میخواستم بدونم ایا میشه الان از قرص استفاده کرد یا اگ روش دیگه ای هست میشه راهنمایی کنید لطفا ممنونم

۲۸ اردیبهشت ۰۰ - ۱۷:۲۲

پاسخ پزشک

با سلام؛ بهتر است تا حداکثر تا ۷۲ ساعت بعد از رابطه قرص مصرف نمایید.

هستی

سلام خسته نباشید من 4ماه پیش رابطه دخول داشتم بعدرابطه دوبار درحدفقط 2روز پریودشدم والان دوماهه ک پریودنشدم بعداز رابطه هم یک قرص اورژانسی خوردم وبعداز12ساعت دیگه نخوردم امکان بارداری چقدره؟

۲۸ اردیبهشت ۰۰ - ۱۲:۲۲

پاسخ پزشک

با سلام؛ در مورد اثربخشی قرص اورژانسی بارها توضیح داده شده است، لطفا نظرات و پاسخ‌ها را مطالعه بفرمایید.

ناشناس

باعرض سلام خانم دکتر خسته نباشید لطفا جواب من رو حتما بدین ایا در روز19سیکل قاعدگی 28روزه امکان بارداری وجود داره؟

۲۸ اردیبهشت ۰۰ - ۱۰:۲۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ درصورت لزوم از قرص اورژانسی استفاده نمایید.

نازنین

سلام وقتتون بخیر. من و نامزدم رابطه دخول داریم و من برای راختی و لذت بیشتر نامزدم بهشون اجازه میدم ابشو داخل رحمم بریزه و سریع 2عدد قرص ارزاسی به فاصله 72 ساعت مصرف میکنم و هنوز عروسی نکردیم و در این مدت هم باردار نشدم ایا این قرص ها ضرری برای رحمم نداره

۲۸ اردیبهشت ۰۰ - ۰۸:۵۲

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی نباید بیش از یک بار در هر سیکل و بیش از ۳ یا ۴ بار در سال مصرف شود.

ناشناس

۱۷ فروردین پریود شدم و آخرین دوره پریودم ۱۳ اردیبهشت شروع شد. باکره ام و میانگین سیکل ۲۸ روزه اس. ۲۴ اردیبهشت رابطه بدون دخول داشتم و احتمال میدم پیشاب به واژن تماس داشته. یک ساعت بعد ۲ قرص HD و ۱۲ ساعت بعد دو تا دیگه مصرف کردم. بارداری چقدر محتمله؟ کی میتونم از بیبی چک استفاده کنم؟

۲۸ اردیبهشت ۰۰ - ۰۸:۳۶

پاسخ پزشک

با سلام؛ بارداری نامحتمل است. درصورت تاخیر بیش از یک هفته در پریود آزمایش بارداری انجام دهید.

ناشناس

سلام خانوم دكتر ممنون از راه اندازي ساييتون ميخواستم بدونم اگر ٦ روز پيش قرص اوژانسي خورده باشيم و بعد ٦ روز دوباره سكس محافظت نشده داشته باشيم قرصه قبلي اصلا تاثيري براي جلو گيري داره يا مجدد بايد بخوريم و اينكه اگه تو زمان تخمك گذاري باشه اصلا اين قرصا تاثيري دارن ممنون ميشم اگه جواب بدين

۲۸ اردیبهشت ۰۰ - ۰۴:۱۶

پاسخ پزشک

با سلام؛ باید مجدد مصرف نمایید، البته مصرف بیش از یک بار در هر سیکل، باعث بی‌نظمی قاعدگی و افزایش احتمال بارداری ناخواسته می‌شود. بهتر است از روش مطمئن و پایدار برای جلوگیری استفاده کنید.

هما

سلام ببخشید من امروز در روز19سیکل قاعدگی هستم. کاندوم پاره شد ومنی وارد من شد بلافاصله قرص اورژانسی دوعدد0/75خوردم.باتوجه به این که ماه های گذشته هم خوردم. ایا اثرگذاراست؟ ایا خوردن 4قرص ال دی تداخل ایجاد نمیکند ومیتونم بخورم؟

۲۷ اردیبهشت ۰۰ - ۱۸:۱۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر نظرات و پاسخ‌ها را مطالعه بفرمایید.

زهرا

سلام خانم دکتر من دوروز پیش قرص اورژانسی داشتم امروز رابطه محافظت نشده داشتم آیا دوباره هم باید بخورم

۲۷ اردیبهشت ۰۰ - ۰۹:۰۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ خیر.

ناشناس

سلاام خانم دکترممنون از این سایتتون...من 13روز پیش رابطه بدون دخول داشتم ک بعد از 24ساعت دوتا اورژانسی خوردم باکره ام هستم ولی هنوز پریود نشدم چون شک داشتم از بی بی چک استفاده کردم ک یک خط خیلی خیلی کم رنگ ظاهر شدفقط یدونه خط اومد میتونم بهش اعتماد کنم و دیگ ازمایش ندم؟؟؟؟

۲۶ اردیبهشت ۰۰ - ۲۱:۰۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ بارداری نامحتمل است.

.....

سلام خانم دکتر من ماه قبل رابطه محافظت نشده داشتیم بعدش قرص اورژانسی یدونه خوردم.بعداز سه چهار روز پریود شدم. الان این ماه یک هفته ای هست که پریودم تاخیر افتاده.یعنی امکان بارداری هست؟ چون ماه قبلی پریود شدم بعداز خوردن قرص.

۲۶ اردیبهشت ۰۰ - ۰۶:۳۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی می‌تواند باعث بهم خوردن نظم قاعدگی شود. درصورت تاخیر بیش از ۱۰ روز آزمایش بارداری انجام دهید.

ناشناس

سلام خانوم دكتر من ده روز مونده به پريودي فكر كنم الان بايد در دوران تخمك كذاري باشم امروز سكس داشتم ولي اب كاملا ريخت داخل ولي سري رفتم سرويس بيرون امد و شستو شو دادم بلا فاصله دوتا قرص زد بارداري ١/٥ خوردم عايا امكان بارداري هست يا فردا باز قرص الابخورم اينسري خانوم دكتر جوابي براي اين سوالم تو نظرات نديدم لطفا جواب بدين ممنون

۲۶ اردیبهشت ۰۰ - ۰۶:۳۴

پاسخ پزشک

با سلام؛ نیازی به مصرف مجدد قرص نیست.

نازنین

سلام خانوم دکتر ممنون میشم اگ جواب سوالمو بدین من از وقتی ک پریود شدم واسه اولین بار تو 17سالگی تنبلی تخمدان دارم قرص سیتروپروند کامپاند استفاده میکردم ب تجویز پزشک بعد 6ماه کاملا تنبلی تخمدانم برطرف شد ک بعد دکتر بهم اگنوگل داد اما با استفاده اش پریود نشدم الان 21سالمه تخمدانم هیچگونه تنبلی نداره اما بدون مصرف قرص سیتروپروند پریود نمیشم البته ازمایشایه هورمونیم کامل دادم و سالمه مشکل دیگ ای میتونم داشته باشم خواهشن جواب بدین خیلی نگران نازایی بعد ازدواجمم ممنون

۲۵ اردیبهشت ۰۰ - ۲۱:۳۲

پاسخ پزشک

با سلام؛ عدم وجود سیکل‌های منظم می‌تواند از علائم تنبلی تخمدان باشد. بهتر است تحت نظر پزشک باشید و با مصرف مجدد دارو، سیکل‌های قاعدگی منظم داشته باشید. در صورت اضافه وزن، کاهش وزن توصیه می‌شود، ورزش منظم و رژیم غذایی غنی از سبزیجات و میوه نیز کمک کننده است.

محی

سلام من تقریبا سه روز پیش رابطه داشتم اما زیاد مطمئن نیستم که منی ریخته شده باشه ولی احساس کردم دقیقا بعد ۲ ساعت دو تا قرص اورژانسی با هم خوردم ولی الان خیلی نگرانم آیا احتمال داره ک باردار بشم یا نه تازه تا اخر این ماه هم موعد پریودیم هستش لطفا کمکم کنید ممنون

۲۵ اردیبهشت ۰۰ - ۱۹:۳۴

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر نظرات و پاسخ‌ها را مطالعه بفرمایید.

ناشناس

سلام خانوم دكتر من ده روز مونده به پريودي فكر كنم الان بايد در دوران تخمك كذاري باشم امروز سكس داشتم ولي اب كاملا ريخت داخل ولي سري رفتم سرويس بيرون امد و شستو شو دادم بلا فاصله دوتا قرص زد بارداري ١/٥ خوردم عايا امكان بارداري هست يا فردا باز قرص الابخورم اينسري

۲۵ اردیبهشت ۰۰ - ۱۷:۳۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر نظرات و پاسخ‌ها را مطالعه بفرمایید.

ناشناس

لطفاجواب بدید. ایاخوردن قرص اوسیزدرزمان تخمک گزاری فایدهذداره؟ 12ساعت بعدازنزدیکی

۲۵ اردیبهشت ۰۰ - ۱۵:۱۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر نظرات و پاسخ‌ها را مطالعه بفرمایید.

ناشناس

سلام ببخشید آیا نیاز هست بعد از خوردن لونژیل 1,5 12 ساعت بعد برای بالا بردن احتمال عدم بارداری یک لونژیل 1,5 دیگر مصرف شود،ممنون از شما

۲۵ اردیبهشت ۰۰ - ۱۴:۳۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ خیر.

ناشناس

سلام وقت بخیر ببخشید خانم دکتر دوشب پشت سرهم رابطه محافظت نشده داشتم الان میتونم قرص اورژانسی بخورم خیلی استرس دارم

۲۵ اردیبهشت ۰۰ - ۰۸:۱۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر نظرات و پاسخ‌ها را مطالعه بفرمایید.

Negar

سلام خانم دکتر، هنگاه رابطه با همسرم کاندوم پاره شد و مقداری وارد بدنم شد و تایم تخمک گذاریم هست، بلافاصله ۲قرص ۷۵ تنسی باهم خوردم، نیازه مجدد قرص بخورم؟

۲۵ اردیبهشت ۰۰ - ۰۴:۲۶

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر نظرات و پاسخ‌ها را مطالعه بفرمایید.

ناشناس

سلام خانوم دکتر من تنبلی تخمدان دارم تاریخ پریودم اصن مشخص نیست 12روز پیش رابطه بدون دخول داشتم ک شک دارم ب این ک منی ب واژنم خورده باشه بعد از 25ساعت دوتا قرص اورژانسی خوردم حدود 5روزم روزی دوعدد قرص پروژسترون خوردم الان 11روز از مصرف قرص اورژانسی میگذره و هنوز پریود نشدم احتمال بارداری چقد؟؟؟

۲۵ اردیبهشت ۰۰ - ۰۳:۲۶

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر نظرات و پاسخ‌ها را مطالعه بفرمایید.

بیتا

سلام دکتر من ی رابطه داشتم با دخول اب منی داخل رحم کاملا ریخته شد ‌ولی بلافاصله قرص اورژانسی خودم احتمال بارداری هست.؟ خیلی نگرانم

۲۴ اردیبهشت ۰۰ - ۲۲:۳۴

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر نظرات و پاسخ‌ها را مطالعه بفرمایید.

Mina

سلام خانوم دکتر من این ماه می‌خواد اقدام کنم روز تخمک گذرای ک پسر دار بشم ولی روز یازدهم رابطه داشتیم محافظت نشده میترسم زود اقدام کردم قرص ال دی خوردم دوتا الان میشه همین ماه دوباره اقدام کنم امکان بارداری هست

۲۴ اردیبهشت ۰۰ - ۱۰:۴۴

پاسخ پزشک

با سلام؛ روش قطعی تعیین دلخواه جنسیت جنین، انجام روش‌های کمک باروری و آزمایشگاهی PGD و IVF است.

ناشناس

سلام من طی یک ماه کمتر 3بار قرص اوراژنسی استفاده کردم

۲۴ اردیبهشت ۰۰ - ۱۰:۲۴

بهار

سلام من فرزند پسر میخواستم ، میخواستم روز تخمک گذاری اقدام کنم ولی سه روز قبل تخمک گذاری رابطه داشتیم ، من یک قرص HDخوردم میخواستم ببینم ،الان تخمک گذاری من عقب میفته؟ یا اینکه این ماه من تخمک گذاری ندارم؟ ممنونم از پاسختون

۲۴ اردیبهشت ۰۰ - ۱۰:۱۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ روش قطعی تعیین دلخواه جنسیت جنین، انجام روش‌های کمک باروری و آزمایشگاهی PGD و IVF است.

Hamta

سلام خانم دکتر وقتتون بخیر اگر رابطه داشته باشی و داخل واژن ارضا شن یه اورژانسی یک و نیم بخوری بعد از نیم ساعت دوباره رابطه داشته باشی و دوباره داخل واژن ارضا شدن اتفاق بیفته لازمه که یه قرص اورژانسی دیگه هم بخوری ؟

۲۴ اردیبهشت ۰۰ - ۰۷:۳۲

پاسخ پزشک

با سلام؛ خیر، نیازی نیست.

hasti

سلام خانم دکتر من نامزدم اوایل فرودین با نامزدم رابطه داشتم اونم بصورت لاپایی اب منی اش یکم ب واژنم برخورد کرد ولی داخل نرفت خودمو شستم حالا استرس دارم بداز یکماه هم بخاطر اینکه ۵ ماهه پریود نمیشم مشکل تخمندان و کیست دارم قرص بهم داد فشارم میوفتاد بدش یکم سرگیجه و حالت تهوع داشتم احتمال این هش ک باردار باشم ؟

۲۳ اردیبهشت ۰۰ - ۲۳:۰۶

پاسخ پزشک

با سلام؛ می‌توانید آزمایش بارداری انجام دهید.

ناشناس

با سلام، خانم دکتر، خانم باکره هستن، انزال اقا روی پارچه بوده حدودا ۲۰ ساعت قبل از ان، در رابطه جدید که باز هم بدون دخول بوده است خانم به اشتباه همان پارچه نیمه خشک را به قسمت تناسلی خود مالیده، ایا نیاز به استفاده از روش اورژانسی پیشگیری از بارداری هست یا خیر؟ اگر هست لطفا بفرمایید چه قرصی؟

۲۳ اردیبهشت ۰۰ - ۲۳:۰۲

پاسخ پزشک

با سلام؛ بارداری نامحتمل است.

سمیرا

سلام خانوم دکتر من پریروز رابطه داشتم ولی صبح قرص خوردم ایا امکان داره ک بار دار بشم لطفا کمکم کنید،

۲۳ اردیبهشت ۰۰ - ۲۲:۱۴

پاسخ پزشک

با سلام؛ تا ۷۲ ساعت برای مصرف قرص اورژانسی فرصت دارید.

ناشناس

باسلام. من 40ذسالمه.چندشب پیش رابطه محافظتذنشده داشتم. موقع تخمک گذاری. 12ساعت بعدقرص اوسیز1ونیم خوزدم. ایااحتمال بارداری هس؟

۲۳ اردیبهشت ۰۰ - ۱۵:۱۴

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

ناشناس

سلام من یه ساعت پیش رابطه محافظت نشده داشتم میتونم قرص ال دی بخورم؟

۲۲ اردیبهشت ۰۰ - ۱۸:۴۶

پاسخ پزشک

با سلام؛ از قرص اورژانسی استفاده کنید.

الهام

سلام خانم دکتر من ماه قبل یه خونریزی کچیک داشتم در حد یه روز دو سه روز مونده به وقت پریودم بعد پریود نشدم جلوگیری خاصی نداشتم و طبیعی بوده جلوگیریم و شوهرم میگه کاری نکردم 😔 ولی چن روزه سینه درد دارم تازه چهار ماهی میشه دخترمو از شیر گرفتم ولی دیدم فشار میدم یه کوچول شیره اومد و نگران باردار باشم میترسم برم چک کنم یه راه برای زودتر پریود شدن بهم بگین 😭😭😭

۲۲ اردیبهشت ۰۰ - ۱۵:۴۴

پاسخ پزشک

با سلام؛ درصورت تاخیر بیش از یک هفته در پریود، تست بارداری انجام دهید.

