• شماره تماس: 02166933869 - 02166933906
  • تهران، ستارخان، ابتدای باقرخان، ساختمان پرهام، پلاک ۱۱۹، طبقه ۲، واحد ۵
دردهای لگنی
دردهای لگنی عمدتا در زیر شکم اتفاق می‌افتد. این درد می‌تواند مداوم، گذرا، حاد و یا مزمن باشد. نوع حاد به این معنا است که شما برای اولین بار چنین دردی را تجربه کرده‌اید، و مزمن بودن درد یعنی شما بیش از ۶ ماه از درد لگنی رنج می‌برید. زنان دردهای لگنی را در زمان قاعدگی و یا هنگام رابطه جنسی احساس می‌کنند. این درد می‌تواند نشانه‌ای از مشکل در ارگان‌های لگنی، مانند رحم، تخمدان‌ها، لوله‌های فالوپ، دهانه رحم و یا واژن و همچنین عفونت مجاری ادراری، رکتوم و یا روده باشد.

علائم و نشانه‌های دردهای لگنی
۱. درد قاعدگی
۲. خونریزی و ترشحات واژنی
۳. یبوست و یا اسهال
۴. درد هنگام رابطه جنسی
۵. تب و لرز

علت درد لگنی چیست؟
۱. آپاندیس
۲. اختلالات مثانه
۳. عفونت و سنگ کلیه
۴. اختلالات عصبی

دردهای لگنی
درد لگنی در دوران بارداری
بروز چنین دردهایی در دوران بارداری اغلب به دلایلی چون مشکلات عضلانی اسکلتی، عفونت ادراری، سقط جنین، حاملگی خارج رحمی، زایمان زودرس و جدا شدن جفت از دیواره رحم اتفاق می‌افتاد.

درمان
جهت درمان چنین دردهایی، مسکن و آنتی بیوتیک مانند ایبوبروفن، جهت کنترل و کاهش درد، تجویز می‌شود. برخی از زنان، درد لگنی را در زمان قاعدگی تجربه می‌کنند، در چنین مواردی، هورمون درمانی و قرص‌های پیشگیری از بارداری تجویز می‌شود. علاوه بر این‌ها، در موارد شدید و پیچیده، که البته به ندرت دیده می‌شود، روش‌های جراحی و هیسترکتومی نیز انجام می‌شود.
جهت دریافت نوبت و مراجعه حضوری به

بهترین کلینیک زنان و زایمان در تهران

تماس بگیرید.
کورتاژ تشخیصی چیست؟ خارش واژن

پرسش خود را بنویسید

نیاز به راهنمایی دارید؟

بصورت آنلاین با دکتر رقیه پورعلی، جراح و متخصص بیماری‌های زنان‌، زایمان و نازایی گفتگو کنید؛ یا جهت مراجعه حضوری به مطب تماس بگیرید.