ک.م

سلام دکتر خسته نباشید من ۳ هفته از سقطم میگدره تو رابطه کاندوم در اومد متوجه نشدم اب منی در واژن بود بلافاصله قرص ارژانسی ./۷۵ دو تا همزمان خوردم ۱۲ ساعت بعد ۱ دونه خوردم ممکنه باردار بشم

۲۲ اردیبهشت ۰۰ - ۱۴:۴۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

سیمین

سلام خانوم دکتر من ۱۲ فروردین پریود شدم ۹ اردیبهشت رابطه داشتم نیم ساعت بعدش قرص اورژانسی۷۵ دوتارو باهم خوردم باید ۱۲ اردیبهشت پریود میشدم که ده روز با تاخیر یعنی ۲۲اردیبهشت پریود شدم سه چهار روز قبل پریودی زیر شکمم درد میکرد و من میترسیدم که نکنه باردار باشم ایا حالا که پریود شدم احتمال بارداری از بین رفته؟؟

۲۲ اردیبهشت ۰۰ - ۱۴:۰۴

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند و می‌تواند باعث بهم خوردن نظرم قاعدگی شود.

ناشناس

سلام خانم دکتر من و شوهرم دیشب در حین نزدیکی کاندوم پاره شد و من همون وقت ۲ تا قرص HDخوردم ولی به دلیل روزه بودن نمیتونم ۱۲ ساعت بعد ۲ تا دیگه بخورم میتونم بعد از افطار ۲ تا دیگر را بخورم یا روزه ام را بخورم لطفا زودتر جواب بدین ممنون

۲۲ اردیبهشت ۰۰ - ۰۰:۲۴

پاسخ پزشک

با سلام؛ می‌توانید روزه را نگه دارید و در طی ۲ روز آینده از قرص اورژانسی تنسی ۱.۵ یک عدد و یا دو عدد ۰.۷۵ استفاده کنید.

نیلوفر

سلام خانم دکتر من چند وقت پیش رابطه محافظت نشده داشتم که کاملا منی داخل واژنم ریخت. بلافاصله قرص اورژانسی خوردم و نیم ساعت بعدش باز هم رابطه داشتم که بازم منی داخل واژنم ریخت و بعد خون ریزی پیدا کردم که بعدش قطع شد. میشه راهنمایی کنید

۲۰ اردیبهشت ۰۰ - ۱۰:۲۶

الناز

با سلام من ۲۳ روز از روز اول پریودم میگذره و دیشب همسرم ی مقدار از منی را در اطراف واژنم ریخت نیازی ب خوردن قرص اورژانسی هست؟

۲۰ اردیبهشت ۰۰ - ۰۹:۲۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ درصورت لزوم می‌توانید از قرص اورژانسی استفاده کنید.

ناشناس

باسلام من ۲۳ روز از زمان پریودم میگذره و همسرم آب منی شو بیرون از رحمم ریخت اما یکم در کناره های پام نزدیک رحم امکان بارداری و استفاده از قرص اورژانسی هست؟

۲۰ اردیبهشت ۰۰ - ۰۳:۴۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ درصورت لزوم می‌توانید از قرص اورژانسی استفاده کنید.

ناشناس

سلام خانوم دکتر من دورزو بعداز پریود شدنم رابطه داشتم ولی طبیعی بود ترسدیم همون روز دوتا قرص اورژانسی خوردم روز بعدش رابطه داشتم ولی اب منی ریخت توش.بعد هون روز دوبار هر ۱۲ساعت دوتا قرص ال دی خوردم

۱۹ اردیبهشت ۰۰ - ۱۱:۱۲

ناشناس

سلام وقتتون بخیر دو روز بعد از پریودیم رابطه بدون دخول داشتم نامزدم آلتشو به واژنم مالیده هشت ساعت بعدش یه قرص ال دی خوردم آیا امکان بارداری هست یا باید بازم قرص رو ادامه بدم؟

۱۸ اردیبهشت ۰۰ - ۱۰:۱۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا نظرات و پاسخ‌ها را مطلاعه بفرمایید.

ناشناس

با سلام قرص اوژانس اگه دوتا ۷۵ رو با هم بخوریم اشکال نداره چون من اینکارو کردم

۱۷ اردیبهشت ۰۰ - ۲۱:۲۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ توضیحات موجود در مطلب و همینطور سایر نظرات را مطالعه بفرمایید.

مونا

من رابطه داشتم با همسرم اگه آبش داخل واژنم ریخته شده باشه و من چند ساعت بعدش پریود بشم احتمال حامله شدن وجود داره؟؟؟؟

۱۶ اردیبهشت ۰۰ - ۲۰:۵۴

پاسخ پزشک

با سلام؛ بارداری نامحتمل است.

ناشناس

سلام من ۶ روز هست که قرص ال دی مصرف میکنم برای ماه رمضون که پریود نشم و میخوام مصرف قرص را ادامه بدم به جای کاندوم چند وقت بعد میتونم جلوگیری نکنم

۱۶ اردیبهشت ۰۰ - ۱۰:۵۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر نظرات و پاسخ‌ها را مطالعه بفرمایید.

ناشناس

سلام من باکره هستم و صب یک رابطه محافظ نشده و بدون دخول داشتم که اب نامزدم اطراف واژنم ریخت بعد عصرش یه عدد قرص lDمصرف کردم روزی یک بار به مدت ۳ روز مصرف کردم ایا امکان بارداری هست؟

۱۶ اردیبهشت ۰۰ - ۰۹:۵۴

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر نظرات و پاسخ‌ها را مطالعه بفرمایید.

Maral

سلام من نامزدم و پرده بکارت دارم ولی رابطه ای که داشتم مایع همسرم روی واژنم ریخته شد دوساعت بعد قرص اورژانسی خکردم و یکسافت بعدش ۴ تا ال دی و دوباره ۴ ساعت بعدش ۴ تا قرص ال دی خوردم احتمال بارداری هست یا نه؟

۱۵ اردیبهشت ۰۰ - ۱۹:۱۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر نظرات و پاسخ‌ها را مطالعه بفرمایید.

ناشناس

سلام دکتر خسته نباشید من ۱۰ اردیبهشت شب رابطه داشتم که بعد از تموم شدن رابطخ متوجه شدیم ک کاندونم پاره شده و با جا ب جا شدن من کمی از مایع منی بیرون ریخت من تا ۴۰ دقیقه بعدش قرص اوژانسی ۱.۵ خوردم میخواستم بدونم ک احتمال بارداری هست ؟ و اینکه یدونه قرص ۱.۵ کافیه ؟

۱۴ اردیبهشت ۰۰ - ۰۰:۰۶

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر نظرات و پاسخ‌ها را مطالعه بفرمایید.

ناشناس

سلام خسته نباشید تو رو خدا جوابمو بدین من شش روز از مریضیم عقب مونده دردکمر هستم دل درد کمتر تر باید مثلا ماه های قبل هشتم میشدم ولی نشدم دیشب دو قرص خوردم با تخم شویدو زعفرون ودارچین ایا حامله ام بیاید چکار کنم تو عقدم لطفا جوابمو بدین🙏

۱۳ اردیبهشت ۰۰ - ۰۷:۴۲

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر نظرات و پاسخ‌ها را مطالعه بفرمایید.

ناشناس

باسلام خانوم دکتر من تو روز دوم پریودیم نزدیکی داشتن و متاسفانه اب منی وارد واژن شد امکان استفاده از قرص ارژانسی هست و اگر نخورم امکان بارداری هست یا خیر تورو خدا جواب بدین

۱۳ اردیبهشت ۰۰ - ۰۱:۴۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر نظرات و پاسخ‌ها را مطالعه بفرمایید.

ناشناس

سلام خانم دکتر دو شب پیش بعد از اتمام رابطه باهمسرم متوجه شدیم ک کاندوم پاره شده که من بلافاصله وقتی بلند شدم خیلی کمی از مایع منی خارج شد ولی من نیم ساعت بعدش قرص اورژانسی ۱.۵ مصرف کردم میخواستم بدونم احتمال بارداری هست ؟؟ میخواستم بدونم اگ بازم قرص مصرف کنم تاثیری داره ؟

۱۲ اردیبهشت ۰۰ - ۲۲:۳۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر نظرات و پاسخ‌ها را مطالعه بفرمایید.

ناشناس

سلام من دو روز پیش رابطه محافظت نشده داشتم و در مورد ریخته شدن منی در واژنم مطمئن نیستم ولی چهارتا قرص ال دی خوردم و انقدر حالم بد شد که چهارتای دوم رو نخوردم ، الان نمیدونم چیکار کنم باز دو تا چهارتا بخورم؟یا فقط یه چهارتا؟ آیا احتمال بارداری وجود داره؟(امروز هی احساس میکردم که پریود شدم چک میکردم و نشده بودم قرص داره اثر میکنه؟)

۱۲ اردیبهشت ۰۰ - ۱۹:۳۲

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر نظرات و پاسخ‌ها را مطالعه بفرمایید.

ناشناس

سلام من قرص ال دی استفاده میکنم رابطه محافظت نشده داشتم و قرص اورژانسی استفاده کردم میخواستم ببینم میتونم مثل هرشب قرص ال دیمو بخورم یا تداخل دارن باهم؟ممنون میشم جوابمو بدین

۱۲ اردیبهشت ۰۰ - ۱۳:۰۲

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر نظرات و پاسخ‌ها را مطالعه بفرمایید.

ناشناس

سلام خانم دکتر من حدود ده پونزده پیش رابطه داشتم و دخول انجام گرف برای اولین بار من شک‌دارم ک مایع منی داخل رفته باشه یا ن الان قرصی چیزی هست برا جلوگیری از بارداری

۱۱ اردیبهشت ۰۰ - ۰۹:۳۶

پاسخ پزشک

با سلام؛ خیر. درصورت تاخیر بیش از یک هفته در زمان پریود، تست بارداری انجام دهید.

ناشناس

سلام خسته نباشید من ۵ دقیقه قبل رابطه قرص اورژانسی و بلافاصله بعد رابطه قرص اورژانسی مصرف کردم ایا لازمه بعد ۱۲ ساعت بازم مصرف کنم لطفا جوابمو بدید ممنون میشم

۱۰ اردیبهشت ۰۰ - ۱۸:۴۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر نظرات و پاسخ‌ها را مطالعه بفرمایید.

ناشناس

سلام خانم دکتر من 4 روز پیش با نامزدم رابطه داشتم ولی تاحالا دخول انجام ندادیم خیلی یهویی ارضا شده خیلی ترس دارم وارد واژن شده باشه و طی این 4 روز ی دل درد کوچیک دارم امکان بارداری هست؟ بعد از 4 روز قرص اضطراری بخورم تاثیر داره؟ جواب بدید تورو خدا

۱۰ اردیبهشت ۰۰ - ۰۶:۴۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر نظرات و پاسخ‌ها را مطالعه بفرمایید، قبلا پاسخ داده شده است.

ناشناس

سلام روزتون بخیر باشه،من ۳هفته‌ی پیش بعداز رابطم قرص اورژانسی خوردم و یک هفته بعدش پریود شدم،باز هفته‌ی پیش نزدیکی محافظت نشده داشتم و همون موقع بعداز ۱ثانیه زود خودمو شُستم ولی قرص نخوردم،الان بعداز یک هفته خوردن قرص اورژانسی فایده‌ای داره آیا؟چه کاری میتونم و باید انجام بدم؟ میشه لطفا راهنماییم کنید؟🙏🏽 مچکرم ازتون

۹ اردیبهشت ۰۰ - ۰۵:۰۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی در صورتی که حداکثر تا ۷۲ ساعت بعد از رابطه مصرف شود بیشترین تاثیر را دارد.

بدبخت شدم

سلام دکتر جان،من ۲هفته پیش رابطه داشتم و مایع منی داخل ریخته شده،هنوز قرصی نخوردم،مجرد هستم،چکار باید کنم

۸ اردیبهشت ۰۰ - ۲۱:۴۴

پاسخ پزشک

با سلام؛ در صورت تاخیر بیش از یک هفته در پریود،‌ آزمایش بارداری انجام دهید.

ناشناس

سلام دکتر من چند روز پیش رابطه بدون دخول داشتم باکره ام ولی فقط با مالیدن آلت نامزدم اونم در حد چندثانیه بدون اینکه ارضا بشه و درحد یک یا دوقطره پیشاب ک مالیدن رو واژنم همون روز هم دوتا قرص اورژانسی همزمان خوردم ولی خب یکم دلم درد میکنه و تا وقت پریودمم چند روز مونده میترسم باردار باشم

۸ اردیبهشت ۰۰ - ۲۰:۵۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سوالات و پاسخ‌ها را در بخش نظرات مطالعه بفرمایید، قبلا پاسخ داده شده است.

ناشناس

با سلام و خسته نباشید...من طی ۲۰ ساعت ۲بار رابطه داشتم که اب منی دخول داشته و طی این ۲۰ ساعت یه دونه قرص اورژانسی ۱.۵ خوردم... نیاز به خوردن قرص مجدد نیست؟

۸ اردیبهشت ۰۰ - ۱۸:۴۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سوالات و پاسخ‌ها را در بخش نظرات مطالعه بفرمایید، قبلا پاسخ داده شده است.

Mahtab

درود بر شما . منو و همسرم دقیقا همون روزی که پریود من تموم شده بود رابطه داشتیم و محافظت نشده بود.جایی هستم که تا72 ساعت امکان مصرف قرص اورژانسی وجود نداره.راه دیگه ای نیست و اینکه احتمال بارداری وجود داره؟

۸ اردیبهشت ۰۰ - ۰۸:۲۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سوالات و پاسخ‌ها را در بخش نظرات مطالعه بفرمایید، قبلا پاسخ داده شده است.

ناشناس

با سلام و عرض ادب خانم دکتر من با همسرم در زمان تخمک گذاری رابطه داشتم و آب منی داخل واژن شده؛ سوال من این هست که ۵ روز بعد از رابطه از قرص اورژانسی استفاده کردم، آیا تاثیری داره یا نه؟؟؟

۸ اردیبهشت ۰۰ - ۰۷:۰۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سوالات و پاسخ‌ها را در بخش نظرات مطالعه بفرمایید، قبلا پاسخ داده شده است.

مبینا

سلام من در حینه دخول کاندوم پاره شد وکامل منی داحله واژنم ریخته شد بعد بلافاصله بادستمال تمیز کردم وبعدش قرص اورژانسی خوردم ایا واقعن قرص اورژانسی واقعن جلوگیری میکنه از بارداری؟وبعده ۷۲ساعت اصولا باید پریود بشم؟

۷ اردیبهشت ۰۰ - ۲۲:۳۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سوالات و پاسخ‌ها را در بخش نظرات مطالعه بفرمایید، قبلا پاسخ داده شده است.

ناشناس

باسلام من بعداز اتمام پریودم نزدیکی داشتم ومنی داخل رفت همان لحظه دو عدد قرص اورژانسی. خوردم الان درد سینه وپریودم عقب افتاده احتمال حاملگی وجود داره س

۷ اردیبهشت ۰۰ - ۰۷:۵۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند و می‌تواند باعث بهم خوردن نظم قاعدگی شود. در صورت تاخیر بیش از یک هفته در پریود، تست انجام دهید.

Sara

سلام وقت بخیر. من چهار روز پیش رابطه داشتم و شک داشتم که آیا منی وارد واژنم شده یا خیر برای همین از همون شب شروع کردم به خوردن دمنوش جعفری و دارچین و سیاه دانه و... و بعد از 4 روز دوتا قرص جلوگیری رو باهم خوردم.با این وجود احتمال بارداری هست؟!

۶ اردیبهشت ۰۰ - ۱۷:۴۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ بهترین زمان مصرف قرص اورژانسی طی ۷۲ ساعت ابتدایی بعد از رابطه است. در صورت تاخیر بیش از یک هفته در پریود، تست انجام دهید.

ناشناس

سلام خانوم دکتر من در روز ۱۴ هم سیکل قاعدگیم یک نزدیکی محافظت نشده بدون دخول داشتم با توجه ب این که پریودی های منظم با سیکل تقریبا ۲۶ تا ۲۸ روزه دارم اما به خاطر شک یک روز بعد از رابطه قرص اورژانسی با دوز ۱/۵. خوردم الان موعد پریودیم هس و و هفت روز از خوردن قرص میگذره من لکه بینی دارم و کمی زیر دل درد ایا امکان بارداری وجود داره

۵ اردیبهشت ۰۰ - ۲۱:۱۲

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی می‌تواند باعث بهم خوردن نظم قاعدگی شود. در صورت تاخیر بیش از یک هفته در پریود، تست انجام دهید.

hadeyh

سلام ،ببخشید من در دوران نامردی قرص اورژانسی زیادمصرف کردم ممکنه بعدا باردارنشم؟

۵ اردیبهشت ۰۰ - ۱۹:۲۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ خیر، تاثیری ندارد.

فاطمه

سلام خانم دکتر من رابطه داشتم و همیشه جلو گیری میکردم ولی الان نشد جلوگیری کنم ایازعفرون بخورم جلوگیری میکنه از بارداری قرص هم ندارم

۵ اردیبهشت ۰۰ - ۱۹:۲۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ طی ۷۲ ساعت از قرص اورژانسی استفاده کنید.

ناشناس

امکان بارداری با پیش آب وجود داره اونم فقط یک بار ؟

۵ اردیبهشت ۰۰ - ۰۴:۴۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ امکان دارد.

ناشناس

سلام خانم دکتر من باکره هستم با نامزدم رابطه بدون دخول داشتم ولی مایع منی نامزدم ریخت رو واژنم و من زود خودمو با اب و صابون شستم دو سه بار و بعد ۹ساعت قرص اورژانسی خوردم بعد ۱۲ساعت هم یکیشو خوردم امکان بارداری وجود داره؟! لطفا کمکم کنین

۴ اردیبهشت ۰۰ - ۲۲:۱۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ لطفا سایر نظرات و پاسخ‌ها را مطالعه بفرمایید، قبلا پاسخ داده شده.

Hani

سلام خسته نباشید من با همسرم رابطه محافظت نشده داشتم و 18ساعت بعدش دو تاقرص اووسیز خوردم آیا احتمال بارداری هست آیا وزن زیاد تاثیر قرص رو کم میکنه

۴ اردیبهشت ۰۰ - ۲۱:۱۲

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند. اضافه وزن تاثیری بر عملکرد قرص ندارد.

ناشناس

سلام خسته نباشید من نمیدونستم قرص اورژانسی انقدر عوارض داره و در هر سیکل مجاز به یکبار مصرف هستم مثل نقل و نبات استفاده کردم تو این ماه🤦‍♀️دقیقا ۳ بار به فاصله ۴ روز خوردم تو همین ماه!🤕 نوشته بودید تو نظرات که تا یک هفته یک قرص تایم پریودی رو تغییر میده، سوالم از شما اینه که،الان چون ۳ بار مصرف کردم ۳ هفته ممکنه پریودیم تایمش جابه جا بشه درسته؟؟؟

۴ اردیبهشت ۰۰ - ۱۹:۴۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی می‌تواند باعث بهم خوردن نظم قاعدگی شود اما مقدار تغییر قابل پیش‌بینی نیست.

ناشناس

سلام خانم دکتر وقت شما بخیر ... من تازه متوجه شدم که تنها مجاز به یکبار استفاده از قرص اورژانسی در هر سیکل هستم..در این ماه ۳ بار این قرص رو متاسفانه به دلیل عدم آگاهی مصرف کردم سوال من اینه،چه آسیبی به بدنم وارد میشه؟؟؟چیکار کنم ؟؟؟

۴ اردیبهشت ۰۰ - ۱۹:۲۶

پاسخ پزشک

با سلام؛ برای چند دوره از قرص اورژانسی استفاده نکنید.

ناشناس

با سلام من نامزد هستم و بکارت هم سالمه، دیروز یک رابطه محافظت نشده داشتم و از ورود مایع منی به واژن شک دارم. آیا لازم هست قرص اورژانسی مصرف کنم؟

۴ اردیبهشت ۰۰ - ۰۹:۴۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ می‌توانید از قرص اورژانسی استفاده کنید.

Mahan

سلام خانم دکتر عزیز خواهش میکنم جواب بدید من چندروز بعداز اتمام پریودم رابطه داشتم که مشکوک هستم که جلوگیری کامل بوده یانه همسرمم مطمعن نیستن.. ولی ۱۲ساعت بعد قرص اورژانسی خوردم و دومیرم ۱۲ ساعت بعد میخورم. سوالم اینه چطور سریعتربدونم ک تاثیر داشته یانه چه علایمی داره اگر موثر بوده باشه وباردار نشده باشم ؟؟

۴ اردیبهشت ۰۰ - ۰۵:۳۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند. در صورت تاخیر بیش از یک هفته در پریود، تست انجام دهید.

ناشناس

سلام خانم دکترتوروخدا جوابمو بدین خیلی استرسسس دارم😭😭۲۱ سالمه روی همسرم بودم که ایشون ارضا شدنروی قسمت زیر ناف من آب منی ایشون ریخت و بلافاصله من رفتم دستشویی فرنگی و همون حالت صندلی که دستشویی فرنگی داره نشستم و اول با دستام پاک کرد بعد ابکشی کردمحالا میترسم نکنه هنگام شستشو رفته باشه داخل واژنم😭چیکار باید بکنمتوروخدا جواب بدین😭

۴ اردیبهشت ۰۰ - ۰۱:۰۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ از قرص اورژانسی استفاده کنید.

ناشناس

سلام وقتتون بخیر من تقریبا روز تخمک گذاری، رابطه مخافظت نشده داشتم ( با پیشاب بعد ارضا شدن ) و حدود یک ساعت بعد چهار قرص ال دی و دوازده ساعت بعد چهار قرص دیگه خوردم . و تقریبا هشت روز بعد رابطه پریود شدم ک فقط دو روز طول کشید و خون قهوه ای بود . آیا ممکن باردار باشم ؟

۳ اردیبهشت ۰۰ - ۲۳:۲۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ بارداری نامحتمل است.

زهرا

سلام دکتر من دو یا سه روز بعد رابطه قرص اورژانسی خوردم و الان از خوردن قرص دو روز میگذره و من دل درد و حالت تهوع دارم بنظرتون باید چیکار کنم

۳ اردیبهشت ۰۰ - ۲۲:۵۲

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند. در صورت تاخیر بیش از یک هفته در پریود، تست انجام دهید.

ناشناس

سلام قرص الدی رو باگذشت یه هفته از اتمام پریودم شروع کردم. ولی هین مصرف ال دی با داشتن رابطه مشکوک از قرص اورژانسی استفاده کردم؟ایاامکان بارداری هست؟برای ادامه دوره اگه ال دی رو بخورم؟تاثیر داره در جلوگیری یا قطع کنم که پریود شم

۳ اردیبهشت ۰۰ - ۱۱:۳۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

ناشناس

باسلام.26برج یعنی 2روز قبل پریودیم رابطه با همسرم داشتم و الان که3اردیبهشته هنوز پریود نشدم.البته سینه هام دو سه روزه سنگینه.امکان بارداری هست؟ مصرف قرص یا آیودی الان موثره؟

۳ اردیبهشت ۰۰ - ۱۱:۱۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی باید حداکثر طی ۷۲ ساعت بعد از رابطه مصرف شود. درصورت تاخیر بیش از یک هفته در پریود، تست انجام دهید.

سارا

سلام وقتتون بخیر من اواسط فروردین قرص لونژیل 1/5 خوردم میخواستم بپرسم اگه الان ازمایش کامل بدم تو نتیجه ازمایشم اثر میذاره که قرص مصرف کردم؟ و اینکه من چند روز زودتر از موعد پریود شدم ولی خونریزیم خیلی کم بود تاثیر قرصه؟

۳ اردیبهشت ۰۰ - ۱۱:۰۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ با توجه به مدت زمانی که از مصرف قرص گذشته، تاثیری در نتیجه آزمایش ندارد. قرص اورژانسی می‌تواند باعث بهم خوردن نظر پریود شود.

زهرا

سلام خانم دکتر من شک دارم که مایع منی وارد واژن شده باشه دو روز بعد رابطه وقت پریودم بود اما نشدم الان ۸ روز از رابطه و ۶ روز از موعد پریودم میگذره از چه قرصی میتونم استفاده کنم موثر باشه؟؟ لطفا کمک کنین

۳ اردیبهشت ۰۰ - ۰۹:۲۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ آزمایش بارداری انجام دهید.

ناشناس

سلام وقتتون بخیر.دو روز مونده (26م)به زمان مقرر پریود(28م)، رابطه داشتم و هنوز پریود نشدم. احساس سنگینی در سینه هام دارم احتمال بارداری هست؟ و اینکه قرص اورژانسی الان بخورم اثر میکنه؟

۳ اردیبهشت ۰۰ - ۰۰:۲۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی بیشترین تاثیر را در صورت مصرف در ۷۲ ساعت ابتدایی بعد از رابطه دارد. در صورت تاخیر بیش از یک هفته در زمان پریود، تست انجام دهید.

samane

سلام دکتر خسته نباشید ببخشید 12 ساعت بعد رابطه با مصرف همزمان 4 قرص ال دی ایا بارداری محتمل هست؟ الان 5 روز از مصرف قرص ها گذشته و پریودم ولی نگران لانه گزینی هستم چون تاریخ پریود من 24 هر ماه هست

۲ اردیبهشت ۰۰ - ۱۳:۰۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ در صورت تاخیر بیش از یک هفته در زمان پریود، تست بتا انجام دهید.

ناشناس

سلام دکتر عزیز من بعد از گذشت ۱۷ روز پیش که رابطه داشتم و قرص اورژانسی مصرف کردم هنوز پریود نشدم به نظرتون چیکار کنم خانوم دکتر

۲ اردیبهشت ۰۰ - ۰۶:۲۶

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی می‌تواند باعث بهم خوردن نظم قاعدگی شود. در صورت تاخیر بیش از یک هفته در پریود، تست بتا انجام دهید.

ناشناس

با سلام و وقت بخیر، بعد از رابطه ی محافظت نشده قرص اورژانسی را به صورت درست مصرف کردم و تقریبا 10 روز قبل از زمان معمول پریود اول لک بینی و بعد 2، 3 روز خونریزی شدید داشتم. الان بعد از یک هفته همچنان درد و انقباض در زیر شکم حس میکنم، احتمال بارداری وجود دارد؟

۱ اردیبهشت ۰۰ - ۲۱:۲۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند و می‌تواند باعث بهم خوردن نظم قاعدگی شود. در صورت تاخیر بیش از یک هفته در قاعدگی، تست بتا انجام دهید.

ناشناس

سلام خانم دکتر خسته نباشید، من هفته پیش و این هفته رابطه محافظت نشده داشتم هر دو بار قرص اورژانسی مصرف کردم استفاده برای بار دوم از قرص با فاصله چهار پنج روز،مشکل داره؟احتمالش هست که قرص دوم بی اثر باشه؟؟؟

۳۱ فروردین ۰۰ - ۲۱:۴۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی باید در هر سیکل فقط یک بار مصرف شود.

ناشناس

سلام خسته نباشید من ۲۰ سالمه حدود دو روز پیش با نامزدم رابطه محافظت نشده داشتم و منی ایشون ناخواسته کاملا وارد واژن شد، این اتفاق یک هفته پیش هم افتاد! هر دو دفعه من طوری نشستم که مایع منی خارج شد بعد هم تا جای امکان واژن رو با آب شست و شو دادم و در هر دو دفعه به فاصله ۲۰ دقیقه قرص اورژانسی مصرف کردم ... امکان بارداری هست؟؟ و اینکه تایم آخرین عادت ماهانه رو یادم نیست چیکار کنم؟؟؟

۳۱ فروردین ۰۰ - ۲۱:۳۶

پاسخ پزشک

با سلام؛ بارداری نامحتمل است.

مریم

سلام خسته نباشید ببخشید میخواستم بدونم اگه آخرین روز پریود رابطه داشته باشی بعد قرص اورژانسی استفاده بشه مشکلی پیش نمیاد ممنون میشم راهنمایی کنید

۳۱ فروردین ۰۰ - ۱۸:۴۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ خیر، مشکلی ندارد.

ناشناس

با سلام ، لطفا جواب بدید . من بعد از یه روز رابطه با همسرم ،قرص ضد بارداری ارژانسی ۱.۵ میلی گرمی مصرف کردم ایا اثر میکنه از بارداری جلوگیری میکنه ؟؟

۳۱ فروردین ۰۰ - ۱۵:۲۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ سایر نظرات و پاسخ‌ها رو مطالعه بفرمایید، قبلا پاسخ داده شده است.

ناشناس

سلام خانم دکتور من با نامزادم رابطه جنسی داشتم یکم از آب منی ریخت داخل واژنم نامزدم شک داره من باز فردا شب قرص اورژانسی خوردم ولی هیچی ندیدم آیا احتمال بارداری هست یا نه

۳۱ فروردین ۰۰ - ۰۷:۱۶

پاسخ پزشک

با سلام؛ سایر نظرات و پاسخ‌ها رو مطالعه بفرمایید، قبلا پاسخ داده شده است.

ناشناس

سلام.من ماه پیش 26 اسفند پریود شدم،9 روز مونده به پریودی رابطه بدون دخول داشتم ولی نمیدونم منی اطراف واژن ریخت یا نه،برا اطمینان همون روز دو قرص لونژیل 0.75 با فاصله 12 ساعت و فرداش دوتا قرص hd همزمان خوردم،بعدش با سه رو تاخیر پریود هستم ولی مثل همیشه که خیلی خیلی خیلی خونریزی داشتم اونقدر نیس و یکم کم تره نسبتا،الان نگرانم که ایا واقعا این پریودیه یا لانه گزینی؟؟؟میشه لطفا راهنمایی کنید،ایا با تاخیر 3 روز امکان بارداری هست؟؟و با شرایط الانم دیگه بارداری غیر ممکنه؟؟

۳۱ فروردین ۰۰ - ۰۲:۴۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ سایر نظرات و پاسخ‌ها رو مطالعه بفرمایید، قبلا پاسخ داده شده است.

ناشناس

سلام من ۱۸ سالمه ازدواج کردم بعدش ۴روز پیش رابطه بدون جلوگیری داشتم و بعداز اون فچری قرص خوردم امکان بارداری وجود داره؟!؟

۳۰ فروردین ۰۰ - ۲۱:۴۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ سایر نظرات و پاسخ‌ها رو مطالعه بفرمایید، قبلا پاسخ داده شده است.

Maryam

سلام من 14 فروردین قرص لونژیل 1/5 مصرف کردم میخواستم بدونم اگه ازمایش خون بدم واسه کرونا روی نتیجه ازمایشم اثر میذاره؟مشخص میشه که قرص ضدبارداری مصرف کردم یا نه؟ممنون میشم جواب بدید

۳۰ فروردین ۰۰ - ۱۸:۴۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ خیر.

ناشناس

سلام من سه روز بعد تمام شدن پریودم رابطه بدون دخول داشتم برای اطمینان بازم قرص اورژانسی خوردم بعد ی هفته علائم پریودی مث درد شکم و سینه درد رو دارم دیروز لکه بینی قهواه ای داشتم امرزو هم خونریزی آیا من پریود شدم ؟عاخه دوهفته مونده تا زمان اصلیش یا از عوارض قرص هه ؟

۲۹ فروردین ۰۰ - ۱۵:۱۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ لکه بینی و تغییر زمان پریود بعد از مصرف قرص اورژانسی طبیعی بوده و از عوارض مصرف قرص می‌باشد.

مهدی لک

سلام خانم دکتر من رابطه محافظت نشده داشتم یه بار 6 روز پیش قرس اوسیز 75 خوردم اگه دوباره بخورم اثر میکنه؟

۲۹ فروردین ۰۰ - ۱۳:۲۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ در هر سیکل فقط یک بار اجازه مصرف دارید.

ناشناس

سلام اگر یک هفته بعد از مصرف قرص ال دی برای پیشگیری اوژانسی خونریزی داشته باشیم بارداری منتفی هست یا باز احتمال دارد

۲۸ فروردین ۰۰ - ۲۱:۵۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ بارداری نامحتمل است.

ناشناس

سلام ایا قرص اورژانسی لک صورت رو تشدید میکنه؟ یا لک میاره؟

۲۸ فروردین ۰۰ - ۰۹:۱۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ سایر نظرات و پاسخ‌ها رو مطالعه بفرمایید، قبلا پاسخ داده شده است.

فاطمه

سلام خانم دکتر لطفاً جواب بدین خیلی استرسم زیاده .دوروز پیش با همسرم نزدیکی داشتیم و شک دارم که مایع منی اوایلش داخل واژنم ریخت و یک ساعت بعد دوتا قرص اورژانسی باهم خوردم آیا احتمال بارداری هست؟؟ کار دیگه ای باید انجام بدم؟

۲۷ فروردین ۰۰ - ۱۵:۰۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ سایر نظرات و پاسخ‌ها رو مطالعه بفرمایید، قبلا پاسخ داده شده است.

Mryamporahmadi

سلام خسته نباشید من 19 سالمه و دو روزه پیش رابطه داشتم ولی دخولی انجام نشد..سواله من اینه که با پیشاب بارداری ممکنه یا نه؟ چون آب منی اصلا وارد نشد.. و امکان این هست که بعد از دو روز قرص اورژانسی مصرف کنم... ممنون از راهنماییتون

۲۷ فروردین ۰۰ - ۱۱:۰۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ سایر نظرات و پاسخ‌ها رو مطالعه بفرمایید، قبلا پاسخ داده شده است.

ناشناس

سلام من ی رابطه محافظت نشده داشتم و بعد از ۴۸ساعت فقط یه قرص اورژانسی خوردم الان زمان پریدیم و کمر درد شدید دارم اما پریود نشدم حتی چای زعفرون نبات وزیره اینام خوردم ولی پریود نشدم احتمال بارداریم هست؟؟

۲۶ فروردین ۰۰ - ۲۰:۰۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ سایر نظرات و پاسخ‌ها رو مطالعه بفرمایید، قبلا پاسخ داده شده است.

ناشناس

سلام من دیشب رابطه جنسی داشتیم بعد شک دارم از رابطمون بعد از 8ساعت قرص اورژانسی رو خوردم آیا احتمال بارداری باز هم هست

۲۶ فروردین ۰۰ - ۰۵:۴۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ سایر نظرات و پاسخ‌ها رو مطالعه بفرمایید، قبلا پاسخ داده شده است.

ناشناس

ممنون از راهنمایی هاتون من روز ۵ رابطه بدون محافظت داشتم و روز جمعه قرص اورژانسی خوردم ۴ روز بعد یعنی دوشنبه متاسفانه کاندوم پاره شد و منی داخل واژن ریخته شده آیا باید دوباره قرص اورژانسی بخورم؟

۲۶ فروردین ۰۰ - ۰۵:۲۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ سایر نظرات و پاسخ‌ها رو مطالعه بفرمایید، قبلا پاسخ داده شده است.

Zahra

سلام خانم دکتر... دیشب با همسرم رابطه جنسی محافظت نشده داشتم ولی نمیدونیم همسرم ارضا شد یا نه چون حس نکردیم ارضا شدنشون رو..چند دقیقه بعدش داروخانه رفتیم قرص اورژانسی دادن بهمون ۷۵درصد و گفتن دو عدد باهم بخورم.الان احتمال بارداری وجود داره ؟؟؟

۲۵ فروردین ۰۰ - ۰۶:۳۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ سایر نظرات و پاسخ‌ها رو مطالعه بفرمایید، قبلا پاسخ داده شده است.

ناشناس

با سلام.من و نامزدم رابطه بدون دخول داشتیم بعد دوازده ساعت یه قرص اورژانسی۰/۷۵ مصرف کردم وبعد ۱۲ساعت یه قرص دیگه,که بعد شش روز پریود شدم که فک کنم به خاطر قرص باشه در حالی که دو هفته مونده به پریود طبیعی.ایا با این پریودی باز هم امکان بارداری وجود دارد یا باید منتظر پریود بعدی باشم.با تشکر

۲۴ فروردین ۰۰ - ۲۰:۴۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ سایر نظرات و پاسخ‌ها رو مطالعه بفرمایید، قبلا پاسخ داده شده است.

ناشناس

سلام من با نامزدم رابطه داشتم ولی رابطه ما از از هیچ راهی نبود ولی مایه منی روی لباس من ریخت و بعد از اون من بلا فاصله قرص اورژانسی خوردم و بعد از اون حدود دو روز بعد پریود شدم ولی بعد از اون الان حدود ۳ ماه هست که پریود نشدم احتمال بارداری وجود داره؟ لطفا جواب بدین ممنون میشم

۲۴ فروردین ۰۰ - ۱۹:۱۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ سایر نظرات و پاسخ‌ها رو مطالعه بفرمایید، قبلا پاسخ داده شده است.

ناشناس

سلام خسته نباشید من هشتم پریود شدم که هفت روز طول کشید، بعدش سیزدهم رابطه داشتم بلا فاصله قرص اورژانسی خوردم بعد هیجدهم دوباره پریود شدم که 5روزی طول کشید، از هیجدهم دیگه پریود نشدم امکان پریودی هستش لطفا بگید ممنون

۲۴ فروردین ۰۰ - ۰۶:۳۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ سایر نظرات و پاسخ‌ها رو مطالعه بفرمایید، قبلا پاسخ داده شده است.

ناشناس

سلام خسته نباشید ، من رابطه محافظت نشده داشتم و با احتمال خیلی کمی حس میکنم مایع منی کمی داخل ریخته شده اما من فردای روز رابطه پریود شدم اما ماه بعد که باید پریود میشدم خونریزی بسیار کمتری نسبت به شرایط معمول پریود شدن داشتم و بیبی چک هم منفی نشون داده ، احتمال بارداری وجود دارد؟

۲۳ فروردین ۰۰ - ۱۳:۰۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ سایر نظرات و پاسخ‌ها رو مطالعه بفرمایید، قبلا پاسخ داده شده است.

سمیه

سلام دکتر من پنج فروردین رابطه داشتم و قرص اورژانسی خوردم و یه هفته بعد از رابطه پریود شدم.دوازده روز زودتر از موعد پریود شدم و الان ۲۳فروردین دل درد و حالت تهوع دارم ایا امکان بارداری وجود داره؟؟پریودم شدم همونطور که نوشتم ولی زودتر بوده

۲۳ فروردین ۰۰ - ۱۱:۲۴

پاسخ پزشک

با سلام؛ سایر نظرات و پاسخ‌ها رو مطالعه بفرمایید، قبلا پاسخ داده شده است.

ناشناس

سلام من یه نزدیکی بدون دخول داشتم مایه منی ریخته شد روم ولی نمیدونم به واژنم برخورد داشته یا نه بعد یک ساعت هم یک قرص ۷۵. ۰ درصد استفاده کردم اثر میکنه به نظرتون یا مشکی پیش نمیاد من بعد رابطه هم پریود شدم

۲۲ فروردین ۰۰ - ۰۹:۴۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ سایر نظرات و پاسخ‌ها رو مطالعه بفرمایید، قبلا پاسخ داده شده است.

Sara

سلام خانوم دکتر خواهش میکنم ازتون جواب بدین لطفا من رابطه مشکوک داشتم ینی محافظت نشده...۶ روزم مونده ک پریود بشم....بعد ۵ ساعت قرص ال دی ۴ تا خوردم...۱۲ ساعت بعدم ۴ تا میخورم توروخدا بگین بازم حامله میشم یا نه😭😭😭😭😭😭😭😭خواهش میکنم جواب بدین

۲۲ فروردین ۰۰ - ۰۵:۳۶

پاسخ پزشک

با سلام؛ سایر نظرات و پاسخ‌ها رو مطالعه بفرمایید، قبلا پاسخ داده شده است.

ناشناس

سلام ببخشید من یک ساعت بعد رابطه قرص اورژانسی تکی خوردم و شک دارم ک آب وارد واژن شده باشه یه عدد قرص کافی بوده؟

۲۱ فروردین ۰۰ - ۲۱:۰۴

پاسخ پزشک

با سلام؛ سایر نظرات و پاسخ‌ها رو مطالعه بفرمایید، قبلا پاسخ داده شده است.

ناشناس

سلام خانم دکتر عزیز،من از روز ۱۳برای تعویق در پریود قرص دزوسپتیو استقاده کرذم ،فرداش مجبور شدم اورژانسی استفاده کنم ،باز ادامه دادم ولی دو روزه گفتن دو تا باهم کنتراسمین بخورم تا تعویق بیافته،ایرادی نداره؟ادامه بدم یا خیر ؟اگر قطع کنم پریود میشن؟میترسم ضرر داشته باشه ؟دل درد و تخمدان هام تیر میکشن

۲۱ فروردین ۰۰ - ۲۰:۵۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ سایر نظرات و پاسخ‌ها رو مطالعه بفرمایید، قبلا پاسخ داده شده است.

محدثه

سلام.من نزدیکی بدون محافظت داشتم و مقدار کمی از منی وارد و مقداری خارج از رحم ریخته شد بلافاصله بعد از رابطه ۲تا ال دی و بعد از ۳ ساعت دوتا دیگه خوردم و ۱۲ساعت بعد ۴تا ال دی باهم خوردم احتمال حاملگی زیاده یا کم؟برای اطمینان هرشب به خوردن ال دی ادامه بدم یا خیر؟

۲۱ فروردین ۰۰ - ۱۹:۲۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ سایر نظرات و پاسخ‌ها رو مطالعه بفرمایید، قبلا پاسخ داده شده است.

مریم

سلام من بعد از سه روز از اتمام پریودی قرص ال دی مصرف کردم دو ماه قبل هم از این قرص استفاده میکردم، اگر الان منی داخل ریخته بشه احتمال بارداری هست؟؟ چون بعد از سه روز از اتمام پریودی شروع به خوردن قرص کردم؟؟

۲۱ فروردین ۰۰ - ۱۵:۳۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ سایر نظرات و پاسخ‌ها رو مطالعه بفرمایید، قبلا پاسخ داده شده است.

ناشناس

باسلام من قرص اورژانسی رو دوتارو در حین یک ساعت باهم این ک مشکلی نداره و این ک تاثیری ک تو عادت ماهیانه نداره ک

۲۱ فروردین ۰۰ - ۱۴:۳۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ سایر نظرات و پاسخ‌ها رو مطالعه بفرمایید، قبلا پاسخ داده شده است.

غزال

سلام من یه ساعت بعد از رابطه محافظت نشده قرص خوردم البته داروخانه یدونه داد ۷۵/. الانم شکمم درد میکنه امکان بارداری هست؟

۲۰ فروردین ۰۰ - ۱۷:۰۲

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند و می‌تواند باعث بهم خوردن نظرم قاعدگی شود.

فاطمه

سلام وقت بخیر، من 29 فروردین رابطه کنترل نشده داشتم و منی ریخت داخل رحمم، 12 ساعت بعد قرص اورژانسی خوردم ولی الان باید پریود میشدم که نشدم، یعنی باردارم؟ آخه تو اینترنت نوشته بود تا 72 ساعت بعد میشه قرص مصرف کرد

۲۰ فروردین ۰۰ - ۰۴:۰۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند و می‌تواند باعث بهم خوردن نظرم قاعدگی شود.

ناشناس

سلام ۴۷ سالم هست آیا استفاده از این قرص ها در پیشگیری اورژانسی برای سن من خطر دارد؟ چون قبلا شنیده بودم بالای ۴۰ سال قرص های ld و hd خطر سکته قلبی دارند

۲۰ فروردین ۰۰ - ۰۳:۳۴

پاسخ پزشک

با سلام؛ در صورتی که فاکتور خطری برای مشکلات قلبی عروقی نداشته باشید، مصرف قرص اورژانسی منعی ندارد.

منا

سلام خانم دکتر من روز ۷ پریودیم رابطه مشکوک داشتم ۱۲ساعت بعد قرص اورژانسی خوردم مایعی داخل واژن ریخته نشده ولی بعد از مصرف قرص خونریزی ندارم احتمال بارداری وجود داره؟

۱۹ فروردین ۰۰ - ۲۲:۴۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند و می‌تواند باعث بهم خوردن نظرم قاعدگی شود.

محکا

سلام. خانوم دکتر من حدود ۱۹ اسفند پریود شدم، ۶ اسفند حین رابطه کاندوم پاره شد. برای احتیاط یک ساعت بعدش دو تا قرص اچ دی و بعد ۱۲ ساعت باز دو تا مصرف کردم. الان ۱۹ فروردین، هنوز پریود نشدم. دو بار در هفته گذشته به فاصله ۳ روز بیبی چک استفاده کردم، منفی بوده. به نظر شما به خاطر قرص ، پریودی به تاخیر افتاده؟ در حاملگی خارج از رحم هم جواب تست بیبی چک مثبت میشه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

۱۹ فروردین ۰۰ - ۱۶:۱۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ یک هفته بعد از تاخیر قاعدگی تست بارداری انجام دهید.

ناشناس

سلام خانم دکتر من قرص اچ دی رو برای اورژانسی مصرف کردم ولی اشتباهی ۴ تا قرص با هم خوردم الان دوز ۱۲ ساعت بعد رو باید مصرف کنم یا خیر

۱۹ فروردین ۰۰ - ۰۶:۱۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ خیر نیاز نیست.

ناشناس

سلام خانم دکتر من رابطه ی محافظت شده داشتم و کاندوم پاره شد حین رابطه و داخل ریخته شد و 10دقیقه بعد قرص اورژانسی مصرف کردم اونم یک عدد لازمه باز یدونه دیگه مصرف کنم یا زمانش درست بوده و کافیه؟؟

۱۶ فروردین ۰۰ - ۱۰:۴۵

مریم

سلام خسته نباشید من ۵ فروردین پریود شدم ۱۱پاک شدم ۱۳هم رابطه محافطت نشده داشتیم بعد دو ساعت ۲تا قرص ۷۵درصد خوردم ۱۲ساعت بعد هم ۲ تا زمان تخمک گذاری هم نمیدونم کی هستش حالا میخوام بدونم احتمال بارداری هست یا نه

۱۵ فروردین ۰۰ - ۰۸:۰۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

ایناز

سلام دکتر من یه هفته بعد از رابطه پریود شدم و قرص اورژانسی مصرف کرده بودم دوزاده روز زود تر از موعد پریود شدم و فکر میکنم بخاطر قرص هایی باشه که مصرف کردم حالا که سر وقت پریود نشدم و زود تر بوده ایا احتمال بارداری از بین رفته؟؟

۱۴ فروردین ۰۰ - ۲۰:۲۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند و می‌تواند باعث بهم خوردن نظم قاعدگی شود. با توجه به پریود شدن، بارداری نامحتمل است.

گلی

سلام من با نامزدم نزدیکی داشتم ومایع منی ازش خارج نشد ولی ۱ساعت بعدش قرص اورژانسی مصرف کردم امکان داره حاملگی رخ بده؟

۱۴ فروردین ۰۰ - ۰۵:۰۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

فاطمه

سلام من سه روزه قرص روکین مصرف میکنم ،روزچهارم رابطه محافظت نشده داشتم ،بلافاصله دوعدد روکین باهم خوردم ،ودوباره ازشب طبق روال ادامه دادم،امکان بارداری وجود داره؟یاباید قرص اورژانسی هم بخورم؟

۱۳ فروردین ۰۰ - ۱۰:۳۷

سیمین

سلام دکتر من ۲۴ اسفند پریود شدم و پنج فروردین رابطه محافظت نشده داشتم و قرص اثرژانسی مصرف کردم دومی را دوازده ساعت بعد مصرف چونکه نامزد هستم از ترسم روز بعد چهارتا قرص ال دی خوردم و دوازده ساعت بعدش چهارتای دیگه باید ۲۴فروردین پریود شم ولی الان دوازده فروردین خون ریزی داشتم و خون ریزیم همراه با همون کمر دردهای دوران قاعدگی هستش ایا من حاملم احتمال بارداری وجود داره؟؟توروخدا زود جوابمو بدید خیلی میترسم چرا خون ریزی داشتم

۱۲ فروردین ۰۰ - ۲۱:۵۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری کرده می‌تواند باعث بهم خوردن نظرم قاعدگی شود.

ناشناس

سلام من چهارروزپیش نزدیکی بدون مراقبت داشتم چون دلم به بارداری بود وقرصی مصرف نکردم اما الان نیست میتونم الان قرص اورژانسی بخورم؟تاثیرش چقدره؟سه چهار روز بعداز پریودیم هم میشد

۱۲ فروردین ۰۰ - ۰۹:۴۴

نسترن

سلام من با نامزدم رابطه بدون دخول داشتم اما پس قطره های مایع منی اطراف واژن ریخته شد بعد از یک ساعت از قرص اورژانسی استفاده کردم پس از یک هفته خونریزی داشتم تا ۵ روز طول کشید الانم شکم درد دارم خواستم ببینم احتمال بارداری امکان داره و شکم دردم بخاطر عوارض قرص هستش یا نه؟

۱۱ فروردین ۰۰ - ۱۰:۵۹

ناشناس

سلام خانم دکتر...من رابطه محافظت نشده داشتم...یک ساعت بعد قزص اورژانسی ۷۵ خوردم...دومی رو ۱۷ ساعت بعد از مصرف اولین قرص خوردم..احتمال بارداری وجود داره؟

۱۱ فروردین ۰۰ - ۰۷:۲۶

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

ناشناس

سلام خانم دکتر من 16 اسفند روز اول آخرین پریودم بود و 7 فروردین رابطه محافظت نشده داشتم و یک ساعت بعد از دو قرص لونورژسترل استفاده کردم. میترسم با توجه به رد کردن زمان تخمک گذاری در این سیکل، لقاح انجام شده باشه آیا این ممکنه.؟

۱۰ فروردین ۰۰ - ۱۳:۴۴

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

فاطمه

سلام من بعد از ۵ روز که پریودم گذشته بود نزدیکی مراقبت نشده داشتم ۲دوساعت بعدش یکی قرص۷۵٪خوردم تاپریود این ماهم ۵ روزی مونده خیلی استرس دارم طی این دوران کمردرد شدید دارم تست هم انجام دادم منفی بود میشه راهنماییم کنید؟

۹ فروردین ۰۰ - ۰۵:۳۴

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

الهام

سلام دکتر من بلافاصله بعد از رابطه محافظت نشده قرص اورژانسی مصرف کردم و بعد از گذشت سه روز مصرف قرص ال دی رو شروع کردم و هنوز پریود نشدم..میخاستم بدونم علتش چیه و امکان بارداری وجود داره؟؟

۸ فروردین ۰۰ - ۰۸:۱۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورزانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند و می‌توانید باعث بهم خوردن نظرم قاعدگی شود. در صورت تاخیر بیش از یک هفته آزمایش انجام دهید.

Telma

خواهرم قرص اورژانسی استفاده کرده الان پشیمون شده قصد داره باردار بشه راهی هست که بی اثر بشه

۷ فروردین ۰۰ - ۱۴:۵۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ خیر، قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

Telma

سلام تاثیر قرص اورژانسی در صورت حل شدن در آب چقدره؟ممنون از پایخ

۷ فروردین ۰۰ - ۱۴:۵۲

ناشناس

سلام من شانزدهم اسفندپریودشدم سوم فروردین بدلیل رابطه مشکوک قرص اورژانسی خوردم ششم فروردین بازباهمسرم رابطه مشکوک داشتم میتونم بازم قرص اورژانسی بندازم

۷ فروردین ۰۰ - ۱۳:۲۲

ناشناس

سلام خانم دكتر من يك رابطه داشتم كه اول چون باكره هستم دخول نداشتم ولي از ترس دو تا قرص اورژانسي ٠٧٥ با هم خوردم، البته من دو ماه هست كه پريود نشدم و بعد اين اتفاق افتاد الان ميخوام بدونم قرص اورژانسي اثر داره يا نه؟ و اينكه من دو ماه پريود نشدم و قرص اورژانسي هم باعت اختلال در پريود ميشه چند روز بعد از اون اتفاق برم تست بتا بدم خيالم راحت شه من خيلي استرس دارم

۷ فروردین ۰۰ - ۱۲:۰۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند، در صورت تاخیر بیش از یه هفته آزمایش انجام دهید.

مریم

با سلام خانم دکتر لطفا جواب منو بدید.من روز ۳ فروردین نزدیکی محافظت نشده داشتم و روز سوم پریودیم بود و دو قرص اورژانسی ظرف ۴۸ ساعت بعد خوردم و همون شب که قرص خوردم باز نزدیکی محافظت نشده داشتم ..الان دارم از نگرانی میمیرم باید چیکار کنم؟؟؟

۷ فروردین ۰۰ - ۰۰:۵۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی که مصرف کردید کافی است و تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

ناشناس

سلام خانم دکتر اگه تو ۲۴ ساعت ۳ بار رابطه بدونه جلوگیری انجام داد باید چند تا قرص خورده بشه ممنون میشم زود جواب بدید

۷ فروردین ۰۰ - ۰۰:۴۱

سوگلی

سلام خانوم دکتر ببخشید اگر پنج یا شش روز بعد از قاعدگی قرص اورژانسی مصرف کنیم تاثیر نامنظمی در قاعدگی هارو در پریود ماه بعدش خواهد داشت؟؟با اینکه مدت زیادی به پریودی مونده بازم باعث نامنظمی قاعدگی ماه بعد میشه؟؟

۶ فروردین ۰۰ - ۲۲:۴۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی می‌تواند باعث بهم خوردن نظم قاعدگی شود.

سمین

سلام خانوم دکتر من به کاندوم و قرص های اورژانسی حساسیت دارم و چون با همسرم عقد هستیم نمیتونم مداوم از قرص های ال دی استفاده کنم ایا میشه از لوبریکانت اسپرم کش به عنوان جلوگیری استفاده کرد ایا تاثیر داره؟؟

۶ فروردین ۰۰ - ۲۲:۴۲

ناشناس

سلام خانم دکتر خسته نباشید ۵روز از آخرین روز پربودم میگذره و قرص سیپروترون کامپاند استفاده میکنم یک رابطه محافظت نشده داشتم نیازی ب استفاده از قرص اورژانسی هست؟

۶ فروردین ۰۰ - ۲۱:۴۳

Sad

من رابطه بدون دخول داشتم دیروز و امروز شریک جنسیم ترشح واژنش زیاد شده امکان حاملگی وجود داره؟قرص اورژانسی مصرف کنه؟

۶ فروردین ۰۰ - ۱۸:۳۶

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند و باید حداکثر تا ۷۲ ساعت بعد از رابطه مصرف شود.

ناشناس

سلام دکتر وقت ب خیر من ۱۹ سالمه شب قرص ال دی خوردم روز نزدیکی داشتیم دخول کرد ۲۰ دقیقه بعدش قرص اورژانسی خوردم احتمال بارداری وجود داره؟

۶ فروردین ۰۰ - ۱۴:۲۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

ناشناس

با سلام من دیروز رابطه داشتم که کاندوم پاره شد و قرص اورژانسی امروز صبح خوردم میخواستم ببینم اگ رابطه داشته باشم باز این قرصها تاثیر دارن یا خیر ممنون

۶ فروردین ۰۰ - ۱۳:۲۴

ناشناس

سلام خانوم دکتر.من ۵ فروردین رابطه محافظت نشده داشتم و برای اولین بار بعد از ۶ سال دو قرص ۷۵ خوردم هر دو قرص را تقریبا به فاصله ی یک ساعت مصرف کردم آیا برای یکبار این قرصها عوارض دارند؟یا ممکنه باعث ناباروری بشوند؟خیلی استرس دارم راهی هست که بتونم اثر قرصا را کم کنم؟

۶ فروردین ۰۰ - ۱۳:۱۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ مشکلی ایجاد نمی‌کند.

ناشناس

سلام خانم دکتر ‌. من یک روز بعد از آخرین روز پریودم یعنی‌۳ فروردین رابطه داشتم ، حدود یک ساعت بعدش یک قرص اورژانسی ۱.۵ خوردم . احتمال بارداری چقدر هست؟

۶ فروردین ۰۰ - ۰۶:۱۶

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

ناشناس

سلام. من ۳ اسفند رابطه محافطت نشده داشتم که بلافاصله قرص ۱/۵ خوردم.ولی از اون موقع تا الان یک ماه بیشتر گذشته پریود نشدم.ولی چندبار بی بی چک امتحان کردم منفی بوده.فقط یک هفته بعد از تاریخ پریودیم لکه بینی داشتم.احتمال بارداری هست؟؟؟

۵ فروردین ۰۰ - ۲۲:۰۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ از آزمایش خون استفاده کنید، البته قرص‌های اورژانسی نظم سیکل‌ها را بهم می‌زنند.

ناشناس

سلام حالت تهوع بارداری چند روز بعد از رابطه ایجاد می شود ایا روز بعد امکان حالت تهوع وجود دارد و اینکه روز بعد امکان درد زیر شکم وجود داردممنون

۵ فروردین ۰۰ - ۲۰:۳۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ روز بعد از رابطه، علائم بارداری ایجاد نمی‌شود.

عسل

سلام من ماه اول هست که روزانه سیپروترون کامپاند میخورم وارد هفته سوم استفاده شدم امروز الکل مصرف کرده بودم و رابطه ی جنسی محافظت نشده داشتم و بلافاصله دو عدد لونژیل (تنسی) 0/75 باهم خوردم آیا قرص اورژانسی اثر خودشو میذاره یا الکل باعث میشه اثرش کم بشه یا کلا اثر نذاره؟

۵ فروردین ۰۰ - ۱۷:۰۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ مصرف قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد در جلوگیری از بارداری ناخواسته موثر است.

ناشناس

سلام وقت بخیر من دوشنبه دوتا قرص اورژانسی خوردم به خاطر پارگی کاندوم ،دیشب هم رابطه بدون محافظت داشتم الان دوباره باید قرص بخورم؟ واینکه درصورت بارداری این قرصها برای جنین ضرر داره؟ ممنون

۵ فروردین ۰۰ - ۱۰:۰۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ در هر سیکل نباید بیشتر از یک بار از قرص اورژانسی استفاده کنید. در صورت بارداری، خطری برای جنین ندارند.

ناشناس

سلام خانم دکتر سال نومبارک ایام بکام.غرض ازمزاحمت.پنجاه ویک سالمه علائم یائسگی دارم.بدونه محافظتی و چهارساعت بعد اورژانسی 1/5مصرف کردم ده روزاز پریودیم گذشته..نیاز ب تست خون هست؟باتشکر

۵ فروردین ۰۰ - ۰۴:۴۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ با توجه به سن و علایمی که ذکر کردید بارداری محتمل نیست اما برای اطمینان خاطر می‌توانید آزمایش انجام دهید.

Daryaaa

سلام ایا مصرف یک عدد قرص ۷۵تاثیری در جلوگیری از بارداری دارد قرص دوم فراموش شده مصرف شود. ایا مصرف یک عدد هیج تاثیری دارد؟؟لطفا حتما جواب بدهید نگرانم

۴ فروردین ۰۰ - ۱۲:۵۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ ممکن است اثر کمی داشته باشد، باید دو قرص مصرف شود.

ناشناس

سلام.چندروزپس ازنزدیکی بی بی چک نشون میده بارداری را؟

۴ فروردین ۰۰ - ۰۷:۴۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ یک هفته بعد از تاخیر قاعدگی دقت بیشتری دارد.

بهار

سلام.من18ساعت بعدازنزدبکی قرص اورژانسی خوردم.الان پس ازگذشت8روزهنوزپریدنشدم.باتوجه به اینکه دوران پیش یائسگی رامیگذرانم و4ماه اراخرین پریدیم میگذره.ایابایدمنتظربمانم ومهلت برای پریدشدن هست یا مشکوک ب بارداریم وبایدتست بتابدم.متشکرم؟

۴ فروردین ۰۰ - ۰۷:۴۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ بعد از ده روز تست بتا انجام دهید.

ناشناس

سلام و خسته نباشید. خانم دکتر من ۲۸ اسفند دو تا قرص ۰/۷۵ رو با هم خوردم و ۱۴ ساعت بعد یه قرص دیگه خوردم،(تاریخ شروع پریودیم ۲۱ اسفند بود) شما فرموده بودین اگه یک هفته در پریودی تاخیر داشتم آزمایش بارداری انجام بدم اما الان که ۴ فروردین هستیم من لکه بینی دارم، نمیدونم پریود هست یا نه، لطفا بفرمایید طبیعیه یا نه؟ من میتونم الان آزمایش خون انجام بدم؟

۴ فروردین ۰۰ - ۰۷:۰۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ آزمایش خون انجام دهید تا مطمئن شوید باردار نیستید. قرص اورژانسی نظم پریودها را بهم می‌زند.

mohadese

سلام من روز آخر پریودم ۲۷ بهمن رابطه بدون دخول داشتم چن ساعت بعد یک قرص اورژانسی ۱/۵ خوردم ۳روز بعد تا یک هفته خونریزی داشتم امکان بارداری وجود داره؟

۴ فروردین ۰۰ - ۰۴:۳۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

کیان

سلام خانم دکترخسته نباشید.من دیشب باهمسرم رابطه محافظت نشده داشتم امشب قرص اورژانسی 0.75دوعدد رواستفاده کردم.مجدد الان هم رابطه بدون محافظت داشتم ایامجدد باید قرص مصرف کنم؟؟ممنون ازپاسخ گویی

۳ فروردین ۰۰ - ۰۰:۲۴

پاسخ پزشک

با سلام؛ نیازی نیست.

پریسا

خانم دکتر میشه قرص اورژانسی و ال دی رو همزمان مصرف کرد برای تاثیر بیشتر؟

۲ فروردین ۰۰ - ۲۰:۲۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ نیازی نیست.

معیده

با سلام، من برای جلوگیری از بارداری اورژانسی دو عدد قرص ال دی خوردم که باید چهار عدد میخوردم حالا که ۱۲ ساعت بعد باید چند عدد بخورم؟؟

۲ فروردین ۰۰ - ۱۹:۲۶

ناشناس

سلام وقت بخیر من یه هفته پیش رابطه محافظت نشده داشتم و قرص اورژانسی هم مصرف نکردم ولی بلافاصله خودمو شستم سوالم اینه الان میتونم قرص اورژانسی بخورم یا خیر

۲ فروردین ۰۰ - ۱۵:۵۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی باید حداکثر طی ۷۲ ساعت استفاده شود.

zahra

سلام من رابطه محافظت نشده داشتم.بلافاصله اورژانسی خوردم.فرداش پریود شدم ولی پریود ۸ روز‌طول کشید سیکل من ۶ روزه هست.الان مشکل اینه که هر روز‌لکه بینی دارم‌الان دو‌هفته گذشته ولی قطع نشده باید چیکار کنم؟

۲ فروردین ۰۰ - ۱۲:۵۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی می‌تواند باعث بهم خوردن نظر قاعدگی شود.

ناشناس

سلام خسته نباشید من و نامزدم دیروز رابطه بدون دخول داشتیم چون شنیده بودم پیشاب هم باعث بارداری میشه یه قرص اورژانسی بعد رابطه و یکی دیگه هم ۱۸ ساعت دیگه خوردم ایا امکان بارداری وجود داره چون دل درد دارم و خستگی

۲ فروردین ۰۰ - ۱۲:۲۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

مهری

سلام خانم دکتر عزیز،من ۴۷ ساله هستم و حدود دوسال هست که بی نظمی قاعدگی دارم با وجود پیگیری و مراجعه به پزشک و مصرف دارو وآمپول ،به نظم پریودی های قبلیم نرسیدم،حالا هم دو سه ماه یکبار به پریودی خیلی کم دارم،چندروز قبل،با توجه به ایام پیش از عید،خونه تکانی داشتم، دوروز پیش لکه بینی و خیلی کم خونریزی داشتم،نمیدونم که بخاطر فشار کاری بوده یا واقعا پریودی بوده،درحدی بود که دستمال کاغذی خونابه‌ای میشد،با این احوال دیروزصبح یه نزدیکی محافظت نشده داشتم،میخوام ببینم با توجه به اینکه بی‌نظمی پریودی دارم و همینطور توی نزدیکی حالت پریودی داشتم،آیا احتمال بارداری هست؟یا باید قرص اورژانسی بخورم؟

۲ فروردین ۰۰ - ۰۸:۵۹

ناشناس

ببخشید، اگه منی در حد یک یا دو قطره بریزه، اگه یک عدد قرص ۰/۷۵ بخوری و قرص دوم ۰/۷۵ بعد از پنج یا ده دقیقه خورده بشه، مشکلی ایجاد نمیکنه؟! آیا اثر خودشو میذاره؟

۲ فروردین ۰۰ - ۰۶:۰۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

بهار

سلام.سال نو وبهارتون مبارک من49سال دارم وفکرکنم دوران پیش یائسگی رامیگذرونم چون مثلا طی9ماه گذشته4بارفقط پریدشدم ک مرتبه اخراونم بخاطرمصرف قرص اورژانسی پریدشدم وگرنه شایداونم نمیشد.الان4ماهه پریدنشدم وهفت روزپیش رابطه محافظت نشده داشتم ک بعداز18ساعت ازنزدیکی قرص اورژانسی1/5میل خوردم.اماهنوز بعدا گذشت6روزازمصرف قرص پریدنشدم.چه بایدکرد؟.ایاخدانکرده احتمال بارداری هست؟؟! ممنون ازپاسخگویتون

۱ فروردین ۰۰ - ۱۴:۳۳

صنم

سلام من روز ۷ پریودم رابطه محافظت نشده داشتم دو ساعت بعد قرص اورژانسی مصرف کردم فردای اون روز مجدد رابطه و قرص اورژانسی بلافاصله حدود یک هفته بعد کمی لکه بینی الان یکی دو روز از پریودم گذشته خونریزی نداشتم فقط زیر دلم درد میکنه به شدت مضطربم احتمال بارداری وجود داره یا هنوز فرصت خونریزی دارم

۳۰ اسفند ۹۹ - ۰۴:۰۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند و می‌تواند باعث بهم خوردن نظم قاعدگی شود.

بابایی

سلام خسته نباشد من تقریبا 10 روز پیش رابطه داشتم مایع منی داخل واژنم ریخت خیلی فوری یک عدد قرص اورژانسی 75 میلی گرم مصرف کردم ولی اون یکی رو یادم رف بخورم یعنی از اون روز به بعد قرص نخوردم و پریودم نشدم احتمال بارداری هست؟؟؟ ممنون میشم زودتر جواب بدین...

۲۹ اسفند ۹۹ - ۲۱:۲۴

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند. در صورت تاخیر بیش از یک هفته در پریود، تست بتا انجام دهید.

ناشناس

سلام وقتتون بخیر خانم دکتر، من ۲۱ اسفند پریود شدم و ۲۸ اسفند رابطه محافظت نشده داشتم، و مایع منی کاملا داخل ریخته شد، یک ربع بعد از این اتفاق دو عدد قرص اورژانسی ۰/۷۵ رو با هم خوردم و یک عدد دیگر رو ۱۴ ساعت بعد خوردم. خواستم بدونم احتمال بارداری وجود داره؟ یا اینکه سه قرص خوردم آیا ممکنه اثربخشی رو کم کنه؟

۲۹ اسفند ۹۹ - ۰۹:۲۶

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند. در صورت تاخیر بیش از یک هفته در پریود، تست بتا انجام دهید.

مهتاب

با سلام، اگر این قرص ها استفاده شوند، همانطور که می‌فرمایید نظم قاعدگی را به هم میزند، پس ما دقیقا چطور مطمئن شویم که باردار نشده ایم؟

۲۸ اسفند ۹۹ - ۲۲:۲۶

پاسخ پزشک

با سلام؛ در صورت تاخیر بیش از یک هفته در قاعدگی، تست بتا انجام دهید.

زهرا

سلام خانم دکتر من امشب رابطه داشتم آب منی شوهر دوتا قطره تو‌واژنم ریخته شد ولی بیشتری اسپرم ها باید دستمال ریخت زودی در آورد یعنی حامله میشم یانه چیکار باید بکنم‌

۲۸ اسفند ۹۹ - ۲۱:۱۲

پاسخ پزشک

با سلام؛ می‌توانید حداکثر طی ۷۲ ساعت از قرص اورژانسی استفاده کنید. قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

3664h

سلام من دیروز رابطه بدون دخول داشتم ولی کاندوم پاره شد ریخت روی واژنم بلا فاصله شستم دوتا قرص ۱.۵ خوردم لازمه یکی دیگه هم بخورم یا نه

۲۸ اسفند ۹۹ - ۱۸:۳۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند. ۲ عدد قرص کافی است.

ناشناس

سلام خانم دکتر من رابطه ی بدون دخول داشتم دیروز اما چون شک داشتم که آب منی وارد واژنم شده باشه امروز صبح قرص ۳۰ میل ella مصرف کردم. چند روز پیش هم روز تخمک گذاریم بوده و الان ۱۱ روز به پریود ماه بعد مونده. آیا امکان حاملگی وجود داره؟ و اینکه آیا این قرص با قرص های معده تداخل داره؟

۲۸ اسفند ۹۹ - ۱۲:۲۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

Mhsa

سلام خانم دکتر من ماه پیش رابطه محافظت نشده داشتم که بعدش قرص اورزانسی ۷۵.هر دوتاشو‌یکجا استفاده کردم و ۴روز بعد تست بتا دادم که منفی بود چند روز از پریودیمم عقب افتاد ولی بعد ۷روز کامل پریود شدم ولی الان علائم بارداری وجود داره ایا امکان بارداری هست؟

۲۸ اسفند ۹۹ - ۱۰:۳۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند و همچنین باعث بهم خوردن نظم قاعدگی می‌شود.

مریم

سلام خانم دکتر من با نامزدم رابطه داشتم الان 4 روزه از موعد پریودم گذشته بی بی چک استفاده کردم منفی بوده من میترسم باردار باشم شما میگین چیکار کنم؟

۲۸ اسفند ۹۹ - ۰۶:۰۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ در صورت تاخیر بیش از یک هفته از قاعدگی، تست بتا انجام دهید.

ناشناس

خانم دکتر سلام خسته نباشید. عصر شنبه رابطه محافظت نشده داشتم شانزدهمین روز دوره پریودیم بود؛ دو ساعت بعد رابطه دوتا قرص اچ دی خوردم و ۱۲ ساعت بعد ۲ عدد دیگه رو خوردم.چونکه از تارخ انقضای قرص اچ دی ۶ ماه فقط مونده بود، برا اطمینان دوتا قرص اورژانسی ۰/۷۵ رو باهم دوشنبه ساعت ۹شب خوردم تقریبا ۵۰ساعت از رابطه گذشته بود.آیا ممکنه حامله بشم.۳۶ سالمه.و پریودهام ۳۰ روزه و منظم هستش.تا چند روز صبر کنم تا پریود بشم لطفا راهنماییم کنید.

۲۷ اسفند ۹۹ - ۱۴:۵۲

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

ناشناس

با سلام ؛حدود سه روز قبل که در اپلیکیشن های کنترل قاعدگی روز های تخمک گذاری رو نشون میداد دست آغشته به مایع منی (ممکن هست دست خشک شده باشه اما مطمین نیستم )با کلیتوریس و اطراف واژن تماس داشته با توجه به باکره بودن و وارد نشدن دست به داخل واژن و مصرف دو تا قرص اورژانسی ۰/۷۵ و یک قرص ۱/۵ به طور همزمان در طی ۷۰ ساعت بعد آیا امکان بارداری هنوز وجود داره ؟

۲۷ اسفند ۹۹ - ۱۳:۰۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

ناشناس

سلام.ممنون ازهمکاریتون بابت پاسخگویی.من49سال دارم وتقریبا9ماهی است ک پریدهام نامنظم وب تعویق میفته وازاخرین پریدیم4ماه میگذره.دیشب نزدیکی غیرکنترلی داشتم وجلوگیری انجام نشد.امکان بارداری با این سن وشرایطم چقدره؟نیازبه خوردن قرص اورژانسی هست؟

۲۶ اسفند ۹۹ - ۰۷:۱۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ بله مصرف کنید. جهت بررسی بهم خوردن نظم قاعدگی‌ها به پزشک مراجعه کنید.

لیلی

سلام دکتر من 30 ام هرماه پریود میشم روز 19 اسفند رابطه طبیعی داشتیم 48 ساعت بعد یه قرص اورژانسی 1/5 میلی خوردم روز بعدش باز رابطه مراقبت نشده داشتیم الان دو روز از اونم میگذره لازمه دوباره قرص اورژانسی بخورم؟

۲۵ اسفند ۹۹ - ۲۲:۲۴

پاسخ پزشک

با سلام؛ بله مصرف کنید.

ارزو

سلام خانوم دکتر گفته بودین تست انجام بدین تست بتا انجام دادیم جوابش منفی بودش عددش هم ۵.۳بودش ولی الان خبری از قاعدگی نیست به نظرتون مشکل کجاست ؟ ممنون از وقتی که میزارید 💕

۲۵ اسفند ۹۹ - ۰۹:۳۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی باعث نامنظم شدن پریودها می‌شود.

عسل

سلام خانم دکتر سیپروترون کامپاند بصورت روزانه و منظم خورده بشه کافیه؟ دیگه احتیاجی به استفاده از کاندوم نیست؟

۲۵ اسفند ۹۹ - ۰۶:۳۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ از ماه دوم استفاده به بعد برای جلوگیری از بارداری کفایت می کند.

ناشناس

سلام خانم دکتر من یک ساعت قبل نزدیکی یک عدد قرص روکین خوردم برای بار اول بود که خوردم وبعد یک ساعت رابطه حفاظت نشده داشتم ایا امکان بارداری هست؟

۲۵ اسفند ۹۹ - ۰۱:۴۴

پاسخ پزشک

با سلام؛ یک عدد روکین جلوی بارداری ناخواسته را نمی‌گیرد.

سمیه

با سلام دکتر من ۱۲اسفند رابطه داشتم و قرص اورژانسی مصرف کردم بیبی چک هم منفی بوده و دوازده روز بعد از رابطه پریود شدم سوالم اینه حالا که پریود شدم احتمال بارداری از بین رفته درسته؟؟

۲۴ اسفند ۹۹ - ۲۱:۴۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ بله بارداری غیر محتمل است.

نیلو

سلام دکتر من قرص اورژانسی مصرف کردم اما ۲۴ ساعت بعد نزدیکی بدون محافظت داشتم آیا امکان بارداری وجود دارد

۲۴ اسفند ۹۹ - ۱۸:۱۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ بله احتمالش وجود دارد، قرص اورژانسی هم تا ۹۰ درصد از بارداری ناخواسته جلوگیری می کند.

حدیث

ببخشید من قرص اورژانسی خریدم دوتا بود0/75 بلافاصله بعد از اینکه رابطه محافظت نشده داشتم خوردم ولی هردورو باهم یعنی ۱۲ ساعت بعدش نخوردم ....دوتارو باهم خوردم الان تاثیر داره؟یا نه

۲۴ اسفند ۹۹ - ۱۰:۵۶

پاسخ پزشک

با سلام؛ بله. قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

سیمین

سلام وقت بخیر من ۱۲ اسفند رابطه داشتم و اب منی اصلا داخل ریخته نشد و چند ساعت بعد برای اطمینان قرص اورژانسی مصرف کردم و دوازده ساعت بعد دومی رو مصرف کردم.چون که نامزد هستیم بخاطر ترسم روز بعد چهارتا قرص ال دی خوردم و چند ساعت بعدش چهارتا دیگه خوردم ۲۲اسفند بیبی چک زدم منفی بود و ۱۹اسفند باید پریود میشدم.امروز ۲۴اسفند خیلی کم لکه بینی داشتم ایا بخاطر قرص های ال دی که خوردم احتمال داره که پریودیم بهم ریخته باشه.به نظرتون احتمال بارداری وجود داره؟

۲۴ اسفند ۹۹ - ۱۰:۳۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند و همچنین می‌تواند باعث بهم خوردن نظم قاعدگی شود.

ناشناس

سلام وقت بخیر. آیا مصرف یک عدد قرص ۷۵٪ بعد از رابطه، بدون اینکه مجددا ۱۲ ساعت بعد تکرار شود برای پیشگیری کافی است؟ درحالیکه آب منی ریخته نشده. ممنون میشم پاسخ بدید.

۲۴ اسفند ۹۹ - ۰۷:۲۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ اگر شک به بارداری وجود دارد یک قرص کافی نیست.

ناشناس

سلام. من دیشب رابطه حفاظت نشده داشتم و فرداش قرص اورژانسی انداختم ایا اثر میکنه

۲۳ اسفند ۹۹ - ۲۱:۰۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

ناشناس

سلام من ۸ بهمن ماه رابطه محافظت نشده داشتم،تقریبا ۵ ساعت بعدش دوز اول قرص لوونورژسترول ۷۵.و ۱۲ ساعت بعدش دوز دومشو خوردم‌.بهمن ماه پریود شدم خونروزی کامل بود نه لکه بینی ،ولی الان از تاریخ پریودم گذشته،امکان بارداری وجود داره؟یا از عوارض مصرف قرصه؟

۲۳ اسفند ۹۹ - ۱۴:۳۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ تست بارداری انجام دهید.

ارزو

سلام خانوم دکتر ما ۱ماه پیش رابطه داشتیم ۲۴ بهمن ماه همون روز هم از قرص اورژانسی استفاده کردیم اخرین زمان قاعدگیم هم ۱۸ بهمن ماه بودش الان ۲۳اسفند هستش و ۵ روزه که از اخرین قاعدگیم میگذره و حتی لکه هم ندیدم به نظر شما دلیلش چیه لطفا راهنمایی کنید ممنونم خانوم دکتر

۲۳ اسفند ۹۹ - ۱۲:۳۴

پاسخ پزشک

با سلام؛ تست بارداری انجام دهید.

ناشناس

سلام خانوم دکتر من اول ماه از قرص اورژانسی استفاده کردم و دو روز بعدش پریود شدم و تقریبا یکماه بعد رابطه جنسی محافظت نشده داشتم که ۵دقیقه بعدش سریع قرص اورژانسی مصرف کردم اما هنوز پریود نشدم احتمالش هست چون ماه قبل از قرص اورژانسی استفاده کردم این ماه دیگه تاثیر نداشته و حامله شدم؟

۲۳ اسفند ۹۹ - ۱۱:۳۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند و همچنین می‌تواند باعث بهم خوردن نظر قاعدگی نیز شود.

ناشناس

سلام خانم دکتر من دیشب رابطه ی محافظت نشده داشتم منی کامل ریخته شد داخل واژن ۱۰ دقیقه بعد ۲ تا ال دی خوردم نیم ساعت بعدش یکی دیگه الان ۱۲ ساعت شده من نمیدونم چند تا بخورم باید ۴ تا میخوردم نمیدونستم متاسفانه چند تا بخورم الان ۱۲ ساعت شده

۲۳ اسفند ۹۹ - ۰۷:۵۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ تا ۷۲ ساعت فرصت دارید از قرص اورژانسی استفاده کنید. قرص ال دی را مجدد استفاده نمایید.

ناشناس

سلام دکتر من تقریبا ۵-۶ روز قبل مقاربت داشتم و متاسفانه کاندوم وارد واژن شد و من بعد. سریعا قرص اورژانسی خوردم ولی این اتفاق الان دوباره افتاد ایا لازمه که یه قرص دیگه بخورم ؟ این دو اتفاق توی یه سیکل افتادن

۲۱ اسفند ۹۹ - ۲۳:۴۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ بله مجدد مصرف کنید.

ناشناس

سلام و ممنون از اطلاع رسانی و راهنماییتون. من قرص دوفاستون برای تنظیم هورمونی مصرف میکنم. روز ۱۳سیکل رابطه محافظت نشده داشتم و قرص اورژانسی خوردم. میتونم طبق روتین دوفاستون رو از روز ۱۵ سیکل مصرف کنم ؟

۲۱ اسفند ۹۹ - ۲۲:۴۴

پاسخ پزشک

با سلام؛ طبق معمول مصرف نمایید اما مصرف قرص اورژانسی باعث بهم خوردن سیکل شما و خونریزی غیرطبیعی می‌شود.

فاطمه

سلام خسته نباشید خانم دکتر من 5 یک بچه پنج ساله دارم راست الان دوساله اقدام برا بارداری کردم نمیشم دوسال پیش چند بار قورس اورژانسی مصرف کردم به نظر شما به خاطر همین هست باردار نمیشم باید چکار کنم ممنون میشم جوابم و بدین؟

۲۱ اسفند ۹۹ - ۲۰:۱۴

پاسخ پزشک

با سلام؛ جهت بررسی به پزشک یا به مراکز ناباروری مراجعه بفرمایید، ارتباطی با مصرف قرص اورژانسی ندارد.

Mahdis

بعد از رابطه مشکوک قرص اورژانسی۷۵٪ خوردم و قرص بعدی رو یادم رفت ۱۲ ساعت دیگش بخورم با تخیر ۱۴ ساعت بعد خوردم یعنی بازم تاثیر داره؟؟

۲۱ اسفند ۹۹ - ۱۸:۰۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ بله موثر است.

ناشناس

سلام خسته نباشید راستش من روز ۱۳_۱۴که میشه حدود تخمک گذاری یه رابطه محافظت شده با کاندوم داشتم که متاسفانه پاره شد و منی به لبه واژن برخورد کرد و شک دارم که داخل رفته باشه . . . دوتا قرص ۷۵درصدی اورژانسی مصرف کردم آیا اطمینان حاصل کنم از عدم باراداری؟

۲۰ اسفند ۹۹ - ۱۴:۲۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

ناشناس

سلام خانوم دكتر بعد ٣ روز از پريوديم نزديكي داشتيم كاندوم پاره شده بعد يك ساعت سريع قرص اورژانسي خوردم احتمال بارداري هست؟

۲۰ اسفند ۹۹ - ۱۲:۴۴

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

ناشناس

سلام خانم دکتر مون روز ۱۴بعد قاعدگی یک نزدیکی بدون محافظت شده ای داشتم ولی بلا فاصله یک قرص اورژانسی خوردم ایا امکان بارداری وجود داره ممنون میشم جواب بدی

۱۹ اسفند ۹۹ - ۱۷:۲۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

سپیده

سلام خانم دکتر من با همسرم 21بهمن رابطه داشتیم بعد از رابطه دوتا قرص اورژانسی خوردم و بعداز 15روز پریود شدم ولی تو ماه بهمن نشدم تو ماه اسفند شدم بعد ششم اسفند شدم بعد 12اسفند رابطه داشتیم و دوباره دوتا قرص اورژانسی خوردم و الان 6روز از رابطمون میگذره و دیروز لکه خون دیدم تست بی بی چک دادم منفی بود میشه بگین حامله ام یا نه تورو خدا زود

۱۹ اسفند ۹۹ - ۱۳:۰۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

آوا

سلام خانم دکتر من دیروز پاک شدم امروز رابطه داشتم بدون کاندوم، تا بحال هیچ قرص ضد بارداری هم استفاده نکردم، چقدر احتمال داره باردار بشم؟ نیاز هست برای باردار نشدن از این قرص یا قرص دیگه ای استفاده کنم؟ ممنون میشم پاسخ بدید.

۱۹ اسفند ۹۹ - ۰۵:۰۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ بله از قرص اورژانسی استفاده کنید.

ناشناس

سلام وقت بخير من 6 ام ماه رابطه داشتم و كاندوم پاره شد نميدونم كه چقدر مايع وارد واژنم شد اما اون روز طبق برنامه اي كه توي گوشيم داشتم دقيق ترين روز تخمك گذاري ذكر شده بود 20 دقيقه بعد از اين مورد 2 تا قرص اورژانسي با هم خوردم ،ماه قبل 22 ام عادت شدم و در حال حاضر هنوز پريود نشدم

۱۸ اسفند ۹۹ - ۱۸:۴۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند. در صورت تاخیر در قاعدگی بیش از یک هفته تست بارداری انجام دهید.

ناشناس

سلام دکتر به جای قرص اورژانسی میشه قرص روکین مصرف کرد؟؟؟

۱۸ اسفند ۹۹ - ۱۸:۰۶

پاسخ پزشک

با سلام؛ بله.

ناشناس

سلا خانم دختر خسته نباشید من ۱۶همین ماه رابطه مشکوک داشتم ده روز مونده به پریودیم بلافاصله قرص اورژانسی لوونورژسترل۱/۵استفاده کردم بد سه ساعت بعدش ۴تا ال دی خوردم و۱۲ساعت بد تکرارکردم میخواستم ببینم درست استفاده کردم واینکه کی پریودی میشم ممنون میشم اگه جواب بدین واقعا نگرانم

۱۸ اسفند ۹۹ - ۱۱:۲۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ مصرف قرص اورژانسی به تنهایی کفایت می‌کند. زمان پریودی در هر فرد متفاوت است، در صورت تاخیر قاعدگی بیشتر از یک هفته از زمان مقرر تست بارداری انجام دهید.

ناشناس

سلام ببخشید من رابطه محافظت نشده داشتم با همسرم بعدش بلافاصله بعد 24ساعت دوقرص لونژیل مصرف کردم و 4ساعت بعدش قرص مسکن سردرد خوردم آیا امکان داره که قرص اورژانسی خنثی شده باشه ممنون

۱۷ اسفند ۹۹ - ۲۰:۴۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ خیر، نگران نباشید.

ناشناس

سلام و وقت بخیر خدمت خانم دکتر روز ۱۷ یا ۱۸ دوره فاعدگی...من باهمسرم نزدیکی بدون محافطت داشتم...و ۲۴ ساعت بعدش هم همینطور...آب منی بیرون ریخته شد ولی احتمال اینکه پیش آب داخل ریخته شده باشه هست...به ۴۸ ساعت نشده ۲ تا قرص اورژانسی ۷۵. خوردم و تو متنی خوندم که ۱۲ ساعت بعد هم یک عدد قرص ۷۵.باید خورده شود..آیا به نظرتون بازم قرص ella یا قرص ۱،۵ بخورم یا کافیه؟لطفا راهنمایی بفرمایید..سپاسگزارم🙏🌹

۱۷ اسفند ۹۹ - ۰۶:۱۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ با توجه به اینکه دو قرص ۰.۷۵ با هم مصرف کرده‌اید، نیازی به داروی دیگر ندارید.

عسل

سلام خانم دکتر عزیزم مرسی از وقتی که میذارید من 14 روز قبل نزدیکی مشکوک داشتم و قرص اورژانسی خوردم امروز پریود شدم دیگه بارداری منتفیه؟ میتونم باتوجه به اینکه در این سیکل اورژانسی خوردم از روز پنجم قرص سیپروترون کامپاند بصورت روزانه مصرف کنم ؟ یا بذارم از سیکل بعدی؟هم برای خاصیت ضد بارداری هم خاصیت ضد آندروژنی قبلا هم سه دوره مصرف کرده بودم و قطع کرده بودم

۱۶ اسفند ۹۹ - ۰۳:۵۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ با توجه به اینکه پریود شده‌اید بارداری نامحتمل است. می‌توانید سیپروترون کامپاند را در این سیکل شروع کنید

Melis

سلام من یه روز بعد از نزدیکی دو عدد روکین مصرف کردم و نزدیکی م هم روز تخمک گذاریم بود الانم ده روز مونده به پریودم سینه هام درد میکنه و کمرم بنظرتون باردارم؟

۱۶ اسفند ۹۹ - ۰۲:۰۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ در صورت تاخیر قاعدگی بیشتر از یک هفته آزمایش بارداری انجام دهید. علائم شما ممکن است بدلیل شروع قاعدگی باشد.

الناز

با سلام ایا قرص اورژانسی باعث تکرر ادرار میشود چون من یکی دو روز پیش قرص اورژانسی مصرف کردم و بعد از اون یه دو روزی هست که تکرر ادرار دارم

۱۵ اسفند ۹۹ - ۲۳:۰۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ خیر.

ناشناس

سلام ببخشید خانوم دکتر من امشب پریودبودم پاک شدم یک قرص ال دی هم امشب خوردم رابطه هم داشتم به نظر شما احتمال بارداری هس چه قرصی بخورم که حامله نشم

۱۵ اسفند ۹۹ - ۱۹:۴۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی استفاده کنید. قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

Sogand

سلام من با نامزدم در روز سوم پریودی رابطه جنسی داشتم اما نه دخول فقط چند قطره منی روی واژنم ریخت و همون لحظه دو تا قرص ارژانسی با هم خوردم ایا احتمال بارداری وجود داره؟

۱۵ اسفند ۹۹ - ۱۴:۰۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

رها

سلام خانم دکتر من دوشب پیش قرص اورژانسی تکی استفاده کردم و امروز هم رابطه بدون مراقبت داشم امکان بارداری هست؟نیاز هست دوباره قرص اورژانسی مصرف کنم؟

۱۵ اسفند ۹۹ - ۱۳:۲۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ ابتدا یک عدد قرص و پس از ۱۲ ساعت یک عدد قرص دیگر مصرف نمایید. قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

ناشناس

سلام خسته نباشید من دیشب نزدیکی داشتم برای حفاطت کانوم مصرف میکنماما پاره شد قرص اورژانسی نداشتم دوعدد قرص روکین مصرف کردم حالا بعداز۳۶ ساعت اگه قرص اورژانسی بخورم احتما بارداری هس چون نمخوام باردار شم

۱۵ اسفند ۹۹ - ۰۶:۱۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ مصرف قرص اورژانسی طی ۷۲ ساعت تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

ناشناس

با سلام.من رابطه داشتم با همسرم و پیش آب همسرم آمد بعد در ادامه رابطه همسرم کاندوم رو دراورد و ادامه داد. و جلوگیری طبیعی داشت.من یک ساعت بعد از رابطه قرص اورژانسی مصرف کردم آیا احتمال بارداری زیاده؟؟

۱۴ اسفند ۹۹ - ۲۱:۲۲

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

Maryam

سلام خسته نباشید من دوران پریودم دیروز ینی رابطع داشتم‌و اب داخل واژن ریخته شد کلا یک رب بعدش قرص اورژانسی خوردم.بنظرتون احتمال بارداری وجود دارد؟؟

۱۴ اسفند ۹۹ - ۱۸:۵۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می‌کند.

ناشناس

سلام خانم دکتر من یک ماهه ازدواج کردم ایا قرص ال ای دی جلوگیری از بارداری میکند؟

۱۴ اسفند ۹۹ - ۱۷:۲۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ بله.

نرگس

با سلام خانم دکتر ببخشید من ۱۲ روز قبل نزدیکی بدون پیشگیری داشتم که مایع منی روم ریخت ولی نامزدم شک کرد بعدا یه قرصhd مصرف کردم که بعد از ۵ ساعت استفراغ کردم وفرداش هم مصرف کردم و ۲روز پیشم هم نزدیکی داشتم ولی به خاطر اینکه وقت پریودم دو روز دیگه بود قرص مصرف نکردم و امروز ۱۴ اسفنده که من ۱۵ بهمن پریود بودم و الان پام و شکمم کمی درد میکنه به نظرتون پریود میشم

۱۴ اسفند ۹۹ - ۱۰:۰۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص HD به درستی مصرف نشده است. در صورت تاخیر قاعدگی تست بتا انجام دهید.

ناشناس

سلام خسته نباشین خانم دکتر من. ماه قبلی که وقت پریودم بود تقریبا بیست وچهارم اینا فقط چند قطره پریود شدم اونم. دوروز فقط بعد قطع شد پریودم وبعد ازاونم چند بار نزدیکی داشتم که داخل ریخته شده ازاون به بعدم اثری از خون ریزی وپریودم نیست نگران حاملگی هستم چه قرصی مصرف کنم تا پریود شم

۱۴ اسفند ۹۹ - ۰۷:۰۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ ابتدا تست بتا انجام دهید تا از عدم بارداری اطمینان حاصل کنید.

بتا

سلام وقت بخیر من یک رابطه بدون دخول داشتم و باکره هستم اما اب منی به اطراف واژنم ریخته شد . روز بعد رابطه دوتا قرص روجا خوردم و دوازده ساعت بعد هم دو تای دیگر به دلیل پلی کیستیک بودن رحم همزمان درحال مصرف قرص دروژکس آی اچ ۱۰ و اسپیرونولاکتون بودم شش روزه از زمان رابطه گذشته امکان بارداری وجود داره؟؟

۱۳ اسفند ۹۹ - ۲۰:۵۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ احتمال کمی وجود دارد. در صورت تاخیر قاعدگی تست بتا انجام دهید.

ناشناس

سلام خانم دکتر من چهار ماهه پیش زایمان داشتم تا س ماه پریود خیلی نا منظم بود تقریبا هر ده روز سه چهار روز پریود بودم ولی الان تقریبا یک ماهه که پریود نشدم چند بار رابطه داشتم کاملا تو ریخته شده ولی هرشب قرص ضدبارداری شیر دهی خوردم سه روز پیش هم قرص اورژانسی خوردم ولی هنوز پریود نشدم از ترسم نمیتونم قرص شیر دهی رو قطع کنم آیا امکانش هست که باردار بشم؟

۱۳ اسفند ۹۹ - ۲۰:۱۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ تست بتا انجام دهید.

عسل

سلام من 3 اسفند رابطه ی مشکوک داشتم (روز 15 سیکل در سیکل 30تا 32 روزه و گاهی 28 روزه) و مایع منی داخل واژنم تخلیه شد و قرص اورژانسی را درست مصرف کردم امروز 13 اسفند لکه بینی دارم لکه های روشن صورتی و قرمز و قهوه ای این لکه ها به معنی اثر کردن قرص اورژانسی هست یا لکه بینی لانه گزینی جنین؟

۱۳ اسفند ۹۹ - ۱۹:۱۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ روش اورژانسی تا ۹۰ درصد موثر است.

ناشناس

سلام من رابطه بدون جلوگیری داشتم ۱۲ ساعت بعد ۲تا قرص روکین خوردم فراموش کردم قرص دسگه ای مصرف نکردم الان حدود ۴۸ ساعت گذشته الان لازمه قرص اورژانسی بخورم و ایا احتمال بارداری هست ؟

۱۳ اسفند ۹۹ - ۰۷:۴۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد جلوی بارداری ناخواسته را می‌گیرد.

Raha

سلام خانم دکتر‌. دقت شما بخیر. من به علت PCO الآن نزدیک دو سال هست که قرص سپیروترون کامپاند میخورم. و هم اکنون ۷ ماه منظم میخورم. فقط این ماه به جای روز ۸ سیکل از روز ۱۰ سیکل بسته جدیدمو شروع کردم.امروز یه رابطه با نامزدم داشتم که احساس کردم آب منی اطراف دهانه واژن من سر خورده.(آب داخل واژن من ریخته نشده و بیرون ریخته شد ولی کمی به پایین سر خورد)آیا نیاز هست قرص اورژانسی بخورم؟ ممنون میشم پاسخ بدین

۱۳ اسفند ۹۹ - ۰۶:۳۲

پاسخ پزشک

با سلام؛ مصرف کنید.

ناشناس

سلام من روز پتج عادتم رابطه یدخول داشتم واب منی وارد شده وهفت ساعت بعد قرص اورزانسی75درصدی لوست..خوردم وهفت ماه که از قر ال برای جلوگیری استفاده میکنم ایا احتما باردارهست .وایا نیاز به خوردن دیگه اورزانسی هست ممنون

۱۳ اسفند ۹۹ - ۰۶:۰۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد جلوی بارداری ناخواسته را می‌گیرد.

سوگلی

سلام دکتر من رابطه با دخول داشتم و موقع ارضا الت را بیرون اوردیم و بعد از سه چهارساعت قرص اورژانسی ۷۵ مصرف کردم و دومی را دوازده ساعت بعدش خوردم و حدود یه هفته مانده پریودم اگر یه وقت پریودم عقب بیفته دیگه خیالم راحت باشه که اتفاقی نمیفته؟؟چون من قاعدگی نامنظمی دارم و گفتم نکنه بخاطر قرص ها بیشتر عقب بیفته دیگه قرص هارو خوردم نگران بارداری نباشم؟

۱۲ اسفند ۹۹ - ۲۱:۰۲

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد جلوی بارداری را می‌گیرد. در صورتی که بیش از یک هفته تاخیر قاعدگی داشتید آزمایش انجام دهید.

مهسا

سلام من دو هفته پیش رابطه جنسی بدون پیشگیری داشتم سه ساعت بعد 2 عدد قرص اورژانسی با هم خوردم 12 ساعت بعد هم یک عدد و 3 روز بعد هم یک قرص دیگر خوردم چون خیلی نگران بودم و تقریبا 6 روز بعد از رابطه سرگیجه حالت تهوع بدون استفراغ سردرد و گاهی تب داشتم و به مدت 5 روز خونریزی داشتم که اوایل لکه بینی بود دو روز به شدت زیاد بود الان دو هفته از رابطه ام میگذره هنوز کمی حس سرگیجه و تهوع دارم ایا علایم بارداری هست یا بخاطر مصرف زیاد قرص هست؟

۱۲ اسفند ۹۹ - ۱۲:۲۴

پاسخ پزشک

با سلام؛ برای اطمینان تست بتا انجام دهید.

کیان

سلام من عصریکشنبه نزدیکی داشتم داخل ریخته نشده الان که سه شنبه س استرس گرفتم نکنه حامله شم میتونم الان ال دی استفاده کنم

۱۲ اسفند ۹۹ - ۱۰:۵۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ تا ۷۲ ساعت می‌توانید از قرص اورژانسی استفاده کنید.

ناشناس

سلام وقتتون بخیر من 19 بهمن پریود شدم سیکلم 28 تا 32 روزه هست اما معمولا اگه 19 ام این ماه پریود بشم پریود ماه بعد هم 19 هست پنجشنبه30بهمن رابطه ی محافظت نشده سطحی داشتم و بلافاصله دو لونژیل 0.75 خوردم و صبح زود یکشنبه 3 اسفند اولین دخول که همراه با پارگی بکارت بود و ریختن مایع منی داخل واژنم و در کمتر از 12 ساعت بعد (حدود 10 ساعت) دو لونژیل 0.75 خوردم میخواستم ببینم احتمال بارداری هست؟خیلی نگرانم میدونم قرص ها باید یکبار در سیکل خورده بشه و عوارض داره اما مجبور بودم آیا اینکه بعضی کارشناس ها میگن اینطوری نتیجه عکس میده درسته؟ یعنی از بارداری من جلوگیری نکرده؟ بی بی چک یا آزمایش بتا کی باید انجام بشه؟

۱۲ اسفند ۹۹ - ۱۰:۳۲

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد جلوی بارداری را می‌گیرد. در صورتی که بیش از یک هفته تاخیر قاعدگی داشتید آزمایش انجام دهید.

ناشناس

سلام من دوماه پیش در دی ماه درست چند روز قبل از پریود ی رابطه محافظت نشده داشتم که آب منی در واژن ریخته شد بلافاصله قرص اورژانسی خوردم بعد از یک هفته پریود شدم بعد از اون در بهمن ماه هم پریود شدم ولی بعصا حالت تهوع وهوس چیزی را هم میکنم البته اینم بگم مشکل معده هم از قبل دارم آیا امکان بارداری هست با توجه به اینکه بعد از اون هیچ رابطه مشکوکی ومحافظت نشده نداشتم؟

۱۱ اسفند ۹۹ - ۱۸:۵۲

پاسخ پزشک

با سلام؛ خیر.

ناشناس

من درروز ششم پریودی رابطه داشتم ومشکوک هستم وفردای اون روز قرص اورژانسی مصرف کردم ایا امکان بارداری هست

۱۱ اسفند ۹۹ - ۰۵:۲۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری ناخواسته جلوگیری می‌کند.

ناشناس

من ده روز بعد از خون ریزی پریودیم رابطه داشتم دفعه اول کامل منی بیرون ریخته شد بخاطر پیشاب استرس داشتم و تقریبا 48 ساعت بعد دوتا قرص 0.75 با فاصله 4 ساعت خوردم، میخواستم 12 ساعت صبر کنم ترسیدم زود تر دومی رو خوردم. الان احتمال داره باردار باشم ؟

۱۱ اسفند ۹۹ - ۰۴:۴۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری ناخواسته جلوگیری می‌کند.

ناشناس

سلام من رابطه محافظت نشده داشتم دوتا قرص۷۵باهم انداختم الان نزدیک به به هفتس هنوز پریود نشدم عادیه به نطرتون تا روز پریود صبر کنم؟؟

۱۰ اسفند ۹۹ - ۲۱:۲۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری ناخواسته جلوگیری می‌کند و می‌تواند باعث بهم ریختن نظم قاعدگی شود.

ناشناس

سلام خانوم دکتر باهمسرم رابطه داشتیم کاندوم داخل واژن پاره شد اب منی اطراف واژن ریخته شدقرص اورژانسی هم مصرف کردم الان یه هفته پریود نشدم،بیبی چک هم زدم منفی بوده به نظرتون چیکرکنم؟

۱۰ اسفند ۹۹ - ۱۸:۰۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ ممکن است بعد از مصرف قرص خونریزی اتفاق نیفتد. اگر در تاریخ موعود قاعدگی، پریود نشدید تست بتا انجام دهید.

ناشناس

سلام اگه بعد از نیم ساعت قرص ۲/۵اورژانسی خورده باشه آیا نیازه بعد از ۱۲ ساعت یکی دیگه خورد؟

۹ اسفند ۹۹ - ۲۱:۱۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ نیازی به تکرار قرص نیست.

حسین

سلام خانوم دکتر. صبح با همسرم رابطه داشتیم و متاسفانه کاندوم پاره شد من رفتم قرص اورژانسی لوونورژسترول 75درصد رو خریدم. چندعدد قرص باید مصرف کنه همسرم؟؟ممنون میشم جواب بدید

۹ اسفند ۹۹ - ۱۴:۱۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ ابتدا یک عدد و بعد از ۱۲ ساعت قرص دوم را مصرف کنند.

لیلا

سلام دو روز بعد از اینکه عادت ماهیانه ام تموم شد با همسرم رابطه داشتیم و کاندوم پاره شد چه قرصی رو مصرف کنم؟؟؟

۹ اسفند ۹۹ - ۰۵:۰۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی استفاده کنید.

ناشناس

سلام من ۶روز مانده به پریودی رابطه‌ ی مشکوک داشتم احتمال بارداری وجود دارد با وجود اینکه سریع قرص اورژانسی مصرف کرده باشم وقرص ممکنه زمان پریود رو عقب بندازه؟

۸ اسفند ۹۹ - ۰۴:۳۴

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری ناخواسته جلوگیری می‌کند و می‌تواند باعث بهم خوردن نظم قاعدگی شود.

ناشناس

سلام خانوم دکتر من با همسرم روز دوشنبه رابطه داشتیم امروز که پنج شنبه است میشه قرص اضطراری استفاده کنم

۷ اسفند ۹۹ - ۲۱:۳۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری ناخواسته جلوگیری می‌کند و بهتر است حداکثر ظرف ۷۲ ساعت مصرف شود.

ناشناس

سلام خسته نباشی. من 16سالمه و سه روز قبل پریودیم با نامزدم رابطه ی محافظت نشده داشتیم پنج ساعت بعداز نزدیکی دوتا قرص 75%اورژانسی خوردم . میخواستم بدونم احتمال بار داری هست یا نه. الان یک روز از پریودیم میگذره ولی هنوز پریود نشدم. لطفا جواب بدین

۷ اسفند ۹۹ - ۱۷:۱۲

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری ناخواسته جلوگیری می‌کند و می‌تواند باعث بهم خوردن نظم قاعدگی شود.

ناشناس

سلام من چندروزپیش رابطه داشتم معتقد ‌ نیم ساعت بعد دوقرص ال دی باهم خوردم ایا امکان حاملگی هست

۷ اسفند ۹۹ - ۱۴:۳۷

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری ناخواسته جلوگیری می‌کند.

ناشناس

سلام خسته نباشید من 16سالمه سه روز مونده به پریودیم رابطه محافظت نشده داشتیم. و منی کامل ریخت داخل. بعد پنج ساعت دوتا قرص75%باهم خوردم. ایا امکان بارداری هست یا نه ؟؟

۷ اسفند ۹۹ - ۱۰:۳۶

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد از بارداری ناخواسته جلوگیری می‌کند.

آبی

سلام خانم دکتر،هفته ی پیش4یا5شنبه نزدیکی داشتم ولی همسرم شک کرد2عددقرص جلوگیری خوردم ولی هنوزپریودنشدم دردشکمی دارم چندروزه،درضمن بچه شیرمیدم پسرم1سالو8ماهشه،بنظرتون پریودی کی اتفاق میفته؟؟

۶ اسفند ۹۹ - ۰۳:۵۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ تست بارداری انجام دهید.

ناشناس

سلام من از روز ۵ قاعدگیم قرص دزوسپیتو مصرف میکنم بعدچندروز رابطه محافظت نشده در یروزدوبارداشتم بعد ۱ ساعت قرص اورژانسی مصرف کردم دوتا باهم کسی شک ۱ عدد قرص دزوسپیتو مصرف کردم ایا بازم احتمال بارداری هست

۵ اسفند ۹۹ - ۲۰:۴۶

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد جلوی بارداری ناخواسته را می‌گیرد.

ناشناس

سلام وقتتون بخير من حدودا يك هفته بعد از پريوديم رابطه با جلوگيرى طبيعى داشتم كه دو روز بعدش قرص اورژانسي خوردم و بعد از مصرف قرص اين يك هفته شكم درد خفيف و يكم حالت تهوع داشتم، ميخواستم ببينم به خاطر قرص هست يا ممكنه باردار باشم؟ نيازى هست الان تست باردارى بدم يا تا زمان پريود بعديم صبر كنم؟ اين اولين رابطم بود كه به خاطر پارگى بكارتم خونريزى هم داشتم حين رابطه، ممنون ميشم راهنماييم كنين

۵ اسفند ۹۹ - ۱۸:۵۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ در صورت تاخیر پریود، تست بارداری انجام دهید. علائم فعلی بدلیل مصرف قرص است.

ناشناس

سلام همسرم رو واژنم الت شو چند باری مالیدوبعدرابطه ازپشت داشتم،بعداز رابطه یه قرص جلو گیری خوردم،چنددقیقه بعدحالت تهوع داشتم ویکمم زیر دلم درد اومد،فرداش خوب شدم،سه روز بعد ازمایش دادم منفی بود،وقرص اورانسی بعداز سه روز خوردم هردوشوهم باهم خوردم،حالا احتمال بارداری وجود داره یان؟ ممنون از راهنماییت

۵ اسفند ۹۹ - ۱۷:۱۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد جلوی بارداری ناخواسته را می‌گیرد، نگران نباشید.

ناشناس

سلام یه آمپول سه ماهه زدم سه ماه تموم شد اما پرید نشدم تست انجام دادم منفی بود چیکار کنم

۵ اسفند ۹۹ - ۰۰:۵۴

پاسخ پزشک

با سلام؛ بعد از آمپول سه ماهه قطع قاعدگی قابل انتظار است و ممکن است چند ماه طول بکشد تا قاعدگی‌ها منظم شود.

ناشناس

سلام خانم دکتر خسته نباشید من باکره هستم و امروز روز ۲۲ ام چرخه من هست من و نامزدم رابطه بدون دخول با کاندوم داشتیم ولی آب منی به دلیل پاره شدن کاندوم در اطراف واژن ریخت سپس خودم رو شستم و قرص اورژانسی مصرف کردم میخواستم بپرسم آیا احتمال بارداری هست؟ ( سیکل های من همیشه منظم و ۲۸ روزه هست) ممنون از پاسخگوییتون

۴ اسفند ۹۹ - ۱۰:۵۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد جلوی بارداری ناخواسته را می‌گیرد.

نشناس

سلام دکتر من قرص ارژانسی خوردم پریود شدم این ماه زیر شکمم درد میکنه پریود نمیشم علائم پریودی رو دارم احتمال بارداری وجود داره؟؟

۳ اسفند ۹۹ - ۲۱:۳۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ تست بارداری انجام دهید.

ناشناس

سلام من یک بار قرص اورژانسی رو بعد از 5روز خوردم متاسفانه ولی چون نزدیک دوران قاعدگی هستم آیا باز هم احتمال باردار شدنم هست ؟

۳ اسفند ۹۹ - ۲۰:۲۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ احتمال بارداری در اواخر سیکل کم است ولی غیر ممکن نیست. قرص اورژانسی هم بعد از ۳ روز بی اثر است، در صورت تاخیر قاعدگی تست بارداری انجام دهید.

ناشناس

سلام من امروز برای جلوگیری از بارداری دو تا قرص لونوروژسترول رو باهم مصرف کردم کافیه یا ۱۲ ساعت بعد هم بخورم ؟ و اینکه ایا حتمی جلوگیری میکنه ؟

۳ اسفند ۹۹ - ۱۸:۵۸

پاسخ پزشک

با سلام؛ کافی است تا ۹۰ درصد جلوی بارداری ناخواسته را می‌گیرد.

باران

سلام من ۲۲روزازاول قاعدگی گذشته نزدیکی داشتم وجلوگیری نداشتیم..یک ساعت بعد۱/۵قرص خوردم چندساعت بعدم یکی دیگ عادتی منظم هم ندارم..الان بایدسوم عادت میشدم هنوزنشدم چکارکنم

۳ اسفند ۹۹ - ۱۷:۲۳

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی باعث بهم خوردن نظم قاعدگی می‌شود. در صورت تاخیر بیش از یک هفته، تست بارداری انجام دهید.

ناشناس

سلام دکتر خسته نباشید من فقط یک قرص ۷۵/.اووسیز مصرف کردم و قرص دومو فراموش کردم بعد از ۵ روز خونریزی شروع شد البته با عادت ماهیانه فرق داره خونریزی میخواستم بدونم دلیل بر حاملگی میتونه باشه و اینکه پریود این ماهم بهم میخوره ؟ و چه موقع باید تست حاملگی بدم؟

۲ اسفند ۹۹ - ۱۶:۵۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی باعث بهم خوردن نظم قاعدگی شده و خونریزی ایجاد می‌شود. در صورتی که قاعدگی بعدی شما با تاخیر بیش از یک هفته از تاریخ احتمالی همراه بود تست بارداری انجام دهید.

ناشناس

سلام ممنون ازراهنمايي خيلي خوبتون خانم دكتر من سه ماه پيش قرص اورژانسي خوردم وده روز بعدش پريودشدم الان بعدازسه ماه نزديكي محافظت نشده داشتم وبعد يك ساعت قرص اورژانسي يك ونيم خوردم آياامكان بارداري هست بخاطراينكه سه ماه هم قرص خوردم

۱ اسفند ۹۹ - ۲۱:۱۱

پاسخ پزشک

با سلام؛ احتمال بارداری کم است. در صورت تاخیر بیش از یک هفته در پریود، آزمایش بارداری انجام دهید.

ناشناس

سلام.من یک ماه پیش رابطه بدون دخول داشتم که برای اطمینان ۱۲ ساعت بعد از رابطه دو قرص اورژانسی باهم مصرف کردم تقریبا دوهفته بعد با لک بینی اولیه و سپس خون ریزی به مدت ۴ روز پریود شدم اما این ماه دو روزه که لک بینی دارم ولی پریود نمیشم آیا احتمال بارداری وجود داره؟

۱ اسفند ۹۹ - ۱۵:۵۶

پاسخ پزشک

با سلام؛ برای اطمینان تست بارداری انجام دهید.

ناشناس

سلام من ۱۹ سالمه یک رابطه محافظت نشده داشتم اما نیم‌ساعت بعدش قرص levonelle رو دو تا شو با هم خوردم البته رابطه ی محافظت نشده ام یک هفته بعد از اتمام پریودی ام بود آیا احتمال بارداری هست؟

۱ اسفند ۹۹ - ۱۴:۱۲

پاسخ پزشک

با سلام؛ قرص اورژانسی تا ۹۰ درصد جلوی بارداری ناخواسته را می‌گیرد.

ناشناس

سلام وقت بخیر ببخشید من ۴۶سال سن دارم بعد نزدیکی کاندوم داخل واژه گیر کرد و بعد بیرون کشیدن احساس کردم داخل واژن ریخته دوتا قرص اورژانسی ٪۷۵با هم خوردم آیا احتمال بارداری هست

۱ اسفند ۹۹ - ۱۲:۴۰

پاسخ پزشک

با سلام؛ روش اروژانسی تا ۹۰ درصد جلوی بارداری ناخواسته را می‌گیرد.

ناشناس

سلام من در روز ١٥ سيكل رابطه با جلوگيري طبيعي مشكوك داشتم و كمتر از ١٢ ساعت بعد قرص اورژانسي خوردم ،با توجه به اينكه مشخص نيست در روز ١٥ تخمكگذاري انجام شده يا نه , امكان بارداري هست ؟

۱ اسفند ۹۹ - ۱۲:۰۴

پاسخ پزشک

با سلام؛ روش اورژانسی تا ۹۰ درصد جلوی بارداری ناخواسته را می‌گیرد.

ناشناس

خانم دکتر گرامی بعداز رابطه حفاظت نشده قرص اورژانسی الا رو یک دوز مصرف کنم کافی هست ؟؟؟

۳۰ بهمن ۹۹ - ۲۰:۱۵

پاسخ پزشک

با سلام؛ بله کافی است.

ناشناس

سلام وقت بخیر.من نیمه دوره سیکلم قرص اورژانسی مصرف کردم ولی الان ده روز از زمان پریود گذشته ولی هنوز پریود نشدم.میترسم حامله باشم...امکانش هست؟؟؟؟

۳۰ بهمن ۹۹ - ۱۴:۰۹

پاسخ پزشک

با سلام؛ بله احتمال بارداری وجود دارد، تست بتا انجام دهید.